Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Kire szavazzak és miért?

Kire szavazzak és miért?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 6. 20:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Inkább el sem menj, ha ezt egy ilyen oldalon kell kérdezned!


Vagy netalán az állhat inkább a háttérben, hogy az ilyenek kiírogatását kaptad "házinak"? :)

2018. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
SGYP és mert STOP
2018. ápr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Miért szavazzak akár Coca-Colára, Pepsire vagy Fantára ha mindegyik egy cukkros szar? Azzal hogy válaszom valamiket azzal még nem szabhatom meg hogy mi legyen benne.
2018. ápr. 6. 23:51
 14/18 anonim ***** válasza:

"Miért szavazzak akár Coca-Colára, Pepsire vagy Fantára ha mindegyik egy cukkros szar? Azzal hogy válaszom valamiket azzal még nem szabhatom meg hogy mi legyen benne."


Ez igaz. Tegyük fel, hogy elkezdek Pepsit inni, mert nagyon ízlik nekem. Egy idő után rájövök, hogy egy cukros szar az egész, és attól függetlenül, hogy szépeket mondanak róla a reklámban és finomnak tűnik attól még csak árt nekem. De nincs mese, valamit inni kell, nincs jobb, akkor iszom ezt. Egy idő múlva hallok a fantáról, erről is nagyon szépeket mondanak a reklámban, narancsos is, akkor biztos egészségesebb is, mostantól inkább ezt iszom, biztos tök jó lesz nekem, nem káros annyira mint a kóla. Hát a lóf/*szt... Eltelik pár hónap és azon kapom magam, hogy tulajdonképpen én ugyanazt a cukros szart iszom mint eddig, csak más a neve és más színe van, de ugyanaz van benne és ugyanúgy rossz nekem. Elegem van már a cukorból, fel vagyok háborodva, bármit csak cukrosat ne. Jön valaki, aki megoldást kínál nekem. Mostantól Zero kólát fogok inni! :D Zéró cukor, ez most teljesen más lesz mint a kóla meg a fanta, a múltkor a fanta átb/*szott, most biztos nem fognak. Eltelik pár hónap és rájövök, hogy ugyan ebben most tényleg nincs cukor, de tele van édesítőszerrel, még szarabb mint amit eddig ittam. Rájövök, hogy rohadtul mindegy, hogy melyiket iszom, úgyis mindegyik káros, ezért vagy kitartok valamelyik mellett és a többit elkezdem szidni, vagy mindig azt iszom amelyik éppen a legkevésbé tűnik károsnak. Olyan nincs sajnos, hogy egyiket sem iszom, mert akkor szomjan halok. Szóval válaszd azt amelyik szerinted a legkisebb rossz. Vagy szard le az egészet és igyál vizet. :D

2018. ápr. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Illetve nem tudsz vizet inni, erre akartam kilyukadni csak álmos voltam már. Valamilyen cukros vagy édesítőszeres szart mindenképp innod kell, sajnos ez a helyzet. Még mindig jobb ha te választod ki, hogy szerinted melyik a legkevésbé káros és azt iszod, mintha csak valaki kiöntene a poharadba valamit és azt kéne innod. Ha viszont kiöntötték a poharadba akkor már késő reklamálni... Ezért szavazol.
2018. ápr. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Miért szavazzak akár Coca-Colára, Pepsire vagy Fantára ha mindegyik egy cukkros szar? Azzal hogy válaszom valamiket azzal még nem szabhatom meg hogy mi legyen benne."


Ha te meg akarod szabni, hogy mi legyen egy párt programjában, akkor be kell lépni egy pártba és megbeszélni velük hogy neked mik az elképzeléseid. Vagy alapíthatsz egy saját pártot is, ha úgy érzed neked egyik sem felel meg "kvázi egy új időt keversz magadnak", de az elég sok idődbe fog telni mire megtalálod, hogy mégis milyen legyen az az új üdőítő és ami másoknak is jó. Most annyi lehetőséged van, hogy odamész a hűtőhöz és kiválasztasz egy olyan üdítőt amit mások pár összekevertek és azt megiszod. :)

2018. ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

"mintha csak valaki kiöntene a poharadba valamit és azt kéne innod. Ha viszont kiöntötték a poharadba akkor már késő reklamálni... Ezért szavazol."

Igazából amit kiöntenek az így is úgyis csak Fanta vagy Pepsi lehet. Ha én nem is döntök arról hogy melyiket igyuk attól még ugyan úgy ez a kettő lehetőség marad. Vagy marad a narancs, vagy leváltjuk a Pepsivel. Reklamálni meg úgy sem lehet ha választok, és úgy sem ha nem.

2018. ápr. 7. 17:57
 18/18 anonim ***** válasza:
Jó, de valami elképzelésed csak van arról, hogy szerinted a Fanta a jobb vagy a Pepsi... Nem jó, hanem a kettő közül a jobb. Biztos, hogy van. Ha elmész és azt mondod, hogy neked jó a Fanta és nem kéne kicserélni Pepsire (vagy fordítva), azzal igazából annyit teszel, hogy a magad részét hozzáadtad a dologhoz. Nem teljes mértékben mások döntöttek helyetted, hanem te is beleszóltál amennyire lehetőséged volt. Ne gondold azt, hogy nem számít a véleményed (akármi is legyen az). Ha mindenki ezt gondolná akkor nem menne szavazni senki és felesleges lenne az egész. Másrészt meg az embereknek nem is olyan régen (50-es évektől rendszerváltásig) nem volt lehetősége egyáltalán Magyarországon arra, hogy szavazzon. Én úgy vagyok vele, hogy ha már lehetőségem van arra, hogy a magam kis módján beleszóljak az ország jövőjébe, akkor élek vele. A rendszerváltás előtt nagyon sokan éltek volna vele, de akkor nem lehetett. Most lehet. Ezt nem szabad csak úgy eldobni. Ha más nem akkor menj el és rajzolj egy nagy f*#szt a lapra és ezzel fejezd ki, hogy te leszarod az egészet, de élj az állampolgári jogoddal. Nem is olyan rég emberek haltak meg azért, hogy te ma szavazhass... Csak menj el...
2018. ápr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!