Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jobb oldal, vagy Bal oldal?

Jobb oldal, vagy Bal oldal?

Figyelt kérdés

Ebben az évben megyek először választani, de fogalmam sincs semmiről.

Kik tartoznak a Jobb Ill. a Bal oldalhoz?

És melyik párt mit ajánl?

Ki mire szavaz?És miért?


Köszi mindenkinek előre a válaszokat.Szeretnék dönteni, de nem értek a politikához, (viszont ha nem megyek el, mert eddig azt mondtam mindenkinek, hogy nem az én szavam fog dönteni, és nem megyek, így mindenki csak hőbörgött, hogy ha mindenki így lenne ezzel, akkor nem kellene szavazni).Ezért legalább ezekkel a kérdésekkel legyek tisztában.

18/L


2010. márc. 7. 20:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
52%

Adjon az Isten!

Szerintem a Jobbikra szavazz, mert

1. Ők az egyetlen párt amely közzétette programját, mégpedig itt: [link]

2. Ők tették eddig szerintem a legtöbbet az országért, pedig még csak nem is voltak benne a parlamentben (Vona Gábor alapította a Jobbikot és a Magyar Gárdát is, mint tudjuk a Magyar Gárda számtalanszor segített az éhező embereken, zsákokat hordott az árvizek idején stb.)

3. A multinacionális cégek kedvezményeit csökkentenék, a magyar kisgazdaságokét növelnék. Csendőrséget hoznának létre és eltörölnék az egyre több teret nyerő bűnözést. Szeretnék segíteni a határon túli magyarokat, a Szlovák nyelvtörvényt eltörölni (miszerint ha valaki magyarult beszél ott azt megbüntethetik, akár többszázezer forintos pénzbírságra is)

4. Mert ők nem csak tenni akarnak, hanem tesznek is.

Ha kíváncsi lettél vagy felkeltettem az érdeklődésed akkor látogass el az oldalukra: [link]

Még valami: Sokan a Jobbikot Szélsőséges, Rasszista pártnak titulálják. Bár ezt általában ármánykodásból teszik, azért van benne valami, hisz ők merték először kimondani hogy van Cigánybűnözés! Amennyiben tetszik a programjuk vagy egyetértesz a nézeteikkel, minél több ismerősödnek szólj róluk, hisz a média elhallgatja hogy létezik ez a párt is. Amikor pedig beszélnek róluk akkor is csak rosszat mondanak, nehogy hatalomra kerülhessenek és végre kivezethessenek minket a válságból :(

És van egy külön elköszönésük is, amely a köszönéssel együtt teljes:

Szebb Jövőt!

2010. márc. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
50%
szerintem ne szavazz a jobbikra, ha nem akarsz diktatúrában élni.
2010. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%
első válaszoló te olyan hülye h nem lehet kifejezni, asztmondja h a Jobbik baloldli akkor ballik lenne te balf.asz
2010. márc. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is a jobbikra szavazz olvasd el a programjukat, ők nem szétlopni fogják az országot mint az mszp aki pl. a bkv-n keresztül lopja ki a pénz és ossza el a javakat egymás között nézz utána
2010. márc. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
43%

"Adjon az Isten!

Szerintem a Jobbikra szavazz, mert... "


Már vártunk... :D :D

2010. márc. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
31%

ha jobboldali akkor mért baloldali a programja?

sőt marxista és szociáldarwinista részei miatt diktatórikusnak mondható.

2010. márc. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
57%
A jobbikosok olyanok, mint a krisnások. A kérdező kérte, hogy ne mondjuk kire akarunk szavazni, de azért nekik mégis muszáj :D Nézz utána, hogy kik képviselnek Téged, ennyi. És olyanoknak ne higgy, akik már kaptak lehetőséget, de átvertek minket!
2010. márc. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező!


Bár jobbikos vagyok, de ígérem, nem foglak megpróbálni téríteni, mint ahogy a krisnások szokták. (Az egyik előző kedvéért)


Ha rám hallgatsz, mindenképpen elmész szavazni. Ha nem mész el szavazni, az olyan, mintha a jelenlegi rendszert támogatnád a csendes hátrébbvonulásoddal. Az emberek minden egyes szavazatukkal esélyt adnak az ország feléledésére.


Ha úgy érzed, nem értesz hozzá, nem azt a megoldást válaszd, hogy otthon maradsz, hanem vedd a fáradtságot és tájékozódj. Gondold végig, mik azok a problémák, amik szerinted aggasztóak. Utána olvasd el mindegyik párt arra a problémára való megoldási javaslatát. Utána nézz utána, ki mit ígért eddig és mit valósított meg belőle.


Ez egy fontos dolog. Az ország sorsáról dönthetsz. Véleményem szerint hiba otthon maradni.

2010. márc. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
70%
Még annyit tennék hozzá, hogy csak egy évvel vagyok idősebb nálad. Sokáig én sem értettem sokmindent, de csak egy kis időre volt szükségem, míg el tudtam dönteni, én vajon hova tartozom. Ebből is látszik, hogy ha jelen pillanatban nem értesz valamit, az nem azért van, mert az annyira bonyolult, vagy a fiatalságod miatt még nem foghatod fel úgysem. Szerintem igenis legyél érdeklődő.
2010. márc. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szinte nem is lehet olyan forrást találni ahol objektív vélemények vannak akármiről is, esetleg a tényekben lehet bízni,

vagy tájékozódj családod körében miben lett más az élet az utóbbi időben meg előtte, de ha netet kezdesz olvasni és ilyen oldalakat kérdezni nem fogsz objektív választ kapni

Egyébként tapasztalatom szerint egy család vagy egy párttal szimpatizál közösen vagy teljesen érdektelen a politikában, esetleg dob egy random szavazatot arra aki szebben mosolyog a plakátról

2010. márc. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!