Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek mennyire lenne...

Szerintetek mennyire lenne sikeres egy párt Magyarországon az alábbi programmal?

Figyelt kérdés

Cél: Magyarország fejlett piacgazdasággá alakítása, az állam túlsúlyos hatáskörének lebontása, ezzel párhuzamosan a korrupció visszaszorítása.


Példa intézkedések/irányvonalak:

- Az állam legfőbb feladatai a katonai védelem, a bűnüldözés, az igazságszolgáltatás és a diplomácia. Az ezeken kívül eső hatásköröket fokozatosan le kell építeni és/vagy megszüntetni.

- Az egyén magántulajdona szent és sérthetetlen, feltéve ha legálisan lett megszerezve.

- Az állami nyugdíjrendszer átalakítása, a jövendő nyugdíjas generációk magánnyugdíj irányába való eltolása. Fokozatos leépítés.

- Az állami egészségügy visszaszorítása, a megfizethető magánegészségügy alapjainak lefektetése. A közkórházak döntő többségének fokozatos felszámolása, a magánellátás előtérbe helyezése.

- Közmunka-program fokozatos felszámolása, mivel nem az állam feladata a munkahely-teremtés.

- Segélyrendszer teljes felszámolása fokozatosan.

- Az adók és egyéb állami bevételek arányos csökkentése.

- Az egyházak adómentességének megszüntetése, minden bevétellel rendelkező szervezetnek kell (alacsony) adót fizetnie.

- A fentiek alapján az állami közigazgatási apparátus arányos leépítése.

- Az állami pályázatok, támogatások teljes beszüntetése. A vállalkozóknak és cégeknek, legyenek magyarok vagy külföldiek, tiszta szabadpiaci viszonyok között kell működnie. Az állam nem szól bele a piaci folyamatokba, nem kedvezhet "haveroknak".

- Széleskörű oktatási reform. Az új oktatási rendszernek decentralizáltnak és nagyrészt privatizáltnak kell lennie, nagyfokú outsourcinggal. Az oktatás terén legyen szabad piac, az iskolák versenyezzenek a szponzorokért és a diákokért. Ezt elősegíti a rendkívül tág tanterv.

- Technológiai orientáltság. A tudományt korlátozó jogi normák hatályon kívül helyezése (amennyire a nemzetközi és EU-s korlátok ezt engedik).

- A mezőgazdaság deregularizálása. Az erőltetett kisgazda-modellt kiszolgáló jogi normák eltávolítása.

- A polgári kötelmi jog részleges átalakítása. A Ptk-nak sokkal tágabban kell értelmeznie a felek szerződéskötési autonómiáját, mint azt jelenleg teszi.

- A munkajog leépítése. A munkaviszony egy a munkáltató és a munkavállaló között létrejövő szerződéses viszony, amire a polgári jog kötelmi szabályait kell alkalmazni. A munkajog értelmezhetetlen ebből a szempontból.

- A büntetőjog megreformálása, az "áldozat-nélküli" bűncselekmények eltávolítása.

- A bűnüldözés erősítése. Az állami források jelentős részét a korszerű, megfelelő személyi állománnyal rendelkező rendőrségre kell fordítani.

- A büntetés-végrehajtás radikális reformja. Az elítélt személynek lehetősége van magán bv-intézetek által nyújtott szerződések közül válogatni, amelyek mindegyike eltérő jogosultságokat és kötelezettségeket tartalmaz. E magán intézetek között szabadpiaci verseny van, bevételeik nem az államtól származnak, hanem a rabjaik által nyújtott szolgáltatásokból. Állami bv-intézetek teljes felszámolása.

- Külpolitikai téren az egyensúlyra való törekvés. Sem a nyugati, sem a keleti érdekeket nem lehet feltétel nélkül kiszolgálni.

- A migránskérdésben ambivalens. Az illegális migránsokat ki kell toloncolni. A legálisan érkezők (beleértve potenciálisan a menekülteket) nem jogosultak semmiféle állami segítségre. Csak a saját képességeiken múlik a túlélésük.

- Alapvető szempont, hogy az egyén szabadságai (tehát a negatív jogai) mindenek fölött biztosítva legyenek. A pozítiv jogokat vagy nem ismerjük el, vagy csak korlátozottan fogadjuk el.



2016. ápr. 2. 00:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
9%

"Az állami szociális hálót pedig hosszútávon lehetetlen fenntartani. Magyarország nem Svédország. Azok az emberek, akik potenciálisan meghalnának a szociális háló FOKOZATOS leépítésétől, azok így is úgy is meghalnának annak közeli összeomlásától."


Akkor magyarázd el azt is az "elitnek",hogy ez itt Magyarország,nem Svédország,hogy havi több milliós fizetéseket vágjanak hozzá emberekhez!


Az a baj,hogy a kelet-európai elit is olyan luxusban akar élni,mint a nyugati országok elitje.


De ha meg a "gyengék"elpusztulnak,az jó lenne,tényelegesen?

Jó lenne,ha csak "erősek" lennének?


Akkor kinyírnák egymást...


Én liberális vagyok és nem támogatok egy ilyen rendszert.

Pont az ellenkezőjére lenne szükség.


Csökkenteni a társadalmi különbségeket.


A társadalomban nem egyformák az emberek,és ez így van jól.

Ha csak az alfák maradnak fenn,akkor káosz lesz a földön.

Vagy kiből fogod a profitot kitermelni?


Ha nincsenek szegények,a gazdag sem lesz tovább gazdag...

2016. ápr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Én nem akarok egy olyan világban élni,ahol az emberek a profitért ölik egymást.


Ha nincs állam,ami védje a gyengéket(akik mellesleg a profitmániások rabszolgái).


Amúgy ha csak alfák maradnának kezdődne a folyamat elölről,és megint lennének gyengék,akik nem tudnának alkalmazkodni a versenyere épülő világhoz.


Amúgy ezért is ilyen sok a beteg ember a világon.

Mert a stressz tönrevágja őket,amit a kapitalizmusnak köszönhetnek.

2016. ápr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én a szociális piacgazdaságot tartanám helyesnek.


Nem jók a szélsőségek.

Sem a teljes egyenlőség,de a totális szabad kapitalizmus is egy zsákutca.

Pont ezért omlik össze az egész rendszer,mert még most sem elég szociális a rendszer.


Lásd nyugatom pl progresszív adózás van,mégis évről évre gazdagodnak a gazdagok és egyre többen szegényednek el.


Ez azért van,mert túl szabad a piacgazdaság.

2016. ápr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Pro Patria ***** válasza:

Ez volt a szorgalmi beadandó a Corvinuson?:)


Egyébként, mint tulajdonképpen mindegyik elgondolás itt, az oldalon, úgy ez is azzal a hibával létezik együtt, hogy a "mit" és nem a "hogyan" kérdését fogalmazza meg. Hiába kelt szakmaibb látszatot a tudományosnak ható szavak beillesztésével.


Számomra az állam létjogosultsága a gondoskodó szerepből ered. Nem értek egyet azzal a felfogással, hogy ki-ki gondoskodjon a maga boldogulásáról, mondván, el tudja látni maga jövőjének biztosítását. Nem minden emberben van meg erre a képesség, nem számolhatunk minden emberben ezzel a készséggel. Szükség van a jól felépített szociális hálóra.

2016. ápr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Pro Patria:


Sajnos akkor alapvetően eltérő nézeteink vannak. Az én felfogásomban az állam elsődleges szerepe az, hogy megakadályozza az erőszak önkényes alkalmazását az emberek között. Tehát a társadalom együttélésének kereteit adja meg. Ezt pedig elsősorban azért teszi, hogy az egyén életét, magántulajdonát illetve egyéb alapvető szabadságait megvédje.


A gondoskodói szerepet én csak a XIX. század szocialista irányzatai által kigondolt tehernek érzem. Habár korábban is léteztek szolidaritási alapú szociális hálók egy szűk körben, az intézményesített és kötelező részvételi formák a szocializmus (most a szó legtágabb, általános értelmében, értve ez alatt a szocdemeket, kommunistákat, marxistákat és a többit is) termékeinek tekinthetők.


Ahogy mondani szokás, mindenki saját sorsának kovácsa. Nem a társadalom működőképes tagjait kell terhelni mások megélhetésének biztosításával. Az embernek nem morális kötelezettsége mások megsegítése, a szolidaritás. Ehelyett a jótékonyságnak csak is kizárólag egyéni megfontolás és lelkiismeret lehetnek az alapjai. Aki akarja pátyolgatni a nincsteleneket, megteheti. Aki nem akarja, arra ezt ne kényszerítsék rá (közvetve, az adókon keresztül).


Ahogy már említettem, az államnak csak olyan szolgáltatást kéne nyújtania, ami arányos az egyén személyi hozzájárulásával. Miért lenne egy egész életében segélyeken élő jogosult bárminemű ellátásra? Az egyetlen olyan szolgáltatás, ami mindenki érdekében áll és univerzálisan hozzájárulni kell, az a 4 alapfeladat amit említettem. Az ezen felül nyújtott állami szolgáltatások értelmetlenek.

2016. ápr. 3. 23:30
 16/21 Pro Patria ***** válasza:

"Az embernek nem morális kötelezettsége mások megsegítése, a szolidaritás. Ehelyett a jótékonyságnak csak is kizárólag egyéni megfontolás és lelkiismeret lehetnek az alapjai."

- De, kötelessége. Mert ez emelte ki az embert mások közül, és minden sikeres fajnak az élővilágban ez a kulcs az előbbrejutáshoz. Hogy nem egyének szintjén gondolkodunk, hanem homogén entitásként. Ez az, amiért képes egy példány saját életét veszélybe sodorni azért, hogy egy fiatalabbat, egy gyermeket megóvjon.

Ez az, amiért képesek vagyunk űrrakétát építeni. És mert vannak s**gfejek, akik úgy vélekednek, "én aztán nem fizetek TB-t más ingyenélősködéséért", majd becsapják az ajtót, muszáj erre kényszeríteni őt is, és a szomszédját is, mert akkor, amikor elcsapja a villamos ezt a s**gfejet, vagy leukémiás lesz a talán még őszámára sem közömbös anyja, az ő megtakarítása kevés lenne önmagában a kezeléséhez. Viszont a sokaké - amibe ő csak csekély részt adott bele - összetevődve már elég. Ekkor nyer jogosultságot mindez a rendszer Én pedig ezért a s**gfejért is sajnálatot, és felelősséget érzek. Hogy a mindenkitől való elzárkózásában végül ne magára hozzon bajt.


"Miért lenne egy egész életében segélyeken élő jogosult bárminemű ellátásra?"

- Nem fogadom el egy életen át tartó etetését olyanoknak, akiknek semmi inditatásuk nincs az önállóságra. A segély nem ellátás, hanem segítség. Ebben egyetértünk.

2016. ápr. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Pro Patria:


Örülök, hogy mindketten tisztán látjuk, hogy mennyire elfajulhat a segélyrendszer ha a visszaélést nem akadályozzák meg.


Ugyanakkor úgy érzem, hogy ez egy téves eszmesor amit felállítottal. Az emberiséget nem az altruizmus viszi előre, hanem a racionális önérdek és az ebből fakadó kölcsönös kihasználás/együttműködés. Senki nem tesz soha semmit csupán az "emberiségért". Mindenki akar valamit elérni. Legyen az hírnév, pénz, boldogság, stb. Az emberiség csupán egy flancos ürügy, amivel lehet takargatni az egyébként valamiért nem felvállalható természetes egoizmusát az embernek. Legbelül mindenki egoista, akit önérdek hajt, még ha ezt nem is tudja elfogadni magáról. Csupán az önérdeknek rengeteg formája van, ezért nem mindig azonnal egyértelmű a megléte.


Utálom ezt a meglehetősen elcsépelt érvet használni, de a történelem remek példákat hoz föl az altruizmus "gyönyörűségeire". Hány háború indult azzal, hogy "mindenki foglalkozzon önmagával"? Habár mindig ott volt burkoltan az önérdek (járulékos jelleggel), a háborúk alapvetően az altruizmus termékei. Legyen a jelszó akár Isten, király, nép vagy nemzet; az emberiség legnagyobb atrocitásait mindig egy nagyobb, az egyéneken felül álló cél nevében követték el.


Összességében tehát az altruizmus az emberiség fejlődésének és az egyéni boldogulásnak a legnagyobb ellensége. Az alapvető, naturális emberi természet kifacsart paródiája. Mi értelme lenne bármit is tenni egy olyan világban, ahol minden cselekedetünk valaki másnak a malmára hajtja a vizet?

2016. ápr. 4. 00:19
 18/21 Pro Patria ***** válasza:

"Senki nem tesz soha semmit csupán az "emberiségért". Mindenki akar valamit elérni. Legyen az hírnév, pénz, boldogság, stb. Az emberiség csupán egy flancos ürügy, amivel lehet takargatni az egyébként valamiért nem felvállalható természetes egoizmusát az embernek."

- Ezzel nem értek egyet. Úgy hiszem, talán saját ilyenben való gondolkodásod miatti bűntudatodat akarod azon a módon kiölni, hogy ezt a tulajdonságot másokra is, általánosságban véve átruházod. Igen, nyilván annyi filantróp személy él a világban, ahány annak gondolja magát, és nem is feltétlenül azok, akik ezt gondolják magukról. Viszont nem valós az az állítás, hogy a mindenkiben természetesen jelenlévő egoizmus ne lenne túlnőhető, elfedhető bizonyos körülmények elé állítva.

De mondok egy példát. Amikor valaki a saját életének feláldozásával más életet ment, az nem önzetlen szeretet? Egy ilyenképpen meghaltat miként lehet ezért honorálni? Számít egy már nem élőnek, hogy ezt követően milyen véleménnyel vannak róla? Befolyásol ez bármit is ténylegesen őt véve, rá értve? Boldogabb lesz emiatt? Nem, hiszen a halállal megszűnnek a gondolatok és az érzelmek is.

Egy tényleges esetet mondok. Egy reggeli rádiós műsorban hangzott el, miszerint egy fiú elveszítette mindkét lábát (és talán egy karját is?), ezért speciális autója van, amit elloptak. Értékesíteni nem lehet, számára viszont nélkülözhetetlen, és kéri, hogy bármilyen módon, de juttassák vissza hozzá. Nem is ez a lényeg. Hanem hogy hogyan veszítette el a végtagjait. Egy lány, aki számára teljesen ismeretlen idegen volt, öngyilkos akart lenni a vonatsíneken. Ő kitaszította onnan, de őt elcsapta a vonat. Szerinted abban a pár ezredmásodpercben, amíg a döntés megszületett, gondolt arra, hogy esetleg pénzt kínál fel ezért neki a lány családja, netán majd az önfeláldozást látva lefekszik vele, vagy a másnapi híradóban láthatja a hőstettét? Biztos vagyok benne, hogy nem. Csak arra, hogy ott egy élet, ami veszélybe került, és meg kell mentenie, mert egyedül ő tud ilyet tenni ott.

Miért van az, hogy képesek vagyunk egy bogarat körülményeskedően kidobni a házból, és nem agyonnyomni?

Azért, mert az IQ-nk semmilyen más fajhoz sem hasonlítható megnövekedésével az EQ-nk, az érzelmi intelligenciánk is megnőtt. Igen, az ember a legelsődlegesebb okozója rengeteg állatfaj jelenben történő kipusztulásának, vagy mi tettük veszélyeztetetté a jövőjüket. De amiért az ember a legbámulatosabb számomra, az az, hogy ugyanakkor semmilyen más fáj sem tesz annyit azért, hogy ezek a fajok megmaradjanak.

Csak az ember, és a hozzá értelmében legközelebb álló bonobó majom képes egy nem saját fajába tartozó egyed iránt szánalmat érezni. Mondok egy konkrét példát. Egy természetkutató tanúja volt annak, ahogyan egy bonobó rálelt egy elpusztult madárra, felemelte, felmászott vele a fára, szétfeszítette annak szárnyait, majd elengedte. Ez két dolgot mutat. Egyfelől azt, hogy tudta, nem egy fajtársáról van szó, hiszen egy bonobón ezzel a módszerrel nem tudott volna segíteni, másfelől az intelligenciáját a helyzet felismerésére, mert értette, hogy a madár repül, és függetlenül attól, hogy elpusztult már, ez egy logikailag értelmes levezetése volt a segítségnyújtásnak.

Ezt az élet semmilyen más megjelenési formájánál nem tapasztalni, csak az embernél, és a hozzá közel eső emberszabású főemlősnél.


Más állatfajok esetén csak egyéni megnyilvánulásban, egyes példányokra vetítve igaz, például egy kiképzett vakvezetőkutyára, vagy egy tanított delfinre. De ezek is kimagaslóan intelligensek, ami előfeltétel. Viszont az ember ennél is több, mert nem tanulás útján, és nem csupán egy-egy másik példányhoz ragaszkodva, hanem általános értelemben ilyen.

2016. ápr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lenne sikeres. Ennek ellenére az én szavazatomat megnyernék.
2016. ápr. 12. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Kellemes meglepetésnek tartom, hogy több embernek is részben vagy egészben tetszik ez a program. Már hozzászoktam, hogy mindenki csak elutasítja az egész gondolatmenetet, és foggal-körömmel csimpaszkodik az állami ellátó rendszerbe meg a Big Governmentbe. Jó tudni, hogy még akadnak értelmes emberek az országban, akik a tutujgató csordamentalitás helyett az egyéni értékrendjük szerint hoznak ítéleteket.
2016. ápr. 13. 22:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!