Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Választási csalás?

Választási csalás?

Figyelt kérdés

Ugye ti Fideszesek sem gondoljátok komolyan ezt a 2/3-ot?

Igen, borítékolható volt a Fidesz győzelme, viszont:


Vidéken, én nyitott "szavazófülkéket" és 3-4 állampolgárt láttam egy fülkénél. Hozzáteszem, egyik sem bizottsági tag. Persze ezt utóbbiak gond nélkül végig nézték, és érdekes módon, a másik választási helyszínen ugyanezen a településen szinte csak az volt kiírva, aki potenciálisan nem megvezethető, vagy nem tudták hogy nem lehet manipulálni. Persze ott nem is volt nyitott szavazófülke és a bizottsági tagok is figyelték a dolgokat.


Ezeket figyelembe véve, tényleg nem volt választási csalás?



2018. ápr. 9. 21:17
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
26%
De igen, volt
2018. ápr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
34%
21:54 es barátom! te nem ismersz ezek közül egyet sem sőt engem sem ismersz, én meg mindegyiket jól ismerem, ezért nemértem hogy honnan veszed ezt hogy volt közöttünk véresszájú.
2018. ápr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
44%

Én rád értettem :D Szóval te kérdezted tőlük és ők tartottak tőle, hogy ha megmondják hogy fideszre húznak akkor nekik esel.


De tényleg ez így ebben a formában nem statisztika. Ez kb olyan mintha egy baráti összejövetel kor és nem összetételéből következtetnék az egész ország lakosság ugyanezen adatára.

2018. ápr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
72%
A választási csalásnak ami formátuma létezhet az most megtörtént. Az első szavazó előtt már 82 szavazat ott figyelt, eltűnős tinta, lefizetés, "elfelejtett" pecsét, "elveszett" szavazatok... fel sem lehet sorolni.
2018. ápr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
64%
Én nem tapasztaltam csalást azon a 6 helyen, ahol leszavaztam.
2018. ápr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
32%
Miért nem lehet méltósággal veszíteni? Mit szóltatok volna hozzá ha a fidesz csalást kiáltott volna vásárhely után?
2018. ápr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
37%
#15 :DDDDDD
2018. ápr. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%

Lehet hogy voltak csalások, visszaélések, hibák. Olvastam több esetről ahol megkérdőjelezhető. Utolsó pillanatban visszalépett ellenzéki képviselőket elfelejtettek lehúzni a szavazólapról az első pár lapon. Határidőkor átjelentkezett szavazók nem voltak a névjegyzékben. Tudtuk nékül át lettek jelentve nemzetiségi szavazónak emberek. Kérvény ellenére se küldtek ki mozgóurnát kórházakba. Londonban állítólag 30-40 emberre rácsukták a kaput pedig 7 előtt sorbaálltak. Nem lettek megfelelően tájékoztatva a boríték-nem boríték kérdéséről.

De ezek egyedi eseteknek tűnnek. Soknál nem tudjuk, született-e érvénytelen szavazat emiatt, vagy nem. És ami még fontosabb, nem tudjuk hogy ez szervezett csalás volt-e, vagy személyi tévedés, esetleg informatikai hiba. Édesanyám is önkormányzatnál dolgozik, be lett hívva bizottsági tagnak vagy minek. Háromkor kelt, négyre mentek érte kocsival, hogy hatkor készen legyen minden. Olyan korán reggel én őszintén bevallom, a saját fejemet képes lennék otthon hagyni, nem hogy egy tegnap este visszavont jelöltséget elfelejteni. Ugyanez az előzetes adminisztrációnál, lehet kódolási hiba, vagy egy figyelmetlen ügyintéző sortévesztése. Simán elnézhettek dolgokat, emberi hibahatár mindig van, hát még ilyen körülmények mellett.

De összesen 20-30 ilyen esetről hallottam. Szorozzuk fel, mert ez csak az amit le is hozott a média, és legyen mondjuk 1000. Egy ötmilliós minta esetén 1000 fő még benne van a hibahatárban, és nemhogy a Fidesz 48,9%-a és a következő Jobbik 19,34%-a között nem ez adja a különbséget, de még a Fidesz 134 képviselőjéből az utolsó kettő bejutását se.

Ezen kívül a 48,9 nem annyira elrugaszkodott az előrejelzésektől és a közhangulattól, attól hogy egyénileg te nem látod reálisnak mert a te ismerőseid körében csak 5% Viktor támogatottsága, ez jelentősen kevésbé mérvadó mint a Mediános felmérések.

Vannak problémák a szavazás körül, de nem a szavazófülkékben kell keresni. Az elmúlt 4 év közmédiájában, a választási törvényben ami 48,9%-ra kétharmadot ad, és a Fidesz által írva előnybe helyezi a nagy pártokat (Fidesz) a kis pártok (mindenki más) kárára, és az ellenzék cselekvőképtelenségében volt a nagyobb hiba. Az indokolja a Fidesz és a Jobbik közti majdnem 30%-os különbséget is, az LMP, az MSZP-P és a DK nevetséges százalékait is, és a Momentum és az Együtt kintmaradását is.

2018. ápr. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

16-os

Ezt anno a kedvenceidtől is megkérdezted, ugye?

[link]

2018. ápr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
37%
Itt egyértelműen csalás volt. Nagyon reménykedem hogy lesz valami újraszámlálás mert ha nem akkor a fiatalok rohamosan fogjak elhagyni az országot többek között én is és akkor majd nézhet a sok nyugdíjas akinek nem lesz aki kitermelje a nyugdíjat, meg meg a sok fideszes szavazó akik ha betegek nem lesz aki ellássa őket mert nem marad orvos az országba.
2018. ápr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!