Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik megoldás lenne előnyöse...

Melyik megoldás lenne előnyösebb? A kormány általi kötelező minimálbér emelés vagy pedig ha a munkavállalókra bíznánk annak kiharcolását?

Figyelt kérdés
2018. nov. 18. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkavállalókon múlna akkor most is 15 ezer lenne a minimálbér az árak meg ugyanennyi.
2018. nov. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Emeljék csak áfát meg lefelé.

Nagyon sok új szavazót nyernének. Ha viszont megint csökkentik a pénzt vagy emelik az áfát akkor veszítsenek dupla annyi szavazót.

Így jó nem? :D

2018. nov. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Az igazi megoldás a minden nagykorú állampolgárnak alanyi jogon járó minimális alapjövedelem bevezetése és cserében az összes segély és szoctám eltörlése lenne. Ha ez meglenne, akkor a munkáért járó fizetéseket rábízhatnánk a piacra.
2018. nov. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez sem rossz de van egy bibi benne. 60%

Sok fiatal életképtelen 18 19 20 éves korában is. Ezt a saját példám is erősíti mert én is az voltam. Nagyon sok hajléktalan lenne ha ezt bevezetnék és borzasztó nagy szégyen lenne fiatal férfiakat és nőket csövezni látni.

2018. nov. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
A munkavállalók? Ahhoz erős, független szakszervezetek kellenének, ilyenek nálunk nincsenek, érthető okokból.
2018. nov. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Én eltörölném a minimálbért. Hadd tanulja csak meg a proli, hogy ki kell állnia magáért és harcolnia kell a jólétért. A magyarok rettenetesen el vannak kényelmesedve, bárgyúk és szájtátik, ha a hatalom elleni harcról van szó.
2018. nov. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

igen, én is így gondoltam egyébként, mármint hogy nyilván ehhez kellenének valóban működő és lobbizni tudó szakszervezetek, nélkülük nyilván az lenne, amit az első ír.


én csak azért gondolom így, mert jelen gyakorlatnak elég sok kis, egyébként tisztességes cég látja a kárát, mert nincsenek tartalékjaik.


ezzel szemben ha nem központilag lenne szabályozva, akkor az ilyen cégek a hozzájuk mért mértékben emelnék a dolgozóik bérét, akik meg ennyire sem hajlandóak, azokért meg nem kár, és normális esetben amiatt zárhatnának be, mert a munkavállalók keresnének jobbat.


emellett az általuk vállalt bérköltségnövekedést is mérsékeltebb áremeléssel tudnák áthárítani.


tegyük fel van egy élelmiszerkereskedelmi cég, boltok beszállítója, aki így nem feltétlenül kell, hogy olyan drasztikusan árat emeljen, így viszont, mivel olcsóbban tudja adni, az is lehet, hogy bővülni fog az ügyfélköre, és közben a bolt sem jár rosszabbul.


jelenleg az is egy fajta probléma, hogy mivel mindenki hasonló mértékben emel árat, így nincs sok értelme más beszállító után nézni, marad minden a régiben, csak számszakilag több pénz vándorol ide-oda.

2018. nov. 18. 16:41
 8/8 anonim ***** válasza:
A legelőnyösebb a konszenzuson alapuló.
2018. nov. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!