Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az MSZP miért amellett kampány...

Az MSZP miért amellett kampányol, hogy az emberek ne menjenek el szavazni Október másodikán?

Figyelt kérdés

Először is megjegyezném, hogy politikailag független vagyok, egyik pártra se szavaztam.

De kívülállóként nem igazán látok arra értelmes magyarázatot, hogy az MSZP nem arra buzdítja híveit, hogy az "IGEN"-re szavazzanak, hanem arra, hogy ne menjenek el szavazni.


Ha nem megy el az ember, akkor az felér egy "IGEN" szavazattal. Épp ezért nem értem, hogy miért jobb "közvetetten" igennel szavazni, mint közvetlenül elmenni, és az IGEN-t ikszelni.


Vagy attól félnek, hogy (az amúgy is nevetségesen gyér támogatottságuk miatt) "kellemetlen" lenne az IGEN-ek kevés száma annak ellenére, hogy a pártjuk erre buzdította a híveit?


Tehát el akarják kerülni, hogy a politikai gyengeségük indikátorává váljon ez a népszavazás?



2016. aug. 9. 09:50
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

3-as-


""De ha mégis lenne kötelező kvóta, akkor sem lenne migráns, aki Magyarországon akarna letelepedni. Tavaly óta több ezer migráns vonult keresztül az országon, ma is sokan tartózkodnak a befogadó táborokban, de egy sem kér itt menedék jogot. Mind nyugatra akar menni. A kötelező kvóta sem fogja erre rábírni őket.""



Akiket egy esetleges kötelező kvóta alapján osztanának szét az EU országai között azok csak abban az országban kaphatnának munkát, segélyt, ellátást STB... amely országba letelepítették őket 5 évig.

Az az a Magyarországra telepített migráns hiába menne Németországba ott nem kaphat munkát segélyt stb... - így kényszerítené a migránst az EU, hogy abban az országban maradjon ahova telepítették őket.

2016. aug. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

Szerintem vannak itt kérdések, amiknek utána kéne nézni.


Most akkor végülis az az ország -mondjuk Németország- elbírálná-e azoknak a menekültkérelmét, akiket aztán "elosztana"? Ha igen, az nem jó, mert minden országnak valamennyire különbözik az eljárása, és az alapossága is.

És ha eleve tudja, hogy nem magának bírálja el, az is befolyásolná a döntését.


Jó, tegyük föl, hogy csupa jóindulatból el is bírálja a menedékkérelmeket, és csak a menedékstátuszt kapottakat küldené. De ezzel baj van, mert a menedékstátuszt kapott embernek joga van letelepedést, állandó tartózkodási engedélyt kérni a genfi egyezményt aláíró országoktól. Milyen okon fogja mondjuk No elutasítani a nála menekültstátuszt kapott emberek állandó tartózkodási engedély kérelmét?


A másik, hogy menekült státuszt megkapó ember nem fog állampolgárságot kapni 3 hónap alatt, ahogy az itt előbb valaki írta. Ha kér, állandó tartózkodási engedélyt kaphat, vagy konvenciós útlevelet, hogy más országba mehessen állandó tartózkodást engedélyt kérni. Olyan országba, ahol aláírták -és a helyi parlament vagy más ratifikálta is az aláírást- a genfi egyezményt. PL. az USA nem.

2016. aug. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim válasza:

Miért gondolja bármelyikőtök is, hogy rálát erre az egészre?

A politika nem Orbánnál kezdődik és nem az Eu-nál ér véget.

A nagykutyák döntenek mindenben.

Azokkal meg úgysem találkozol ha tanultál politikát ha nem.

2016. aug. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!