Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jó ötlet, hogy ne is menjenek...

Jó ötlet, hogy ne is menjenek be soha a parmaentbe az ellenéki képviselők?

Figyelt kérdés

Először a momentum enlökének szájából hallottam, de most már a HirTV-n is több embertől, hogy az lenne a jó, ha az ellenzéki képviselők nem ülnének be a parlamentbe.


Először is, mint tudjuk amúgy sem sűrűn járnak be. Ha bent vannak pl Gyurcsányék ki is vonulnak sokszor. De itt most arról van szó, hogy gakorlatilag sose járjanak be a parlamentbe. Ne interpelláljanak, ne javasoljanak semmit. Ne is foglalkozzanak semmivel a parlamentbe, mert ezzel csak aszzisztálnak Orbánnak a látszatdemokráciáért, ha már elvesztették 2/3-al a választásokat. Ezt komolyan gondólják ? Jö ötlet?


2018. ápr. 14. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Jó ötlet, de akkor az idejük nagy részét hasznos dolgokra fordítsák pl mint a kétfarkú kutyapárt, tehát valós társadalmi ügyekre, amiben tenni is tudnak valamit az országért, és arra, hogy egymással egyetértsenek és megszervezzék magukat a következő választásra.
2018. ápr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Alaptörvény 4. cikk.

„(3) Az országgyűlési képviselő megbízatása megszűnik”

„f) ha egy éven keresztül nem vesz részt az Országgyűlés munkájában.”

[link]


A Momentum elnöke kockázat nélkül gyakorolhatja, hogy soha nem megy be a Parlamentbe. Sőt! Bemennie pénzébe kerülne, jegyet kéne vennie a Látogatóközpontban.

2018. ápr. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
# 2 akkor majd a megüresedő helyen új választásokat írnak ki évente. éRdekes ezt a törvényi vonatkozást nem is ismertem. A hirtv sem ismeri
2018. ápr. 15. 00:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jó ötlet lenne...vannak ugyan olyanok, akik menthetetlenek, de elég sok képviselő hitelességén dobna...már persze rendesen lemondani a mandátumáról és így a képviselői fizetéséről az "országért".


na de persze hiába...a többségnek nagyon is kényelmes sok pénzért néha beülni, és unatkozni...én már évekkel ezelőtt is felvetettem, hogy az ellenzék azért nem fog soha megerősödni, mert szerintem nem is akarnak...kormányozni sokkal felelősségteljesebb feladat...így viszont, hogy csak kritizálni kell, és jelenleg eszköz sincs a kezükben, hogy ennél többet tehessenek, így tényleg a semmiért kapják a pénzüket.

2018. ápr. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jó!
2018. ápr. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Jó és a fizetésüket se vegyék át.
2018. ápr. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális helyeken egy-két nap után repülsz, és nem egy jó ajánlólevéllel. Egy évig hol tűrnék ezt?
2018. ápr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem jó ötlet. Ezzel az ellenzékkel jobban járunk, ha nem mennek be a parlamentbe, a civakodáson kívül úgyse értenek semmihez se. Akkor inkább megnézek a YouTube-on egy Stand up comedyt.
2018. ápr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!