Mi a különbség a liberalizmus és a szociáldemokrácia között?
Úgy dióhéjban kb. semmi közük egymáshoz.
A liberalizmus jelszava a szabadság.
A szociáldemokrácia jelszava az társadalmi egyenlőség.
Ezért sem értem azokat, akik összemossák a kettőt, mert a kettő nem igazán képes egyszerre működni. Egy szabad liberális társadalomban, ahol az állam csak minimálisan avatkozik bele az emberek életébe, nem korlátozza őket be, ahol elsősorban az egyénen múlik, hogy mire viszi az életben, akarva akaratlanul is előbb utóbb egyenlőtlenségek lesznek.
Míg egy szociáldemokrata társadalom, amely magasabb adókat vet ki a jobban keresőkre, meg a vagyonukra valamilyne szinten korlátozza az emberek szabadásgát, hogy azt kezdjenek szabadon a keresetükkel, amit akarnak, magántulajdonhoz való feltétel nélküli jogok is sérülnek.
Vannak persze próbálkozások, u.n. szoclibeárlis pártok, akik a kettőt próbálják keverni, de alapvetően nem megy, mindig valamelyik irányba eltolódik, mert a kettő üti egymást, legalábbis gazdasági értelemben mindenképpen.
2#
Papíron.
A kettő között elég sok a hasonlóság,például mindegyik támogatja a migrációt,genderizmust, meg az ilyesmiket.
Nem igaz. A migrációt elsősorban a kultúrmarxisták támogatják, akik hol szociáldemokratának, hol liberálisnak állítják be magukat,valójában egyik sem igaz rájuk bizonyos szoci meg liberális elemeket tartalmaz a kulturmarxismuz, de eléggé más. A kettő közül inkább a szociáldemokraták támogatják a migrációt.
A német liberálisok (FDP) például beelőzték Merkelt jobbról és kijelentették, hogy a menekültek menjenek haza. Max az maradhat, aki dolgozik ,eltartja magát, adózik, hasznos tagja a társadalomnak és nem mindenféle segélyekből akar élősködni. A bőrszínnel vagy vallással semmi problémájuk nincs, de aki nem dolgozik hanem másoktól várja el, hogy eltartsák, az ne rontsa már itt a levegőt. Ez a hiteles liberális álláspont a migrációval kapcsolatban.
A klasszikus liberalizmus atyjaként John Locke-ot tartják nyilván (17.század). John Locke még mélyen vallásos (keresztény) érzületű filozófus volt.
A modern liberalizmus (20.sz. második felétől) azonban már ateista világnézeten alapul, nem veszi figyelembe a klasszikus értékrendet. Tehát támogatja az abortuszt, transzgenderizmust, homoszexualitást és a nemzeti, etnikai és vallási határvonalak eltörlését migráció által.
Ezért a modern liberalizmus sok ember számára, lelkiismereti okokból főként, vállalhatatlan és szitokszóvá vált.
A szociáldemokrácia a politikai baloldal egyik irányvonala, illetve gazdasági ideológiája. Magyarországi Szociáldemokrata Párt (MSZDP) 1890-ben alapult.
Balliberális alatt a politikai baloldal és a modern liberalizmus integrációját értjük.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!