Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek melyik a jobb, a...

Szerintetek melyik a jobb, a Fidesz-Jobbik koalíció vagy a Jobbik-MSZP-DK-LMP koalíció?

Figyelt kérdés

Mert ha a fidesz nem szerzi meg az 50%-ot, akkor ebből a kettőből fog valamelyik megvalósulni.

A Fidesz és a Jobbik szinte semmiben sem különbözik, a Fidesz konkrétan a Jobbik programját valósítja meg most is. A Jobbik sokkal gördülékenyebben tudna a Fidesszel együtt kormányozni, mert nagyjából ugyanazt gondolják a migrációról meg egyéb kérdésekben is sok az átfedés.

A DK-MSZP-LMP szellemisége sokkal távolabb áll a Jobbiktól és a jobbik szavazók jó része ki is ábrándulna belőlük ha Gyurcsánnyal kötnének szövetséget.

Kérdem én, miért menne bele a Jobbik egy ilyen baloldali összeborulásba, ha a Fidesszel koalícióban is kormányozhat, mert attól függetlenül, hogy érzelmileg fújnak egymásra lényegi különbség nincs a Fidesz és a Jobbik között.


2018. ápr. 7. 18:48
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Tehát te Jobbikosként már előre elkönyvelted a Fidesz 50%-os többségét?
2018. ápr. 7. 19:09
 12/16 A kérdező kommentje:

A kormányon lévő tud lopni. Ha koalícióba kényszerülnek akkor a közös lopás érdekében összefoghatnak...

Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy az hogy az egyik kormányon van a másik meg nem az nem lényegi különség?

Ideológiai különségre gondoltam, hogy igazából nincs nagyon közöttük a Jobbik szavazók többségének a Fidesz a másodlagos preferenciája, a fidesz szavazók többségének meg a Jobbik.

2018. ápr. 7. 19:13
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem könyveltem el a Fidesz többségét, hanem tudom, hogy a Vona egyik koalícióban sem lenne benne.
2018. ápr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
De akkor hogy akar kormányváltást? Az MSZP-t és a DK-t nem tudja megkerülni, mert minimum 20%-ot ők fognak kapni.
2018. ápr. 7. 19:23
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha az LMP-vel együtt nem lesz relatív többsége, akkor kb. sehogy (de valójában nem azzal számít, hogy veszítenek).
2018. ápr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Akkor ennek így mi értelme van?
2018. ápr. 7. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!