Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az általatok körvonalazott...

Az általatok körvonalazott világképben, vagy azt tekintve mit gondoltok az emberek mire vágynak?

Figyelt kérdés

Csak így általánosságban néhány mondatban. Az aki jobboldalinak vallja magát, baloldalinak tartja magát, polgári konzervatív, polgári liberális, konzervatív, liberális, szociáldemokrata, kereszténydemokrata, satöbbi nézete van, az általa látott világ képben mi az emberek érdeke és igénye? Nem az a kérdés , hogy melyik eszme mit takar ebben, hanem, hogy ti konkrétan mit láttok ebben eszerint.


Néhány, 5-6-7 mondatban is elég az indoklás. Meg mellé esetleg a nem életkor, a nézet, az értékvállalás.



2017. júl. 1. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Én ezzel úgy vagyok hogy lassan a normalitás, vagy konzervatív szemlélet is jobboldali nézetnek számít. Azt vallom hogy a hagyományainkra kell építeni, fontos a család, a közösség és az önrendelkezés.

Én magam konzervatív gondolkodásúnak vallom. A balos/liberális nézetek szerint ez kimeríti a náci fogalmát.

2017. júl. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én azt látom, hogy az emberek többsége nem akar mást, csak nyugalmat, és dagadt erszényt. És van egy hataloméhes, szarkavaró kisebbség, aki mind a kettőt csak magának akarja. 32/F
2017. júl. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Az egyetlen dolog, ami érdekli az embereket, az egyetlen dolog, amit elvárnak a kormányuktól, az az egyre nagyobb és nagyobb fizetés. Évről évre azt akarják, hogy nőjön a fizetésük. Ha nem nő tovább, új kormányt kerítenek maguknak. Ez az, amit az emberek akarnak. Ez az, amit mindig is akartak. Ez, barátom, a demokrácia."


eléggé elvtelenek lettek az európai társadalmak, lehet szajkózni a haza, vallás, család kombót de a többség számára ez csak retorikai fordulat.

30f

2017. júl. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a többség nevében nem tudok válaszolni,csak a sajátomban.

Én szabadságot szeretnék,szabad oktatást,a tudomány támogatását,környezettudatos életet,nyilván az egyéntől a társadalomig.

Sokkal toleránsabb társadalmat,ahol elfogadjuk a másikat addig,amíg nem árt nekünk.

Sokkal műveltebb társadalmat,és párbeszédet a különböző világnézetek között,nem pedig személyeskedő vitákat

Szociális érzékenységet,ha a másik bajban van,akkor segítsünk neki stb.

De ez nyilván egy idea.Soha nem fog megvalósulni,de valami ilyesmi lenne a számomra tökéletes ország.

Kevesebb erőszak és gyűlölet,több elfogadás,szeretet és támogatás az állam részéről a fejlődéshez minden területen,a tehetségek felkarolása stb.


Egyébként filozófiai értelemben baloldali,liberális vagyok,viszont a valóságban nyilván nem ilyen egyszerű,mert a baloldali,liberális pártok nem biztos,hogy tényleg azt képviselik,amit én szeretnék.

2017. júl. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4#, nekem szimpatikus a nézőpontod, csak az a gond hogy a liberális azt is elfogadja és befogadja ami radikális és erőszakos.

Nem tesz különbséget. Vagy azt mondja hogy "fogadjuk el hogy ők ilyenek", akkor is ha mi csak vesztünk velük.

2017. júl. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én ezt a baloldali vagy jobboldaliságot stb. megvetem mivel ez mind megossza a társadalmat


azt szeretném ha az egész magyar nép egységes legyen,nem azt mondom hogy a gazdag segitsen a szegénynek hanem hogy mint nép segítse önmagát. Legyen gazdag vagy szegény de segítsenek egymáson kezeljék bajtársnak egymást és ne csak kihasználják a másikat

De jelenleg ennek nyoma sincs az egész nép önző, irigy és mohó mindíg másra mutogat ha valami nem jó ahelyett hogy cselekedne vagy beismerné hogy hibázott.Kitűnő példája ennek hogy az egész únióban egyetlen ország vagyunk amelynek képviselői eljárást indítanak saját hazájuk ellen A nyugati társadalmak bár nagyon elkényesedtek viszont a magyar mint társadalom már megszűnt létezni, ami egy ezer éves országtól igencsak szomorú és gyalázat

2017. júl. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az általatok körvonalazott világképben, vagy azt tekintve mit gondoltok az emberek mire vágynak?"


Ha jól értem arra vagy kíváncsi hogy az általam helyesnek tartott világban az emberek hogyan élnének, és hogyan gondolkodnának.


Először szerintem leírom a világképemet, mindig a kiindulási álláspontból vizsgáljuk a dolgokat.


Röviden: A tudomány mindenek felett.

Azaz, el kell törölni minden fajta jól berögzült közhelyes gondolatot. Újra kell vizsgálni minden kérdést a világon, amire eddig bármilyen politikus, társaság, filozófia adott bármilyen választ is, és az új válaszokat már kizárólag racionálisan szabad meghozni minden fajta szubjektív ítélettől.

Azokban a kérdésekben, amikben nem lehet racionális választ adni, vagy a válaszok száma egyenlő az emberek számával, tehát mindenkinek saját válasza van, és egyik sem racionálisabb mint a másik (pl mi az élet értelme?) azokban egy bizonyos fokú szabadsági fokot kell biztosítani az embereknek. Tehát ha előzőleg megvizsgáltuk tudományosan, hogy az élet alapvetően az önfenntartásról szól, minden élőlény efelé törekszik, és mivel az ember élőlény ezért az ember is az életben maradásra törekszik, akkor abból következik hogy a társadalom amit az emberek alkotnak a hatékonyabb túlélésért, szintén a fennmaradás céljából létezhet csak. Ebből pedig következik hogy bármi ami a társadalom létét veszélyezteti, az nem lehet az emberek életének célja. Például a gyilkosság, nem lehet az emberek életének célja.

Az egész rendszer egy nagyon komplex gráf lenne. A gráf pontjai bizonyos állítások, és célok lennének, a pontokat összekötő élek pedig vagy ellentétes vagy felé mutató irányban állnak két pont között. Ha egy pont (mondjuk az az állítás hogy a társadalom elsődleges feladata önmaga fenntartása) létezik, akkor minden más ponttal valamilyen kapcsolatban áll. A fentebbi állítás ellentétes irányú éllel áll a gyilkosság felé, mivel a két állítás egymást sérti. Viszont megerősítő, egyetértő kapcsolat áll fenn minden más állítással, ami elítéli a gyilkosságot, és bármivel ami erősíti a társadalmat.

Ezt talán színes gráffal lehetne legjobban ábrázolni, amiben a helytelenítő, ellentétes viszony két állítás közt piros, az elfogadó, egymásból következő állítások közt zöld élek húzódnak.


Na, egy ilyen komplex rendszer megalkotásához rengeteg tudás kell, ami azt igényli hogy a tudomány bármilyen vizsgálathoz szabad kezet kapjon. minden információt be kell gyűjteni, ehhez az emberek életét nagyban kontrollálni kell. A szabadság annyit tesz ebben a rendszerben hogy bármit megtehetsz, ami a rendszer létét nem fenyegeti. De a rendszer létét fenyegetné az információ hiány, mert az esélyt ad a rendszer megdöntésére. Röviden, minden fajta a rendszer hatáskörén eső cselekvést, amiről nem tud a rendszer, de befolyásolhatja a létét, el kell törölni. Ez elsőre mindenkiben a gondolatrendőrség ötletét veti fel, mert eddig valóban ezt körvonalaztam. De erre a szintre nem szabadna elérni, ugyanis a túlzott elnyomás szintén a trendszer létét fenyegeti, lázadás formájában felborul az egész. Ezen kívül a rendszer létét a fejlődőképessége is befolyásolja, egy merev, fejlődni képtelen rendszer képtelen alkalmazkodni megváltozó feltételekhez. Az emberek hatékonyságát, azaz a társadalom hatékonyságát (ami végül is a rendszer hatékonysága) fokozza ha van valamennyi ismeretlen szegmense az életüknek. Ez lehetne egy jól meghatározott szabadsági fok, amibe a rendszernek nem lenne belelátása, de az ebben a szabadsági fokban elkövetett társadalmat veszélyeztető cselekedeteket a legszigorúbban büntetné a rendszer.

A részleteket még nem találtam ki, és félek nincs is elég tudásom hozzá egyelőre, de valahogyan ki kell találni egy olyan rendszert amiben a társadakmat alkotó emberek teljes mértékben tudatában vannak annak, hogy a társadalmi szabályokat és stabilitást biztosító rendszerrel a leghatékonyabb együttműködni, nem pedig szakadár módon ellene dolgozni, azaz a bűnözéssel nem érnek el hosszabb távon sikert. A mai világ rendszerének kell jobban feltérképezni azokat a részeit, amik egyáltalán okot adhatnak a bűnelkövetésre. Erre eléggé felszínes válasz az, hogy kizárólag a haszonért és gyorsabb anyagi sikerekért teszik azt a bűnözők amit tesznek. Ez csak a megélhetési bűnözésre, és a szegény sorú emberek bűnözésére válasz. A rendszernek ki kell szorítania minden olyan lélektani hatást, ami egy emberből bűnözőt farag idővel. Át kell szervezni a társadalom minden szintjét, egészen a családig, ami a társadalom alapja. Ha ott megszüntetünk mindenfajta devianciához vezető hatást, akkor kapunk egy egészséges emberekből álló társadalmat, és ebből egy olyan rendszert mely belső hibáktól mentes, nincsenek egymást gátló folyamatok, vagy legalábbis olyanok melyek képesek lennének megbénítani egyéb részfolyamatokat. (például a családon belüli erőszak beteg pszichéjű embereket eredményez, a beteg pszichéjű embereket a jelenlegi rendszer egészségügye nem tudja megfelelően ellátni, így további részeit képesek a rendszernek működésképtelenné tenni, például a közbiztonságot veszélyeztetik, saját környezetüket veszélyeztetik, alkalmatlanok a rendszer önfenntartásában segédkezni, és csak hátráltatják a társadalmat).


Tudom, az általam vázolt világ elsőre egy végtelenül hideg, mechanikus óraműként működő gépezetre hasonlít, amiben mindenki egy fogaskerék, de ez az egyetlen megoldás ha az emberi társadalom minőségileg akar fejlődni.

Mert az elmúlt 1000 évben mi fejlődött a társadalomban ami valóban orvosolta volna a belülről fakadó problémákat?

A büntetőmódszerek még mindig csak eltávolítják a társadalom beteg elemeit, nem gyógyítják, és nem is előzik meg azok beteggé válását. Az hogy ezt akasztófával vagy börtönnel végzi, lényegtelen.

A emberek még mindig érdektelenek egymásra nézve, ami olyan mintha egy körkörösen futó dominó sorban az egyik dominót eldöntenénk, és azt várnánk hogy soha nem fog visszaütni ránk a hatása. Ha az emberek egymás ellen vannak, versengenek egymással, egyenesen a másik kárából származik a hasznuk (lásd, a hitelvisszafizetés folyamata, vagy épp a silány minőségű, gyors elhasználódásra tervezett termékek) akkor azzal a társadalmat károsítják, és mivel minden ember a társadalom része, így idővel önmaga is megérzi a saját maga okozta károkat.


Na és hogy válaszoljak hogy ebben a világban az emberek mire vágynak...a boldogságra. És ez lehet hogy elcsépelt közhelynek tűnik, de ha egészséges mentális állapottal rendelkező emberek élnének csak, akkor nem lenne beteges önzőség, anyagi javak felhalmozására való kényszer, másokon való levezetése a belső feszültségünknek. Ezektől mentesen, minden ember csak megértésre, és boldogságra, önmegvalósításra vágyna.

Ehhez hozzátartozik az életben maradáson túlmutató jólét, a közösség részeként való élet, a szexualitás, és az önfejlesztésre való lehetőség. Ezekre vágyna egy élhető világban egy ember.


Bocsi, ez kicsit túlnőtt 5.6 mondaton.

2017. júl. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az emberek sok mindenre vágynak: pénzre, sikerre, egészségre, nyugalomra. Ezektől várják a boldogságot. Csak az a baj, hogy konkrétan az egyik vágyuk üti a másikat. Az amire vágynak, olyan mértékben nem is teszi őket boldoggá. A világ legnagyobb problémája, hogy szinte mindenki saját magát akarja boldoggá tenni. Ez önzéshez vezet, és a végén maga is és a környezete is boldogtalan lesz.

Az emberek érdeke, hogy elégedettek legyenek a sorsukkal, körülményeikkel, szabadság és egyenlőség legyen, de ez egyszerre nem valósítható meg. Nem csak a rendszer rossz, hanem az ember alaptermészete önző, és irigy.

Amúgy ha még nem derült ki, konzervatív vagyok. F/38

2017. júl. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!