Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nem kezd átmenni "kicsit"...

Nem kezd átmenni "kicsit" diktatórikusba?

Figyelt kérdés

Én még jelenleg nem tudom kire adom le a voksom, nem vagyok jobbikellenes, de azért ez kicsit félelemkeltő...


Nem ezek egy diktatúra alapjai?


Pártsereg(gárda), mindenkomcsitacellába típusú "számonkérések", ez a TV2 és RTL beszüntetés...


2010. márc. 22. 20:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%

külföldi nem vehet földet, multik takarodjanak ( lesz egy mini KGST Magyarországból.)

Ráadásul Vona beszédei tartalmaznak szociáldarwinista elemeket.

Kötelező hit vagy erkölcstan sem hangzik demokratikusnak.

Ráadásul Szentkorona-tant is támogatják ami:

"A Szent Korona-tan ellentétben áll a a Magyar Köztársaság hatályos alkotmányával, amely kimondja, hogy „Magyarország: köztársaság”, ahol „minden hatalom a népé”."

2010. márc. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%

De.

Személyemben ezekkel a megmozdulásokkal el is veszítettek egy szavazót. Sem militáns államban, sem diktatorikusban nem kívánok élni.

2010. márc. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

bennem az kelt félelmet, hogy nem büntetik eléggé a bűnözőket, hogy a kisebbségek a származásuk mögé bújhatnak.


nekem fáj, hogy a médiát nem szabályozzák.


pártsereg ez egy iszonyat hülye duma. minden köz szervezet a pártok alatt van, a kormány alatt. rendőrség, honvédség, orvosok, tűzoltók, stb... nincs olyan ami ne a jelenlegi kormány alatt szolgálna. így ez a párthadsereg szó is hülyeség.


mellesleg aki annyira fél a gárdától az menjen oda hozzájuk és ismerkedjen meg velük. tuti van köztük valódi rasszista, de a többségük lelkes ember aki segíteni akar.

2010. márc. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%
akkor mért vannak olyan gárdisták akik katonai ruhában jelennek meg a rendezvényeken?
2010. márc. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
28%

Sőt, a tankötelesség sem demokratikus! És mi az egy demokráciában, hogy én nem ölhetek meg akárkit kényemre-kedvemre, nem vehetek el bárkitől bármit "ki mit talál, övé" alapon, és nem hághatom át a KRESZ szabályait büntetés nélkül - sőt, milyen demokrácia az, ahol szabályok vannak? Így már nem is a nép uralkodik, hanem a szabályok!

Az nem a diktatúra alapja, hogy egy tüntető tömegben szemeket lövetünk ki, majd az erre utaló parancs kiadóját másnap kitüntetjük? Hogy bevalljuk, hogy éveken keresztül hazudtunk, "reggel, éjjel meg este", mégsem adjuk vissza a hatalmat, amellyel a nép azért ruházott fel minket, mert arra alkalmasnak talált?

Az nem a diktatúra alapja, hogy azon siránkozunk, hogy nem lesz kétharmadunk a következő parlamentben? Szerintem ide elég egy rettegett nevet említenem: Hitler is úgy kezdte, hogy kétharmados többséget szerzett a Reichstagban. Aztán meghalt a köztársasági elnök, megválasztatta magát (a kétharmadjával megtehette), aztán megszavaztatta (majd államfőként aláírta) a felhatalmazási törvényt - azóta már csak Führerként, vezérként ismerjük. Orbán is erre a bűvös kétharmadra hajt.

2010. márc. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

20.18

Most rettegjek egy sort pár kisiskolástól is, akiket az édesanyjuk elengedett az iskolába terepmintás nadrágban?

Melyik gárdistánál láttál te például fegyvert (ami nélkül nem is katona a katona)?

2010. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

1998-2002 között is voltak diktatórikus elemek!

Pl. akkoriban hangzott el, hogy a parlament működik ellenzék nélkül is!


Lehet jobb is lenne ennek az országnak néhány évnyi diktatúra megint, mivel nem érett még meg ez a nép a demokráciára!

2010. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

"akkor mért vannak olyan gárdisták akik katonai ruhában jelennek meg a rendezvényeken?"

a bakancsra és terep nadrágra gondolsz? ezer ember hord olyat. én is hordtam, sőt katonai bakancsban járok. mégsem vagyok katona és nem bántok senkit.

2010. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

Én ha már szavazhatnék, akkor a jobbikra szavaznék, de nekem is vannak dolgok amik nem tetszenek. Pl. a kötelező vallástan nagyon nem. Nem lehet ilyesmit emberekre erőszakolni, de ebből nem is lesz semmi. Európa szívében ezt a 21. században nem lehet megtenni.

A TV2 és az RTL beszüntetését se pártolom. Azzal semmi bajom, ha szigorítják a feltételeit a műsorrakerülésnek, pl. legkevésbé se zavarna ha nem kéne főműsoridőben olyanokat látnom mint a vacsoracsata, hal a tortán, celeb vagyok, győzike, stb

Egyébként röhögve fetrengek a földön amikor azt látom, hogy a gárdát egyesek hadseregszámba veszik

Majd ha minden tag gépfegyvert meg teljhatalmat kap, azaz akárkit elhurcolhatnak, stb, akkor kezdhetünk diktatúráról beszélni

Egyelőre a "nagy" pártsereg annyiból áll, hogy segít ott ahol a rendőrség nem tud/nem akar, illetve közmunkákban segítkezik

A sorkatonaságot se támogatom, ez is egy olyan dolog amit nem engedhetünk meg magunknak ha az országot a fejlődés irányába akarjuk vinni

Egyébként is az a véleményem, hogy egy háború manapság nem a seregeken múlna, hanem a mérnökökön és a programozókon. Ha megtámadná egy ország a ruszkikat, akkor nem az a jókis oldschool harc lenne mint Normandiánál, egyszerűen valaki megnyomna egy gombot, egy rakéta felszállna és volt ország nincs ország

A programozókról meg annyit, hogy vallom, hogy egy jól meg csinált vírus - ha csak 1 napra is - összedönthetné egy ország gazdaságát, és ez az 1 nap is hihetetlen veszteségekkel járna, az ezt követő káoszról pedig ne is beszéljünk

2010. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:20


te 25-nél fiatalabb vagy, nem éltél még a szocializmusban.

2010. márc. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!