Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Platón szerint ahhoz, hogy...

Platón szerint ahhoz, hogy kialakuljon a demokrácia, előtte oligarchiának kell lennie, hogy a "nép" tudatára ébredjen, és egy forradalommal meghozza a "népuralmat". Azonban Platón a demokráciát nem tartotta működőképes államformának. Vélemény?

Figyelt kérdés
Szerintem meg lehet valósítani egy jól működő demokráciát, de ahhoz egy totalitárius államot kellene előtte bevezetni, hogy legyen mire "építeni".
2010. ápr. 1. 19:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Volt már diktatórikus rendszer nálunk és fél Európában, aztán volt is forradalom ( olyan amilyen, nem ez a lényeg) és most mégis sokan visszakívánják a diktatorikus időket, me' akko' jó étünk meg minek a szólásszabadság meg választás meg hülyeség az egész.
2010. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Szerintem ahhoz, hogy egy működő demokrácia legyen egy országban, ahhoz el kéne vetni a pártrendszert, mert teljes mértékben káros a társadalomra nézve.


Előtte azért van szükség egy totalitárius államra (amiben nem létezik párt), hogy a társadalom úgymond megtisztuljon.


Valamelyikőtök írta, hogy Platón nem volt egy észlény; részben egyetértek, de voltak jó meglátásai.

2010. ápr. 1. 21:20
 13/18 A kérdező kommentje:

A Mussolini-féle nemzet szocializmus jó rendszer lett volna, csak lehetett végigvinni, mert;

- II. vh. volt

- nem volt normális hadserege.


Volt még egy kis gond vele, ami nyűg volt, hogy nem volt tiszteletben tartva a magántulajdon.

2010. ápr. 1. 21:24
 14/18 A kérdező kommentje:
kimaradt egy "nem" szó a "lehetett" előtt
2010. ápr. 1. 21:25
 15/18 anonim ***** válasza:
60%
A demokrácia egy nagy hülyeség, Athént nem a demokrácia emelte naggyá, hanem a Türannoszok. Ugyanakkor elmondható, hogy a demokrácia okozta bukását. Én az abszolutizmus híve vagyok :) (Persze egy pintér sándoros kétharmados fidesztől mentsen meg az Isten)
2010. ápr. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Kétségtelen, hogy a türannoszok voltak eddig a legjobban működő államformák, de szerintem a demokrácia nem egy nagy hülyeség, csak még nem találta meg eddig senki a megfelelő utat ahhoz, hogy létrejöjjön egy működőképes demokrácia. Ami most van (főleg itt, Magyarországon), az inkább egy oligarchikus állam, semmint demokrácia... Vagy lehet, hogy ez is demokrácia, csak egy nagyon eltorzult fajtája.
2010. ápr. 1. 23:44
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az általad emlegetett demokrácia egy törpeállamban (pl. San Marino) működik, azonban egy nagyobb államot nem lehet demokratikusan irányítani. Abszolutizmus kell, de az önkormányzati választások maradhatnának.
2010. ápr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

""nép" tudatára ébredjen, és egy forradalommal meghozza a "népuralmat" "

No, ez se történt még soha meg, pedig azóta sok víz lefolyt a Dunán...

2010. ápr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!