Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Demokratikus az Amerikai...

Demokratikus az Amerikai választási rendszer?

Figyelt kérdés
Az elektorosdi. A demokrácia a többségi akarat érvényesülése. Amerikában nem egyszer éppen a kevesebb szavazatot kapó győzött, lásd most Clinton, de volt már rá példa előtte is. Még Trump is kritizálta ezt, persze most valszeg nem bánja annyira.
2016. nov. 9. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Demokratikusnak demokratikus, persze nyilván lenne mit javítani minden választási rendszeren. Nekem eddig ez a javaslat tetszett a legjobban, mert a megosztásra játszó pártokat el lehetne vele küldeni a búsba:


[link]

2016. nov. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, így működne a világ, ha az intelligens emberek irányítanák, és nem a hatalommániás emberek.
2016. nov. 9. 17:50
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Nekem az a véleményem hogy nem. Még annyira sem, mint a magyar.
2016. nov. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ideje lenne megreformálni.

Lásd a Bush vs. Al Gore vagy a mostanit:

Trump 60,049,440 millió szavazattal, Clinton pedig 60,438,903 millió szavazattal rendelkezik. Trumpnak 290, Clintonnénak pedig 232 elektora van jelenleg (ezek a számok még nem véglegesek de nem nagyon fognak változni).

Tehát Trump kevesebb szavazatot kapott de az elektori rendszer lehetővé tette azt hogy ő legyen az elnök. Azt hiszem hogy ilyen a történelem során eddig négyszer történt (legutóbb 2000-ben).

Igaz nem minden választás így dől el de én ezt nem nevezném teljesen demokratikusnak.

2016. nov. 11. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A győzeseknek demokratikus,az idióta vesztesek mindig reklamálnak. Pedig a szabályokat előtte mindenki ismeri.Magyarországon nem tudnál olyan redszert kitalálni ,hogy ez a Degenerált K,maszop,együtta börtönbe,balosjobbik,Lehet menni a pixába megnyerje a választást.
2016. nov. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es és ez még nem minden, az igazi választás decemberben lesz, amikor az elektorok szavaznak. És nem kötelesek arra szavazni aki győzött az államukban, vagyis akit az emberek akarnak. Még nem volt olyan, hogy ez befolyásolta volna az elnökválasztást, de jogilag megvan az esélye. Ami nevetséges egy olyan országban, ahol a csapból is az folyik, hogy milyen jó a demokrácia.
2016. nov. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Igaza van a hatosnak. Hozzátenném hogy az előválasztáson választott delegáltaknak sem kötelező a nép által választott elnökjelölt-aspiránsra szavazni. Igaz hogy az még soha nem történt meg (tudomásom szerint) hogy annyi delegált vagy elektor ment volna szembe a nép akaratával hogy az befolyásolja az előválasztásokat vagy az elnökválasztás de mindig van 1-2 elektor vagy delegált aki a saját akarata szerint dönt (idén is volt ilyen).

2016. nov. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!