Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Amennyiben köztisztviselő,...

Amennyiben köztisztviselő, vagy közalkalmazott vagy, félted a munkahelyed?

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 11:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Már említettem kiket fognak kirúgni. Nem túlzottan érdekelnek az érzéseik. Abból a fizetésből, ami nekik van többször annyi embert lehet fenntartani tisztességes fizetésért.


Ezzel pedig a másik válaszoló nem értem mire akar kilyukadni, a jómódúak nem feltétlenül vállalkozók, de ha leveszik róla a közterheket akár vállalkozó is lehet, szerintem lesz is erre példa.

2010. jún. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
56%

[link]


[link]


Most nézzétek a HírTV-t, feketén fehéren elmondta, hogy NEM ÉRINTI! (Nem értinti a rendőrt, az ápolónőt stb.)

2010. jún. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Fidesz: Munkahelyeket teremtünk, adót csökkentünk --> egyulcsos adó, és indításként kirúgúnk pár tízezer köztisztviselőt... Szerencse, hogy a közalkalmazottakról levette a mancsát rögtön másnap, a köztisztviselőket meg nem kell félteni.
2010. jún. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

tegnap 14:12

" a köztisztviselőket meg nem kell félteni"

Azt hiszed, hogy az összes köztisztviselő jól keres? Én 27 éve dolgozom a közszférában 1983.óta egy munkahelyen. A ktv. iskolai végzettségük és munkakörül alapján sorolja be a dolgozókat. Egy középfokú végzettséggel rendelkező előadó kb. 120.000.- bruttóval "gazdálkodhat". Őt miért nem kell félteni? A költségvetésből gazdálkodunk, a mi bérünk "fogható" egyedül, ezért fizettetnek meg velünk mindent. Nem egy vállalkozó a főnökünk, hanem az ország költségvetése mondja meg, hogy mennyit kereshetünk. A "rendesebb" vállalkozó min.bérrel bejelenti a dolgozóját, a többit zsebből fizeti teljesen járulék és adómentesen. Nálunk köztisztviselőknél a fizetésből levonásra kerül az összes kötelező járulék, adó. Akkor most milyen köztisztviselőről beszéltek? A parlamentben és a minisztériumokban dolgoznak alacsony fizetési fokozatba sorolt dolgozók.

2010. jún. 13. 09:20
 15/15 anonim ***** válasza:
90%
Na igen, sajnos nagyon sokan TÉVEDÉSBEN VANNAK !! Én is közférában dolgozom, 35 évesen középfokú végzettséggel 75 ezer nettóért (adójóváírással együtt, ami ugye nemsokára ugrik, így kapok majd vagy 60 ezret). ebből meg lehet élni ???? egyébb jutattás az étkezési jegy, amivel ugye nem lehet pl gázszámlát fizetni !! Mit gondoltatok, mennyit keresünk ????
2010. júl. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!