Miért baj a stadion felújítás, ha az előző kormányok nem tették meg és mást se adtak?
A társadalomban nagyon egyoldalúan van magyarázva a stadionfelújítás. Csak a baloldali liberálisokat hallani. A kormány sajnos azért nem magyarázza meg, mert azt hiszik a hallgatás jobb. Nem tudom, de elmondom én hogyan látom. Figyelj csak, érdekes lesz.
Minden országban támogatják a sportot, mi még nem is mi költjük a legtöbbet arányaiban nézve az EU-ban. 200 milliárdos összeg ment el az építésekre 2010 óta, ez a költségvetés egy ezreléke. (olyan mintha keresnél 100 ezer forintot és vennél 100 forintért egy rágót)
ugye nem is sok?
A Fradinak, Vasasnak, Debrecennek, Győrnek ... nem most épült először a történelem során stadionja. Szerencsésebb országokban megy ez piaci alapon is sajnos nálunk azonban nem. Így lehet hagyni még jobban lerohadni a stadionokat vagy lehet államilag finanszírozni a megújulásukat. Melyik jobb ?
Az hogy a társadalom egy része nem szereted a focit még nem jelenti azt, hogy nincsenek olyan emberek akik örülnek, hogy nem egy düledező retek stadionban játszik a csapatuk. A foci igenis nemzeti sport, ezt tudomásul kell venni. Lásd aranycsapat, Détári,Puskás,Bozsik stb
Azt szokták erre mondani a szkeptikusok, hogy költsünk az egészségügyre. Viszont gondold végig : addig ne építsünk iskolákat/renováljunk amíg a tanárok nem kezdenek el világszínvonalon tanítani.
Addig ne építsünk/renováljunk kórházakat amíg nem lesz az egészségügyünk európai színvonalú ?
Nyugaton rég rájöttek, hogy nem az egészségügybe kell pénzt fektetni, mert az egy feneketlen kút, hanem a prevencióba ! A mozgás a sport megelőzi a betegségeket/egészségesen tart. Ahol focipálya épül, ott előbb utóbb sportoló gyerekek is lesznek, ami TB megtérülés is egyben ;)
A stadionépítés pürgeti a gazdaságot,az építőipart.Embereket foglalkoztat és egy része visszaforog adó formájában az államkasszába. A loki stadion esetében a stadionhoz kapcsolódó egyéb beruházásokra szinte nem is kell költeni. A parkolók szinte megvannak a Főnix csarnok mellett, az Oláh Gábor utcán a Klinika környékén, a Nagyerdei körúton. A kulturált fogadtatáshoz megvannak a vendéglők és szabadidő eltöltéséhez a helyek és a programok.
Amire itt sokan költenék a stadionok helyett a pénzt azok a dolgok baloldali kormány idején sem voltak rendben, ráadásul akkor stadionok se épültek. Hasonlat: anya nem hozott semmilyen kaját, apa meg csak gumicukrot de itt apának ugranak neki pont azért mert hozott valamit....
Ha reálisan végiggondolod, ezek egy sikeres ország szárnyainak bontogatása.
"Minden országban támogatják a sportot, mi még nem is mi költjük a legtöbbet arányaiban nézve az EU-ban. 200 milliárdos összeg ment el az építésekre 2010 óta, ez a költségvetés egy ezreléke. (olyan mintha keresnél 100 ezer forintot és vennél 100 forintért egy rágót)
ugye nem is sok?"
Attól nem lesz sokkal jobb a helyzet ha csak a második legtöbbet költjük rá. Kérdem én, egészségügyre, oktatásra mennyit költöttünk? Illetve a stadionok mennyivel voltak túlárazva, mennyi folyt vissza ebből a haverok zsebébe?
"A Fradinak, Vasasnak, Debrecennek, Győrnek ... nem most épült először a történelem során stadionja. Szerencsésebb országokban megy ez piaci alapon is sajnos nálunk azonban nem. Így lehet hagyni még jobban lerohadni a stadionokat vagy lehet államilag finanszírozni a megújulásukat. Melyik jobb?" Ha nincs megfelelő piaci igény, akkor szerintem hagyjuk lerohadni. Maximum egy nagy stadionra lenne igény, a Puskásra, mert a válogatott meccseken (legalábbis a tavalyi Andorra elleni égésig) azért telt ház szokott lenni. De hogy Bivalybasznádra nem kell 5000 fős stadion, hogy aztán max. 5%-os kihasználtsággal működjön, az tuti.
"A foci igenis nemzeti sport, ezt tudomásul kell venni. Lásd aranycsapat, Détári,Puskás,Bozsik stb." Igen, volt egy aranycsapatunk 50 éve, nagyszerű. Ma sehol nincs a magyar foci sajnos, EB szereplés ide vagy oda.
"Addig ne építsünk/renováljunk kórházakat amíg nem lesz az egészségügyünk európai színvonalú ?" Az egészségügy (és az oktatás) egy fokkal fontosabb, mint a foci, nem gondolod?
"Ahol focipálya épül, ott előbb utóbb sportoló gyerekek is lesznek, ami TB megtérülés is egyben" Ez baromság, ezekbe a stadionokba nem engedik be az egyszerű utcai gyerekeket focizni.
Munkahelyek voltak az építő munkásoknak.
Szóval vannak, akiknek ezeképítése miatt volt munkájuk.
Egykoron azt hittem, volt rendszerváltás Magyarországon. Nem, nem a politikában: az mindig a társadalom leképezése. Azt hittem, hogy a magyar nép agyában történt meg a rendszerváltás.
Az ún. régi rendszerben, amit egyesek szocializmusként, mások kommunizmusként, megint mások Kádár-rendszerként, a haszonélvezői pedig maszekizmusként emlegetnek, az volt a legfőbb vezérfonal, hogy "igaz, hogy sz*r, igaz, hogy kevés, de legalább van". Igaz volt ez minden létező állami szolgáltatásra. Állami, elérhető árú bérlakásból kevés volt, de legalább volt. A csókosok ki is vették mindet, a többi meg a fentebbi mondattal vigasztalta magát, ha esetleg csak ágyrajáró lehetett vagy építhetett magának Kádár-kockát a faluba' 5-10-15 év minden mellékállását, megtakarítását és "ótépékőccsönét" felhasználva. A felsőoktatás kis létszámmal működött, de legalább jó drágán és a létszám nem elhanyagolható részét a hótt' hülye párttitkárgyerekek tették ki, mer' kellett a megbízható káder. Nem baj, legalább van. A fődet túró Mariska néni és Jóska bácsi gyereke meg majd túrja a fődet, mint tíz generációra visszamenőleg minden felmenője. Autót elvétve hozott be a MERKUR, ha volt is, akkor is lecsapott rá a rendőrség, a pártiroda meg a sok funkcionárius, neked csak akkor lehetett belátható időn belül autód, ha beleegyeztél, hogy színhibás és tartozékhiányos is jó. Ez a valóságban azt jelentette, hogy olyat kaptál, ami már senkinek sem kellett és nem véletlenül: se ablaktörlő, se dísztárcsa, se szerszámkészlet (mind kellett a párttitkár elvtársnak és különösebb szerszámkészlet nélkül ki lehetett lopni Csepelről, a szabadkikötőből) és a maszek autószerelő haver rakta össze megvásárlás után jó pénzért.
Azt hittem, ezek az idők elmúltak. A nép végre a "jaómán ez is, mer' legalább van" állapotból elmozdult abba az irányba, hogy igényei vannak. Nem akar havi több tízezer forintért (havi vasútbérlet ára) nem működő utastájékoztatást, rendszeresen késő vonatokat és húgyszagú vasúti kocsikat, amik jegyet soha nem váltó cigányokkal vannak tele. Nem akar szigorúan "nyóctúnégyig, pénteken meg kettőig" tartó ügyfélfogadást minden létező állami hivatalban, szent és sérthetetlen (ráadásul a napi 8 órás munkaidő részét képező) egyórás ebédszünettel, hogy mindent csak fizetett szabadnap terhére lehessen elintézni. Szeretné végre legálissá tenni az évek, évtizedek óta végzett maszek tevékenységét, ezért felmond azon munkaviszonyában, ami amúgy is csak adminisztratívan volt neki beírva, nem íratja ki magát újabb féléves táppénzre, hanem tényleg egyéni vállalkozó kőműves lesz, ha már úgyis ezt csinálja tíz éve, a helyi kilincsgyárnál bejelentett TMK karbantartó állása helyett.
De csalódnom kellett. A népnek nem ez kell. Nem egyszer borult minden, de legutóbb 2014-ben láttam, hogy ennek a szerencsétlen, állami csecs után kapkodó, langymeleg sz*rra vágyó népnek a fejében semmi nem történt 1989. óta, nem hogy rendszerváltás. Én annak idején azért szavaztam 2010-ben a Fideszre, hogy végre ne arról szóljon már az élet, hogy a kormány mennyi pénzt lapátol ki a jó embereinek ilyen-olyan címeken, hogyan segélyezi az életképtelen, dolgozni nem is akaró néprétegeket és a kevés maradéknak milyen értelmetlen célt talál ki és annak elérését milyen reménytelen adminisztratív eszközökkel akadályozza meg.
A 2010-es kormányváltás után pár hétig volt esély rá, hogy valami megváltozik, de az okosabbak már a Tákol... izé.. Alaptörvényről szóló nemzeti konzultációnál láthatták, miről van szó: új Kádár-korszakot épített a hatalommániás felcsúti cigány. Minden az államé, mindent az állam tud, te, kis proli, ne gondolkodjál, hanem örülj annak, hogy mindenedet államosítjuk és majd elosztjuk. Ha jól viselkedsz, kaphatsz közmunkát, ha még jobban, akkor valamelyik összeszerelőüzemben lehetsz melós.
Kérdezheted: mi a párhuzam a kérdéseddel? Nem bonyolult. Legutóbb 2010-ben volt kormányváltás, mikor a nép azt hitte, hogy lehet más az élet, mint amit megszokott. De nem lett, a Fidesz ugyanazt a kádárista, langymeleg, nyakig érő hígfost pumpálja alánk, mint eddig. Ha nem hullámzik, nem is baj, mer' kapok levegőt. Igaz, hogy büdös, de olllyan jaó meleg, nem fázunk. Engem pedig épp ez zavar. Hittem a Fideszben 2010-ben, hogy a rengeteg állami bevételt nem hülyeségekre fordítja és azóta látszik, hogy igen. Lesz*rom a stadionépítést: 2010-ben is voltak jóval fontosabb dolgok és azóta is vannak. Azokkal vagy nem foglalkoznak, vagy létrehoztak egy amúgy működésképtelen életpályaprogramot a területen, jól beharangozott 50-60%-os béremelésekkel (a valóságban örülj, ha nem csökken a béred, legfeljebb 10%-kal emelkedik, cserében az adminisztrációs terhed és a munkaidőd a kétszeresére növekszik), ha pedig ez sem elég, akkor Brüsszel, sorosbérenc, LMP, balliberális. A nép pedig továbbra is jóindulatúan béget hozzá, mer' hát ez van, legalább erre kőtenek, osztán hogy mostan másra nem jut, hát ez ilyen, nincsen annyi píz.
Az egésszel csak annyi a bajuk,hogy ezt sem ők csinálták.
Na meg furcsa nekik,hogy lehet építeni is nem csak rombolni,elherdálni mindent agyatlanul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!