Miért nem vállalnak pluszköltséget az abban érintett cégek annak érdekében, hogy az általuk nyújtott szolgáltatást biztosító kábeleket "önőrzővé" tehessék?
A bánkúti kábellopással összefüggésben jutott eszembe, hogy feltegyem ezt a kérdést, - de vissza lehetne kanyarodni a sorozatos alsó-, felső vezetékek, kábelek lopásához is, amelyek elsősorban a tömegközlekedési szolgáltatókat sújtották, sújtják nap mint nap.
Nem vagyok egy "elektromos zseni", de szerintem hosszútávon jó befektetés lenne mindenkinek az, hogy egy, - vagy kettő - érrel nagyobb kapacitású huzalt húznának az abban érintett helyeken, és a kábel ellenállásának változása riasztaná az adott szakaszt felügyelő részleget.
-Nem kell ehhez külön fizetett ember, - a diszpécserek egy monitorral többet figyelnének, aztán "ámen".
Amikor befut egy szakasz-riasztás, megy a telefon az aktuális kapitányságra, akik már tudják, hogy milyen körzetben és milyen "zárást" kell végrehajtaniuk, illetve mit kell tenniük a tettenérés, elfogás érdekében.
Amennyiben ezek ellenére is sikerül a kábellopás, - akkor pedig könnyebben behatárolhatóvá válik az elkövetők köre.
Kinek, és miért érdeke az, hogy tálcán kínálják az ellopható kábelokat a kábellopásra szakosodott kártevőknek, - akik a közlekedésbiztonság veszélyeztetésétől sem riadnak vissza a "meggazdagodás" reményében, - amikor a hasznosságát tekintve minimális pluszköltséggel elejét lehetne venni a lopások olyan mértékének, mint amelyek most ismertek?
Azon alapult volna az egész ötletem, hogy nincs ellenállása egy szakasznak...
Ettől függetlenül hasznos volt a válasz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!