Az elméleti kommunizmus vagy az elméleti kapitalizmus a jobb?
Attól függ milyen oldalról közelítjük meg.
A kommunizmus azt takarja, hogy mindenki a közösbe dolgozik és annyit vesz ki amennyire szüksége van igy mindenki egyenlő.
A kapitalizmusban verseny van, hogy ki tud jobbat olcsóbban létrehozni.
Tehát ha azt nézzük, hogy mindenki egyenlően boldog legyen a kommunizmus preferálható. Viszont ekkor elveszik az a mozgatórugó ami fejlődést hajtaná, a verseny. Igy stagnálás lenne, amit az államnak kell kompenzálnia. Igy a közös amit szétosztunk kevesebb lenne.
Továbbá az emberek is semlegesebbek a dolgokhoz/munkához, mert nem az "övék" (pl egy bolt)
Kb ez meg is történt a volt szocialista országokban. (PL Némekország 2. vh előtt náci=nemzeti szocialista)
Ha a negatívumokat/veszélyforrást nézzük akkor USSR elmond mindent a kommunizmusra.
Kapitalizmusra az USA vagy az EU lesz a jó példa a jövőben. A verseny abbamarad mert egy pár cég fogja uralni az iparokat és mindenki nekik dolgozik. Hasonlóan a multi áruházakhoz. Ha az kormánybácsi nem korlátoz akkor a verseny miatt a nagy megeszi a kis halat.
Ha valamiben tévedek, szóljatok rám :)
3: Az elméleti kommunizmusban nem szűnik meg a verseny, csak az emberek nem a magántulajdonért és az életbenmaradásért versengenének, hanem a társadalmi megbecsülésért. Így történt ez a primitív törzsi társadalmakban is, ahol az emberek versengtek egymással a vadászatban, de közben mindenki ehetett a közösből.
A kérdésre válaszolva: A tehetséges vagy szorgalmas embereknek az elméleti kapitalizmus a jobb, a tehetségteleneknek, vagy lustáknak az elméleti kommunizmus.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!