A jelenlegi alkotmányban van olyan rész, amit csak négyötödös többséggel lehet módosítani.
Viszont kétharmaddal akár új alkotmányt is el lehet fogadni, akkor meg tökmindegy, hogy mi van a régiben.
2010. máj. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
3/17 anonim válasza:
A Fidesz a 2/3.-dal MINDENT megcsinálhat,amit akar! Az ellenzék csak asszisztálhat hozá,de a döntésekbe beleszólni nem tud!
2010. máj. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
4/17 anonim válasza:
"A Fidesz a 2/3.-dal MINDENT megcsinálhat,amit akar!"
Persze a köztársasági elnök és az Alkotmánybíróság beleegyezésével... A "MINDENT" egy demagóg duma.
2010. máj. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
5/17 anonim válasza:
Már miért? A köztársasági elnöknek nincs tényleges hatalma, csak bizonyos helyzetekhez kötött jogosítványai vannak, mint pl. az alakuló országgyűlés összehívása. Az Alkotmánybíróság meg a mindenkori alkotmány alapján jár el, ha valamit visszadobnak, mert alkotmányellenes, a Fidesz azt is csinálhatja ha akarja, hogy a törvény helyett az alkotmányt módosítja, aztán kapják be.. :P
2010. máj. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
6/17 BlackSword válasza:
ma 07:59!
Nem demagóg doma... amit te mondasz, az önámítás... abban igazad van, hogy a köztársasági elnök, és az alkotmánybíróság elnöke megvétózhatja, DE 2/3-dal ők egy-egy bábot is beültethetnek oda, ergo teljes befolyásuk lenne, hiszen a saját embereit is odaültetheti, hiszen egyetlen Fidesz képviselő sem fog a pártérdek (O.V. érdekei) ellen szavazni...
2010. máj. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
7/17 anonim válasza:
Persze a köztársasági elnök és az Alkotmánybíróság beleegyezésével... A "MINDENT" egy demagóg duma.
Aha. Arról a köztársasági elnökről beszélünk, akit a parlamenti többség választ, ugye? Meg nem tudom jól rémlik e, de mintha az alkotmánybírákat is a parlament nevezné ki.
2010. máj. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
8/17 anonim válasza:
nem.
a 2/3 arra elég, hogy tetszőlegesen MÓDOSÍTSA az alkotmányt. ahoz, hogy ÚJ alkotmányt hozzon létre 4/5-kell
2010. máj. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
9/17 anonim válasza:
Igen, arra a köztársasági elnökre. És igen, azokra az alkotmánybírákra gondoltam, akiket szintén az OGY választ meg. Persze az alkotmánybírai jelöltséghez a parlamenti pártok egyetértése szükséges. Vajon melyik másik párt szavazna meg egy nyilvánvalóan pártpolitikust alkotmánybírának? A Jobbik vagy az MSZP? Esetleg a kispo:cs szerepét betöltő LMP? Jó, értem én, hogy az elvtársak magukból indulnak ki, ezzel nincs is probléma. Csak nem mindenki olyan. Még.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!