Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért verték szét a munkát...

Miért verték szét a munkát biztosító gyárak túlnyomó többségét?

Figyelt kérdés

Miért látok sok korábbi gyár romjait az országban sok helyen? Miért kellett mindez? Valaki magyarázza már el legyen szíves. Miért építenek plázákat plázák után a korábbi munkahelyek (gyárak, üzemek) helyére? Munkalehetőségeket miért nem biztosítanak?

Azzal ne jöjjön senki, hogy a magyar termékek nem kellenek, hogy eladhatatlanok, mert ez egész egyszerűen NEM IGAZ.


2010. ápr. 13. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Biztosítanak, csak most ez a legkeresettebb munka az üzletkötő, ami persze nem mindenkinek jön be, de más nem nagyon van...
2010. ápr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Roviden: mert a magyar gazdasag "fejlesztesi iranya" nagyon rossz iranyba halad...

Konkretan nyugati orszagokhoz hasonloan Mo. is minel tobb "szolgaltato helyet" akar felhuzni, mikozben az orszagnak inkabb munkahelyet es termeket ado mezogazdasagi vagy ipari helyekre lenne szuksege.

Vagyis a gazdasag tobbi reszenek karara, aranytalanul akarjak a szolgaltasokat eloterbe hozni.

Es igen, ez elsosorban a rossz politikai vezetesnek (is) koszonheto.

2010. ápr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Mert el kell adni az unió szarjait. Ez volt az elsődleges cél. hogy a magyar gyárakat mielőbb bezárják.
2010. ápr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kellene elfelejteni valamit. Magyarországon nincs nyersanyag úgy kell mindent venni drága pénzen ezért sok iparágat fenntartani veszteséges.Energiahordozót is úgy kell venni, akkor hogy akar valaki a világpiacra versenyképesen termelni?Nem csak beszélni kellene hanem meggondolni a lehetőségeket.Aluminiumot is csak addig tudtunk előállítani míg élt a szovjet-magyar alu egyezmény.Azóta honnan vegyünk áramot hozzá? Hogy olyan drága legyen ami eladhatatlan?
2010. ápr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Utolsónak van igaza,mert nyersanyag,és energia nélkül olyan drága lenne előállítani,hogy nem lenne versenyképes az áru.Ami nem megy nem kell erőltetni.

Nem tudom hány éves vagy,de a legtöbb gazzal benőtt gyárépület a rendszerváltás után "keletkezett".Nem volt többé szovjet nyersanyag,és energia.

És ne gyertek azzal,hogy kompenzálnia kellene a mindenkori kormányoknak a gyárak kiesését,mint a mezőgazdaságban,csak munkahelyek legyenek,mert rögtön kiugrom az ablakon.Bár jobban belegondolva,lehet,hogy kijönne abból a pénzből a támogatás, amit adókedvezményként elbuknak a külföldi gyáraknál.:)

2010. ápr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%

Erről is biztos a zsidók tehetnek

IRÓNIA OFF

2010. ápr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert így vagyunk kiszolgáltatottak.

Az európaiak már szinte semmit nem termelnek. Szétcseszték a mezőgazdaságokat, a gyárakat, úgyhogy Európa népei már csak pénzt termelnek.


Hogy ez mire jó? Hát csak arra, hogy ha fel mernél lázadni, akkor elzárják az áruk beözönlését a kínai és egyéb piacokról, és éhendöglesz.


Hogy ez mire jó? Hát arra, hogy egyik ország se lázadhasson fel a világrendszer ellen, mert ha megteszi, akkor nem lesz élelme az embereinek, és slukk!, végük van.


[link]

2010. ápr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
11:24 Ott a pont. És az egyetemen nem értik miért utálom az EU politikákat. De én nem is veszek még argentín epret sem, chilei paprikát, pedig az nem az EU.
2010. ápr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Fekete János megmondta, hogy ha már a ruszkik kirabolták az országot (nyersanyag), a mezőgazdaság felé meg a termálvíz hasznosításához felé kéne fordulni. Ehhez miért kell energia. És elvileg az EU támogatásokat erre találták ki, az más kérdés, hogy a kormány idáig nem támogatta és a pénzek eltűntek. Nem is tudom kik miatt.
2010. ápr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom hány éves vagy, de megpróbálok reális lenni, bár inkább kérdésekkel, mint konkrétumokkal!Mikor volt a rendszer váltás?Oda utazzunk vissza időben.Mi történt?Megvehető lett minden, méghozzá úgy, hogy a volt gyárak, tsz-ek,állami gazdaságok vezetői degeszre tömték a zsebeiket, mert amit eladtak, azért sok zsebpénzt csúsztattak a vevők.A külföldiek meg okosak voltak.Lehetőséget láttak, mert több évre, évtizedre tudnak gondolkodni,velünk ellentétben,mert a holnapon túl nem látunk...Megvettek mindent szarért-húgyért,aztán leépítették,most meg kapják a kedvezményt a termékeik után kintről.De ez így nem teljes...A külföldiek,nem a népköztársaságunk módszereit alkalmazzák, mert amíg öt nagy Ikarusszal szállított emberből,ma már egy mikrobusznyi végzi ugyanazt a munkát,van ahol sok pénzért,van ahol kevésért...A munkafelfogással is nagy a baj,hiszen még mindig sokan azért járnak be,hogy héttől-négyig elvannak,aztán kiesik a szerszám a kézből és go haza!Na aki képes volt időben átálni arra,ha én jól dolgozom,akkor a cégünk jól megy és nekem jó fizetésem lesz az most szakít,vagy akik találtak zsíros komcsimaradvány állást,azok sem panaszkodnak.Persze én is annak örülnék ha nyolc órában annyit kapnék, mint az EU fejlett tagállamainak állampolgárai, de ez mese kategória.Plázákat is külföldiek építenek,vagy nem?Ebben nem vagyok biztos.Megérett az idő,hogy mi is profitáljunk,mert a politikusaink értünk vannak,nem mi vagyunk őértük,legyen bárki a nevük!!!!
2010. ápr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!