Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek a Fidesz ad majd...

Szerintetek a Fidesz ad majd állampolgárságot a határon túli magyaroknak?

Figyelt kérdés

csak mert én erdélyi vagyok és nagyon drukkolok mert bizony bizony nekem jár a magyar állampolgárság mindenféle hosszú tórtúra nélkül!


Hajrá FIDESZ!


2010. márc. 25. 22:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Figyeld, ez csak a Fideszen fog múlni. Ha minden a "terv" szerint halad, akkor már a nyáron megszavazzák.
2010. márc. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Helyes! nem akartam itt ilyen mindenféle vitát kialakítani, mivel ránk erdélyiekre nem vall ez a fórumos "mindenki megmondja a tutit" .


Köszi a válaszokat. És várjuk a szavazás eredményeit :)

2010. márc. 25. 22:38
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha ott lesz a parlamentben a Jobbik is, akkor lehet. Egyébként nem számítanék rá. Drukkolok neked.
2010. márc. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szerintem fog adni állampolgárságot, a kérdés az, hogy szavazati jogot is akar-e adni, mert annak az oka elég nyilvánvaló hatalomba betonozódási szándék lenne.


Ha addigra még nem lesz teljesen lecserélve az alkotmánybíróság, visszadobnák az itt adókat nem fizetők, kötelezettségeket nem vállalók szavazati jogát, ezért nem biztos, hogy beégeti magát a Fidesz ezzel, de szerintem megpróbálják. Cseles volna, ha a Fidesz hagyná, hogy a Jobbik hozza elő a témát.


Úgy emlékszem a forgatókönyv 98-2002 között az volt, hogy egy névtelen erdélyi gittegylet felkérésére a nagy Fidesz meghallotta a hívó szót és reagált. Lehet most újítanak?

2010. márc. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
minek neked magyar állampolgárság? mire mész vele? EU tag románia is. szavazni akarsz? ahhoz adózz itt
2010. márc. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

22:21

Azt elfelejtetted, h azok a Svábok, akik úgy döntenek, h Németországban akarnak letelepedni 1 perc alatt megkapják az állampolgárságot, ha kérik, elég a vezetéknevük, ami igazolja Német származásukat.Ez itt a különbség.Annak ellenére, h a Svábok többsége egy szót sem beszél Németül, és egyébként nem is foglalkoztatja őket a származásuk, mert szinte teljesen beleolvadtak a Magyar társadalomba.Az Erdélyiek viszont őrzik az identitásukat, nyelvüket, mégis 10 szer nehezebb nekik az anyaország állampolgárságát megszerezniük.

2010. márc. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:05


te jóember, itt élek itt dolgozom. melyik részét nem érted. leírtam föntebb hogy lassan 4éve itt élek. és az előttem szólónak igaza van:)

de várjuk az eseményeket.


minden jót

2010. márc. 26. 09:10
 18/18 anonim ***** válasza:

00:05


Te bunkó és társaid! Nem minden a pénzről szól, mikor fogjátok már fel???

Az állampolgárság egy eszmei dolog, arról szól hogy végre mi is tartozunk valahová.

Te például mit szólnál ha egy szép napon felfüggesztenék a magyar állampolgárságodat, akkor aztán neked is sírna a szád!

2010. márc. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!