4 év múlva ha esetleg a Jobbik 2/3-dal nyerne, mit kezdene vele?
"IMF-hitel újratárgyalása"
Szép,de Vona dűlőre tudna jutni az IMF-fel?Rajta nem lenne nemzetközi nyomás?
Na tudtam, hogy ez lesz!
Hogy mit kezdene vele? A "saját képére" formálná az országot, mint ahogy a Nagyvezír teszi! Ja és valószínűleg a zsebét tömné mint minden politikus!
Mik lennének az első lépéseik?
Ugyan az mint a többinek, a vezetésbe, a zsíros állásokba beraknák a magukfajta haverokat és a rokonokat. A sajtót, médiát, bíróságot, rendőrséget is azonnal kézi vezérlésre állítanák. Kicsivel ezután az egyetlen megmaradt TV csatorna hírül adná a hungarista nagy magyar mennyország beköszöntét, illetve hogy a szabolcsi almáért reszkető világ eláraszt majd hamarosan bennünket minden jóval, ha nem a magyar gárda majd rendre tanítja őket is, valamint izrael pedig kapitulált, és Krisztina asszony neveznék ki a gyarmat élére, közben a függönyök mögött a legnagyobb hazafi és legfőbb nemzetmentő atya Vona Gábor bajtárs pedig azonnal benyalna csontig az IMF-nek meg a görbeorrú nagy tőkésenek, és visítva röhögne rajtatok hogy mekkora berbécsek vagytok. Persze erről mit sem tudnátok, és aki erre felhívná a figyelmeteket azt lámpavasra fellógatnátok. Kedves jobbikos testvéreim.
"Hogy mit kezdene vele? A "saját képére" formálná az országot, mint ahogy a Nagyvezír teszi!"
Amivel semmi probléma, hiszen a 2/3-os többség pontosan erre hatalmazza fel azt a pártot, amely rendelkezik vele.
Ilyen a magyar választási rendszer. A nép adta a lehetőséget a fidesznek, hogy átalakítsa a rendszert. Akinek ez a kilátás nem tetszett, az szavazhatott pl. az MSZP-re. Ja, hogy csak 19% szavazott rájuk? Ez van. Ez a demokrácia. A demokrácia nem arról szól, hogy miután megszületett a többségi döntés, utána hisztizünk, hogy ezt nem akartuk. Nem csak az a demokrácia, amikor Gyurcsány Ferike mórikálja magát a miniszterelnöki bársonyszékben.
Ha a Jobbik 2/3-ot kapna, akkor ő lenne felhatalmazva (demokratikusan, a nép által) arra, hogy teljesen átformálja a rendszert. Nekem nem tetszene, de nem vonnám kétségbe, hogy demokratikus döntés született.
utolsónak! na ennyit a demokráciáról... tehát ha valakit "felhatalmaznak", akkor azt csinál amit akar szerinted? Ez neked a demokrácia?
És nem kell Gyurcsánybérencnek nézni! -.-
A válasz írója 0%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 04:36
Ezt felpontoztam, mert ha mégoly gúnyoros is, de azért van valóságalapja!
ma 05:05
Magyarországon parlamentáris demokrácia van. Parlamentáris, mert a törvényhozó hatalom egy választott parlamenté. Demokrácia, mert a főhatalmat gyakorlók leválthatók szavazással.
A mai magyar parlamentáris demokrácia jogi szabályai az alkotmányban (1949. évi XX. törvény) és különféle törvényekben olvashatók. Ezekből kitűnik, hogy a parlamentben 2/3-os többséggel el lehet fogadni olyan törvényjavaslatokat, melyek megváltoztatják az alkotmányt.
Vagyis teljesen törvényes és demokratikus eljárással Magyarországon, mint minden más demokráciában, bizony alkotmányt is lehet módosítani. Ehhez minősített többség kell. Minősített többséget egy párt pl. úgy tud szerezni, hogy igen nagy különbséggel megnyeri a választást. Ez történt 2010 áprilisában, amikor a választáson a szavazatok 53%-át a Fidesz kapta. 263 mandátuma van, amely a Magyar Köztársaság nevű parlamentáris demokrácia hatályos törvényei értelmében elég az alkotmány megváltoztatásához is.
Nem baleset történt, hanem választás. Még egyszer: a lakosság az ún. választáson döntött úgy, hogy a Fidesz alkotmányt módosíthat. Nem a marslakók döntöttek így, nem véletlenül ez a helyzet, hanem a többség ezt akarta.
Sírhat a szád, ha szoci vagy jobbikos, mert ti kisebbségben vagytok. De nem kérdőjelezheted meg ennek az egésznek a törvényességét. Mert akkor egyszerűen nem vagy demokrata. A többség nem az emeszpés sirámok, hanem a fideszes kormányzás mellett áll. Ha azt állítod, hogy nem lenne szabad a Fidesznek élnie a ráruházott hatalommal, akkor azt állítod, hogy a kisebbségi álláspontnak kell érvényesülnie. Ez antidemokratikus álláspont.
Kicsit mondjuk torz ez a választási rendszer, hogy a szavazók 53%a szavazott rájuk, a többi 47% másra, és mégis kétharmad.. Ezt nem hívnám felhatalmazásnak, csak azért mert az ellenzék megosztott.
a 0%os válaszoló pedig látom nem véletlen 0%os, látom sok összeesküvés-elméletet olvasgattál mostanában.. idióta
ma 01:58
Angliában sincs demokrácia, ugye? Buta szoci.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!