Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazságos szerintettek a...

Igazságos szerintettek a demokratikus rendszer?

Figyelt kérdés
2012. dec. 30. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem. De talán a kommunizmus az volt? Ha az adott rendszer haszonélvezői közé tartozol, akkor szinte mindegy hogy igazságos e vagy nem.
2012. dec. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazságos rendszer egyszerűen nem létezik. Ahol kettő, vagy több ember él együtt, ott elkerülhetetlen, hogy valakinek az érdeke sérülni fog. Minél több ember van együtt, annál sűrűbben fordul elő, hogy valaki rosszul jár.


Ez egyszerűen elkerülhetetlen, lévén emberek vagyunk, mindenki mást szeret, mindenkinek más a prioritása, mások az igényei.


A demokrácia próbálja elérni azt, hogy lehetőleg a legtöbb embernek legyen jó. Ez sem tökéletes, sőt, de mégis, az eddig feltalált rendszerek közül még mindig a legjobb.

2012. dec. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy valós demokrácia nem lenne rossz, hiszen abban valamit tenni is kell azért, hogy egyenlő tagja legyen bárki.

Nem minden ember egyenlő, hanem minden ember egyenlőnek születik!

Ez nem kis különbség.

2012. dec. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Egyetlen igazságos rendszer létezik és az a kommunizmus.
2012. dec. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, mit nevezel igazságosnak. Egy demokráciában alapvetően a többség akarata érvényesül, mindenkinek ugyanolyan értékű szavazata van és ha valaki épp csak annyira nem fogyatékos, hogy képes legyen leadni a szavazatát, az ugyanannyit ér, mint egy képzett és tapasztalt szakemberé.


Ez igazságos?


Ha viszont megvonjuk a szavazatot bizonyos néprétegektől, nem képviseli senki az érdekeiket, így adott helyzetben az övék fog sérülni.


Ez igazságos?


Képviseleti demokráciánál csak képviselőket választunk, aztán reméljük, hogy a mi érdekeinket tartja szem előtt.


Aztán közbejönnek zsebtényezők is. A szavazatokat meg lehet venni, így akik megvehetők, azok így közreműködhetnek saját hosszútávú, vagy mások hosszú és rövidtávú érdekei ellen szavazni és olyanok érdekeit szolgálni, akik megfizetik őket. Vagyis aki fizet, annak többet ér a szavazata.


Ez igazságos?


Minden megvalósítható demokratikus államformában van igazságtalanság és soha nem lesznek hajlandók olyat létrehozni, ahol ezt minimalizálják, mert akik erre képesek lennének, a saját hatalmukat nyirbálnák meg vele.

2012. dec. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen igazságosabb, mint a történelem eddigi felhozatala.
2012. dec. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

Amíg a politikusok ennyit hazudhatnak, lophatnak, csalhatnak, addig a felvetése is dőreség annak hogy a demokrácia igazságos-e?


Hiszen már a választások alkalmával, amikor a demokrácia felszínre törhetne a nép képviseletének a jegyében, a hazugságok tömkelegével jutnak a "képviselőink" hatalomra+

Mikor meg hatalmon vannak akkor a lobbi ami motiválja őket és a személyes haszonszerzés.


Az az, a demokrácia mint olyan csak a szavakban létezik és a gyakorlatban az egyenlők felé egyenlőbbeket helyez.

Ennyi erővel az elméleti feltételezés igazolása esetében, legalább annyira életképes a népéhez hű diktátor vezette diktatúra, vagy a kommunizmus mindenki egyenlő megvalósíthatatlan nimbusza.

Sőt, ha azt nézem a kapitalizmusban működő áll demokrácia a legveszélyesebb, hiszen egyre nagyobb mértékben a tőke érdekei érvényesülnek. Ez pedig a globalizáció és a globálkapitalizmus okozta problémák miatt egyre élesebb helyzetet eredményes. Az az, a demokrácia egyre kiüresedettebb és igazság tartalmát kiürítő lózunggá aljasodik.


Persze a világ már csak ilyen.

Ma a vadkapitalizmusba rohanunk a tőke ellensúlyainak a lebomlása miatt, hiszen egyre jelentősebben képes az érdekeit a demokrácia árnyjátékain belül érvényesíteni.

A társadalmak ezt a több oldalról pusztító helyzetet nem sokáig fogják elviselni, és létrejönnek formációk és védekezési mechanizmusok. Az emberiség mindig is a javak elosztásának mikéntje miatt harcolt, hol látványosan hol az alap mechanizmusokat alakítva, és csak akkor volt mindig alapvetően demokráciához közeli állapot, amikor a torzításra képes erők egyensúlyban voltak.

Ma még a vadkapitalizmus agóniájának az időszakát éljük és még csak ezután jön a társadalmak immun ellen válasza.

Ha ez bekövetkezik és egy viszonylagos egyensúly kialakul, kb ami a 60-70es években volt nyugaton, akkor fogja a megvalósítása az elméletet legjobban lefedni annak, amit demokráciának nevezünk!

2012. dec. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Nem,de ez a legigazságosabb.
2012. dec. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A mennyiseg dont a minoseg helyett. Szoval szerintem alapbol egy elk.rt rendszer. Ha ehhez meg hozzateszuk a media hatalmat (ami ugye vagy magankezben van, vagy kormanyonkent cserelodik a gazdajuk) nameg a mar teljesen elfogadott korrupciot (jo tudom, ez minden rendszerben megvolt, de nem ennyire) akkor nem tudom hogy lehet igazsagosnak nevezni. Persze ha minden ugy mukodne benne, mint ahogy a papiron van, akkor lehet jobb lenne, de mivel meg nem tapasztaltuk, igy nem tudjuk megitelni.
2012. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ennél szinte bármi igazságosabb. Mert amit az 1989-es államcsíny óta demokráciának neveznek - kell nevezni - az nem más, mint egy polgári (magyarán burzsoá), kizsákmányoló, osztály alapú, elnyomó rendszer. A kapitalizmus perifériáján - és a történelmi hagyományok (szervilizmus, brutális zsenikultusz, dzsentri gesztusok) miatt is -, ez egyet jelent a - hol burkolt, hol többé-kevésbé nyílt - fasiszta diktatúrával.
2012. dec. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!