Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha már kormányváltást akarunk...

Ha már kormányváltást akarunk megéri makacskodni szrintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Néhány dolgot észrevettem a választásokat uraló eszmékkel kapcaolatban. Sokan vannak akik a Fidesz kormány mellett foglal állást, bár nem tudja megindokolni. Van akinek a legnyomoósabb indoka annyi volt, hogy "mert jól csinálják". Mivel ez nagyon kevés indok, azt gondolom nincs elég ismerete a kormányzás folyamatáról, ahhoz hogy választhasson. A fidesz nem felel meg sok kormányzási elvárásnak. A propagandája és az igéretei által viszont ilyen módon bebetonozta magát. Ezeket azokról akik nem szeretnének kormányváltást és tulajdonképpen indoktalanul. A stadionok nem hasznosak nekünk.

A kormányváltás pedig még nem von maga után annyi intézkedést, hogy radikális változást igényeljunk. Egyenlőre elé ha többet nyújt egy kormány a nehéz helyzetben levőkre. És bármennyire is fáj , nem a nemzeti érzésünk a mai zavaros időkben a legfonosabb, ahogy azt a jobbik segíti. A mély nemzeti érzésű fitalok viszont akik a társaalmi problémák megoldása iránt nem sokat érdeklődnek, felaorakoznak ajobbik zászlaja alatt. Ez mind szép és jó, nekem is fontos anemzet de a problémák megoldását nem horodzza magában. Viszont az ilyen szavazók is épp oly makcul ragaszkodnak a jobbik magyarország eszméért, mi t az előző példában akormánymelletiek. Holott jóeséllyel a jobbik sem segítene sokmindenen, ahogy a fidesz.

A többi párt mellett felsorakozottakat meg nem is értem, mert programmal sem mind renselkezik, legalább is használhatóval nem.

A Gyurcsány Ferwnc miniszrelnökségi időszak alegmegosztottabb. Sokan az előző példákból igazi vad gyűlölettel néznek arra az időszakra, és szemmel láthatólag őt okolja az ország minden nehézségéért. Nem fogadják el, hogy nem feltétlenül lopta ki a szemünket is. Mert 2008 végéig nem is nagyn mert mt csinálni kormányintézkedésként, mert valószínűleg veszélyes lett volna a bérből élőkre. Természeesen amikor már használt ilyen intézkedéseket a népszerűsége pont ezért csökkent rohamos tempóban. Le mondatták. Akik mellette állnak most a szavazók köréből vészesen kevesen vannak. Pedig lehet, hogy hasonló politikát folytatna mit annak idejében Medgyessy Péter. Akit (hogy milyen fairrel azt mindenki eldöntheti magában) menesztettek.

Sokan afent említettek közül nem meggyőzhetők róla , hogy egyik plitikus sem teljesen becsülees, de nem mindegy hogy ki mennyit ért a munkaájhoz. Talán nagyobb bajoktól óvott meg a Gyurcsány kormány mint azt hinnék. De sajnos a televíziós és egyéb kampányok és propagandák, szinte már bolondnak kiáltják ki mind Gyurcsány Ferenet, Medgyessy Pétert, nem kevésbe tolvajnak Dávid Ibolyát. Ez ajobbik szavazókat nem s érdekli, a Fidesz szavazók ezt elhiszik, a tobbi párt szavazói pedig nem is gondolkodik sokat ezen, ugyanúgy ahogy azok akik nem si mennek el szavazni.


Röviden én azt látom, hogy a makacsság határozza meg a szavazók beállítottságát, és a kormányok alakulását. Felmerül a kérdés, hogy valóban olyan szőrnyű volt Medgyesy magyarországa, és tényleg Dávid Ibolya a legtolvajabb politikusunk, és, hogy tényleg a Gyurcsány kormány fele az összes bajunkért? Leht, hogy a kormányközeli propaganda, meg a jobbik közeli propaganda mégsem elég hiteles ezekben akérdésekben, és egy kis vizsgálódás után a Gyurcsány kormány(népszerűtelen intézkedései ellenére pl.2006, oszodi vallomasok és stb.) Nem tűnik, olyan szörnyűnek, hogy ami kormány mellett, vagy a szélsőjobb mellett ragadjunk. Csak kell egy kis propaganda mentes vizsgálódás. És abba is érdemes belgondolni, hogy a fent említetek, elmennek szavazni, vagy épp elmehetnének, és nagyon nem midegy , hogy azután ki van kormányon.

Ez nem emelt hangvételű kérdeés ez csak egy megállapítás, amiben véleményt kérek tőletek. Legyen az ellen vagy melelt vélemény.:) ;)


Szerinetek ésszerű megállapítás? Gondoljátok, hogy érdemes ezt jobban átnézni? Vagy egyetértetek ebben bármivel?

Elore is koszonom.!



2016. ápr. 10. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Röviden én erre azt tudom válaszolni, hogy a makacsság mindössze következmény. Az alapok a butaság. A butaságnak kell mankó, más eszköztára nincs, mint az érzelem. Valamiért egy megtetszik, a többi innentől csak rossz lehet. Ha nem így lenne, megrendülne az (amúgy sem lévő) önbizalma. Még annyit, az önbizalomhiány az esetek többségében agressziót szül, mert mindenki vágyik sikerre. Ha észérvekkel nem megy, talán ököllel sikerül.


A kormányok egyébként sohasem tökéletesek. Ennek is sok oka van. Az ember, amikor valamiben dönt, nem biztos, hogy minden ismeret birtokában van. Nagy, országot érintő kérdéseknél ez gyakran megesik. A rossz döntéseknek általában úgy nem lesz csúnya következményük, hogy sokan figyelik, és szólnak. Lehet korrigálni. Fontos tehát, hogy a döntéshozó képes legyen (emberileg) a korrekcióra, de legalább ennyire fontos, hogy legyen,aki szól. Aki ért hozzá. Azt sem árt tudni, hogy a kormány nem magától lesz, hanem erre szolgáló technikával (választás) a társadalom választja önmaga tagjaiból. Rossz vezető választása ezért ne ma vezetőt minősíti, hanem a társadalmat.


Megesik, hogy váratlan helyzet van, amikor a társadalom többsége nem tudja, mi a helyes lépés. Ilyenkor mindig az erőszakosabbak kerülnek érvényre, az ő szavuk lesz végrehajtva. 1990-ben a társadalom (többsége) kapitalizmust akart, mert a szocializmust megelégelte. Csak éppen nem tudta, mi az, és hogy működik. Honnan tudhatta, ha el volt zárva tőle. A problémát az okozta, hogy nem akadt elég hozzáértő, vagy silány minőségű emberek voltak. Ezért a sok rossz döntés érvényesült, senki se szólt (elég hangosan). És van a társadalomnak egy olyan tulajdonsága, ha nagyon rossz irányba megy elég sokáig, már nem képes visszafordulni önmagától. Túl nagy a tehetetlensége, túl sok a buta nézet, túl sok a gazember. És az ő érdekeik fognak érvényesülni, mert ők az erősebbek.


Lehet minősíteni az eddigi politikusokat, csak nem érdemes. Nem vezet sehová. Dávidnak feltehetően leginkább túl nagy falat volt egy kormányzás. Gyurcsány nem az az alkat, ő abban a hatalmat, és nem a lehetőséget látja. Orbán viszont céltudatosan a hatalmat a saját élvezeteinek kielégítésére használja. Mindezekhez persze konkrét eszköztár tartozik, például a lopás se öncélú.


Amit nézni érdemes: ki az az ember, aki nem álmokat kerget, szívós és jó szervező, a békét, együttműködés és nem a gyűlölködést akarja. De az együttműködés nem hatalomnövelő eszköz, hanem értéknövelő. Mi a különbség? Az előbbi azt akarja, hogy "velem" működj együtt, az utóbbi azt akarja, az emberek egymással működjenek együtt. Ha kell, akár "nélkülem". Nem létezik olyan ember, akit egyből karizmatikusnak tart a többség. De aki észrevesz ilyen embert, biztassa, és hívja fel rá mások figyelmét. Így tud gyorsan nőni egy csapat. És ha elég gyorsan és elég nagyra nő (mert van iránta bizalom, amit a tettei adnak), akkor még eredmény is lehet. De csak ekkor!

2016. ápr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ertem amit momdasz es en s ahsonloan gondolom, nehany #1/momentumot azert igy tekintek:

Ha azt nezed , hogy az emberek akik a rendszervaltas elott mar jonehany evet leletek, ,egfojatanak egy kanal vizben ha maghalljak toled , hogy Kadar hibazott. Ellenben, Antall Jozsefet szivbol utaljak. Az oka ennek: annyira keves gazdasagi tudasuk vot elotte, annyira keves informaciot tudtak az eletszinvonal politika miatt, hogy nem hisz neked. O csak azt latta, hogy amunkanelkuliseg bekoltozott az otthonaba az Antall kormany altt, es a Kadar redszerben meg jol elt. Ergo, mivel azt hiszi hamukazol, ha elmondod, hogy Kadar adossagra epitett varat, es a rendszrvaltas egy mento csonak volt, amiben Antall Jozsef helyeben igazan nem lettem volna,hiszen nem tdott sokat segiteni rovid ideje volt ra, akkor se all amelle a szocializmus helyett.

Erdemes ugyanilyen kontextusba helyezni Gyucsany Ferencet es Orban Viktort. Gyurcsanynak a valsag miatt nepszerutelen intezkedeseket kellet vegrehajtania, de hiaba z emberek ot okljak mindenert mert hasonlot tapasztalt az Antall Kadar veglethez. Mig ugye a valsag csokkent Orbanrol ugy gndolja , hogy neki kosonheti, holottt nem csak a valsag csokkent le ennyire. Es esetleg a Medgyessy felek, vagy David ibolya felek, vagy ha o maradt volna, Gyurcsany feek olyan kormanyzast vinnenek tovabb amit mar nem hatraltat a valsag. Ezzel szemben a fidezs alatt hat evig ultunk, mig egy dolgot csinalt bebetonozta magat.

Szoval en igy latom ezt adolgot. Akiket amai ellenzek es a mai kormny meg belyegez nem biztos, hogy tenyleg akkoraval nagyobb gaztevo olitikusok.

De a valszt kosonom, igazan jo volt bnne mi den.

Koszonom!

2016. ápr. 10. 16:14
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt nem irtam ki, hogy folyamatosan varok minden valaszt, minden racafolast, minden alatamasztast, barmit, es nyugodtan vitatkoatok vele ha nem ertetek egyet, es szoljatok, ha nem ertheto vagy nem egyertelmu valami. Nem fogok vitatkozni veletek, legfeljeb ha irjatok h xy-t nem etitek kiegeszitem.

Varom a valszotokat! Koszi!

2016. ápr. 10. 16:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Miféle bajoktól mentett meg minket a Gyurcsány-kormány?
2016. ápr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A stadionok nem hasznosak nekünk". Ez lenne az ellenérved a jelenlegi kormány ellen? Több, mint kevés. És sosem tudhatjuk, lehet, hogy hasznosak.

Gyurcsány meg valami titokzatos bajoktól mentett meg minket? Ez így elég komolytalan.

2016. ápr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak velemenyem szerint elofordulhat, hogy nagyobb baj is lehetett volna a gazdasagi vilgvalsag bekoszontesevel. Nem tudhatjuk. De ha igy van akkor a kormany azt megakadalyozta, hogy megtortenjen. Pont az z erv adta ezt a gondolatot hogy nem cinalt sokmindent akormany,mert veszelye lett volna aberbol elokre a dolog. Erdemes a Gyurcsany iranti ellenszenv nelkul tekinteni ezekre adolgokra.

Koszi a valaszt

2016. ápr. 13. 19:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Ritka eset, hogy egyetlen konkrét ember hibáztatható vagy dicsérhető egy kialakult helyzetért. Elég sok összefüggés alakítja azt. Ennek ellenére, lehet mondani, hogy bizonyos jellemvonások felerősítenek, vagy gyengítenek egy hatást.

Az említett személyek esetén:

Antall elég csekély mozgástérrel rendelkezett. Az SZDSZ azt hányta a szemére, hogy ne foglalkoztasson régi kádereket (ismerős érv: Rákosiék is ezt tették - az eredmény ismert). A szakértő értelmiség egy része kussolt. Nehéz elegendő szakértő nélkül, ezer kívánságnak eleget téve jól kormányozni. Ráadásul betegen. Nem is sikerült, az MDF későbbi ámokfutása mutatja, miért nem.

Gyurcsány a helyzetet kihasználva lett azzá, ami. Ő ebben profi, az improvizálásban. Akkor is, amikor óriási vagyont kellett összeszedni nagyon rövid idő alatt törvényesen (ráadásul úgy, hogy a törvényekre akkor még nem volt befolyással), meg akkor is, amikor úgy döntött, nem elég gazdagnak lenni, politizálni (hatalmat szerezni) is akar. Ott a profi dolog az volt, hogy észrevesszük, melyik pillanatban és mit kell lépni. A válság bekövetkeztében szerepe már nem volt, csak éppen addigi improvizálgatása olyan helyzetbe sodorta az országot, amely egy valódi világválság kezelésére alkalmatlan volt. Bajnai nélkül nagy baj lett volna.

Orbán ezekhez képest alapvetően más. Ő kiskorától hatalmat akart, semmi mást. De tudta, ehhez tudás kell és helyzet. Ezt kereste folyamatosan. Akkor is, amikor KISZ titkár lett, akkor is, amikor pártot alapított, akkor is, amikor elmondta beszédét Nagy Imre koporsója felett (nem kevesen mondták utána, íme itt az új diktátor - mert tudtak a gesztusokból, szófordulatokból is olvasni, bár ott maga a szöveg se volt félreérthető). Orbán összes ténykedése a hatalom megszerzéséért folytatott erőfeszítések gyűjteménye. Akkor is, amikor vad liberális volt, mert az volt a sikk. Akkor is, amikor jobb volt jobboldali polgárnak lenni, és természetesen akkor is, amikor országvédőnek, illiberálisnak, sőt, megmentőnek kellett lennie (ilyenekből is volt pár a történelemben). Tevékenysége a hatalomszerzés eges fázisait mutatja, most már a megtartás a fontos, ezért nem érdekli a rezsiharc (aminek következtében ma minden drágább, mint lennie kéne), és ezért kell a TEK. Meg a rendkívüli állapot kihirdetési jogának megszerzése. Hiszen akkor egy egy megmozdulás, tüntetés, vagy csak visszapofázás elegendő ok a drasztikus intézkedésekhez. De ezt még ma sem lehet mondani, terrorizmust, idegenek általi lerohanást (megfelelő előkészítés után) viszont lehet.

A birka nép mindent elfogad.

2016. ápr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!