Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nem tudom kire hallgassak,...

Nem tudom kire hallgassak, kire szavazzak?

Figyelt kérdés

Most vagyok 18 éves, ezért most szavazhatok először. Az előző választásokon 14 évesen elhatároztam, hogy majd a következőn szavazok és 4 éven át teljesen örültem neki, álmodtam erről, hogy na majd szavazni fogok 2018-ban, de...

Most, hogy eljött az idő, mintha kiábrándultam volna belőle. Azóta sok minden közbejött pl. migráció. Így még erősebb a kampány. 2014-ben sok helyről az jött le, hogy a Jobbik a jó és arra kell szavazni, és akkor sokáig arra gondoltam, aztán meg 16 évesen úgy voltam vele, hogy majd alakulnak a dolgok és kialakul majd egy kép, hogy igazából melyik párt lesz majd nekem szimpatikus. Csakhogy ez nem történt meg! Az utóbbi pár hónapban eléggé szkeptikussá váltam a pártokkal kapcsolatban. Éveken át háttérzajként az idő nagyrészében az M1 ment, de most már kételkedek bennük.


Jobbik: Egyrészt az egyik barátnőm azt mondja nehogy szavazzak a Jobbikra, mert rasszisták, és a Fideszre kell szavazni.

A másik legjobb barátnőm mindig a Jobbikot tünteti fel pozitív fényben, mármint sokat beszél róla.

Így tőle a jobbikos álláspontokat hallom, itthon meg az M1-es fideszest, de nem sikerül nagyon összevetnem őket, mert a TV-t alig hallom.

Én szerintem lelkiismeretes ember vagyok, és ha a Jobbikra szavaznék a legjobb barátnőm miatt, akkor hiába ha a másiknak nem mondanám meg, de rosszul érezném magam, hogy ő azt mondta ne tegyem, és mégis megtettem. Szóval a jobbikos dolognál nagyon rezeg a léc.


Fidesz: A családom (szerintem az M1 miatt) Fidesz párti, de beszéltem velük, és megtudtam, hogy csak a migráció miatt, de amikor nem volt migránsválság, nekik egyáltalán nem volt szimpatikus a Fidesz. Amikor ez kerül témába mindig azt mondják, hogy a migráció miatt szavaznának a Fideszre.

Én személy szerint megélek a Fidesszel, de fúrja az oldalam a kíváncsiság, mi lenne, ha más párt lenne, ezért elsősorban valamelyik ellenzékre voksolnék. Habár nem vagyok nagyon a Fidesz ellen, de azért úgy látom nagyon sokak véleménye szerint valami hibádzik, ezért meg csak úgy magamtól is azért eléggé szkeptikussá váltam velük szemben.


Baloldal: Róluk keveset tudok, de az is csak annyi, hogy nem jók. Amúgy se érdekelt engem a baloldal, meg ott van Gyurcsány stb. Összességében nem érdekel, ezért nem szavazok rájuk, az biztos.


Lmp: Ugyanúgy vagyok velük, mint a baloldallal, de még annál is kevesebbet tudok róluk. A vélemény róluk, amiket láttam, eléggé színes, ezért összezavarodtam.


Kétfarkú Kutyapárt: Nagyon bírom őket, mert megnevettetnek. Állítólag görbe tükröt mutatnak és a humorral fejezik ki a lázadásukat. Habár nem tudom hogy tudnának majd kormányozni. Mindenesetre mostanában felvetettem egy olyat, hogy mi lenne, ha rájuk szavaznék, habár poénos hangnemmel kérdeztem, a jobbikos barátnőmnek nem volt ellenvetése, a családom azt mondta haragszik rájuk, mert egy komoly témát elhülyéskednek. Ezt még nem igazán gondoltam át...


Többi párt: Nem tudok róluk konkrétan semmit.


Összegzés: Már pár hete azon is gondolkodom, hogy el se megyek szavazni, mert megtartanám a "szürke lényemet", hisz szinte sose szoktam véleményt kifejezni, a szavazással meg egy megmozdulás lenne ezzel szemben, mondjuk nem lenne gond, csak lehet jobban tenném, ha magamnak maradnék. Meg, mert nem tudom kire szavazzak... Szóval kapom innen is, onnan is az ingereket, a kampányokról nem is beszélve. Nem tudom egyszerűen mit csináljak. Mert azért tök jó lenne elmenni szavazni, hogy "na, most jó állampolgár vagyok", de másfelől meg "áh, hagyjuk az egészet".


2018. ápr. 2. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem szavazz a Fideszre, aztán fuss az országból.

Én is így leszek. :D

2018. ápr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit jónak látsz gondolsz.
2018. ápr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Most valóban a migránskérdés a legélesebb dolog, de más is történt azért:


[link]

2018. ápr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne itt keress rá választ!

Mérlegelj és válassz a szíved és az elveid szerint!

Ne köss olyan kompromisszumot amiben egy kis kétséged is van!

2018. ápr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj, de nem olvastam végig, amit írtál.

Én is először szavazok. Úgy döntöttem el, hogy kire fogok, hogy videókat néztem, utána olvastam minden pártról, ami érdekelt és senki másra nem hallgatok, csakis a saját véleményem érdekel.

Írd be youtube keresőbe,hogy Fidesz. Nézd meg milyen felszólalásai vannak Orbánnak és a többi fideszes politikusnak. Aztán nézd sorba a többit: Jobbik, DK, LMP, Momentum,Együtt, stb.

Akikkel egyetertesz arra szavazz.

2018. ápr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Mondjuk a 200 oldalas szövegelés helyett lefeküdhettél volna az ágyra és a plafon bámulása közben 2-3 perc alatt tisztázhattad volna magadban, hogy kik a legszimpatikusabbak.
2018. ápr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
A fideszre szavazást semmiképpen nem javaslom mert a rendszerváltás óta a leghazugabb leg lopósabb párt. Ha ezt eldöntötted hogy a fideszre nem akkor két erős párt marad akire érdemes szavazni az egyik a Jobbik a másik meg az MSZP, ezekről tudj meg mindent és a számodra leg szinpatikusabbra szavazz.
2018. ápr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Az is vicces, hogy a szüleid szerint a kétfarkúak elhülyéskednek egy komoly témát :D.

Mert a fidesz mit csinál?

Abszurd komédia az egész.

Azért mert a végletekig komoly arcal adják elő a hülyeséget, az attól még az.


Azért éppenséggel, volt bőven időd, hogy eldöntsd kire szavazz.

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy pusztán a külsűséges dolgok érdekelnek ebből az egészből.

Első szavazás, és a választás izgalma.

Nem igaz, hogy ha valóban érdekelt volna ez a kérdés, nem nézel utána.

Barátnők / szülők elvakultsága, háttérben susmogó fél füllel hallgatott propaganda tv ne jelentsen már iránymutatást.


A migránskérdés messze túl van lihegve, és ezt a fidesz is tudja, de már csak ebbe tudnak kapaszkodni.

Ezt észre kéne venni, legalább meg kéne vizsgálni a lehetőségét, hogy így van.

Egyébként szavazz arra akit jónak gondolsz, de előtte nézz szét a youtube-on.

És hozz felelősségteljes döntést, ne pedig itt a gyakoris válaszok alapján, mert ez nem lenne az.

2018. ápr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Halgass #5-re és ne it tájékozódj, semmiképpen ne úgy akarj szavazni ahogyan a barátnőid szerint jó!


Elsőre fogadd meg #3 tanácsát és olvasd végig a linkjén található 100 pontot, akkor is ha hosszúnak tűnik. Szépen átfogja mi minden jó dolog történt az elmúlt 8 évben és benne van az is, hogy amire te még nem is emlékezhetsz, ki is okozta azkat a rossz helyzeteket, amikre ezeket most meg kellett tenni vagy csak most, ez a kormányzat tette meg.


Egyet kérek, NE szavazz a kutyapártra.

A politika, a választás nem vicc - mert ez fogja eldönteni a további életedet.

Olyannak ne add a szvazatodat, aki képes csirke jelmezben kotkodácsolással szerepelni a politikai műsorában.

Egy jelmezbáli résztvevőn vagy bohócon is lehet műtős ruha, a vakbeledet még sem engednéd, hogy ők próbálják meg kivenni, mert amúgy viccesek.

2018. ápr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Felnőtt, felelős állampolgár vagy. Dönthetsz és vállalhatod érte a felelősséget, vagy hagyhatod, hogy mások döntsenek helyetted.


Három lehetőséged van:


1) nem döntesz és mások teszik ezt helyetted

2) rosszul döntesz

3) jól döntesz


Először találd ki, hogy képes vagy-e vállalni a felelősséged a döntésedért. Ha igen, akkor a döntésedtől függetlenül 4 évig elfogadod, hogy mi volt a választásod.


Hogy kire szavazol, azt neked kell kitalálni. Nem nehéz az internet korában.

2018. ápr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!