Te milyen politikai ideológiát és pártot támogatsz, és miért?
Semmiféle pártot nem támogatok, ideológiailag a szociáldemokrata gazdaság mellett vagyok, de mentes annak szélsőséges társadalompolitikai oldalaitól, mint például a bevándorlópártiság és egyéb dekadens viselkedésformák támogatása, mint amikor férfiak nőnek öltöznek és ehhez hasonlók. Nem szeretem az ilyen furcsa dolgokat, egy egyszerű átlagember vagyok csupán.
A szociáldemokrácia szociális részét amúgy nem feltétlenül anyagi értelemben értem, hogy nyakra-főre támogassunk mindenkit és neveljünk ki egy réteget, ami az állam csecsein él, csak ne legyen már az, hogy egy szűk réteg piszok gazdag lesz, míg a többség folyamatosan elszegényedik.
A demokrácia erőltetése is fontos lenne Magyarországon, ugyanis az emberek valahogy egyáltalán nem aktívak politikailag, maximum a pártszimpatizánsok, de azok csak őrült fanatikusok, akiknek nincs saját véleményük. Istenítik Gyurcsányt vagy Orbánt, de azzal nem leszünk előrébb, mivel normális embernek ők már leszerepeltek. Akkor mit szeretnek bennük? Jó kérdés, erre nem tudok más választ adni, csak azt, hogy bizonyos emberek eléggé agyatlanok.
Libertárius ideológiát támogatok. Úgy gondolom, hogy
1) az államnak nincs joga mindahhoz amit megtesz
2) elég rosszul is teszi a dolgát. És nem csak mert épp a Fidesz a kormány, hanem elkerülhetetlenül. Pl a nyugdíjrendszer sokkal jobban működne állami beavatkozás nélkül. Vagy a társadalombiztosítás. Vagy a rendőrség. Vagy az oktatás. Stb.
Mivel Magyarországon nincs olyan jelentős párt, ami egyetértene a nézeteimmel, ezért egyik eszmeiségét sem támogatom. Az LMP-re szavazok, mert egyetlen másik pártra sem tudnék tiszta lelkiismerettel szavazni, és otthon maradni sem szeretnék.
Én társadalmilag abszolút liberálisnak vallom magam; értem ezalatt, hogy mindenkinek addig tart a szabadsága, amíg másét nem sérti vele, a saját tetteimet is ez alapján ítélem meg(pl.: ha látok egy férfit női ruhában arra gondolok, hogy ezzel nekem nem árt, és ő biztos így érzi jól magát, tehát semmi kifogásom nem lehet ellene[inkább fura, de magukat jól érző emberekkel élek egy helyen, mint a társadalom elvárásainak megfelelni próbáló depressziós, demotivált mintapolgárokkal]).
Gazdasági szempontból; én támogatom a szabad piacot, de a mindenki számára ingyenes felsőoktatást nem tartom hülyeségnek. Szerintem az ország jövője az oktatáson áll vagy bukik, képzett fiatalok nélkül a tízmillió segédmunkás hazája leszünk. Remélem nagyjából a kérdésre feleltem, én ilyen véleménnyel még nem találtam nekem tökéletesen tetsző pártot.
A demokráciáról meg: ha egy működőképes demokráciában egy jelentős réteg nézeteit egyik párt sem tükrözi, alakul egy új; Magyarországon ebben az esetben az adott réteg próbál megszökni, minden erejével próbál menekülni.
Köszönöm, hogy elolvastátok.
Köszönöm a válaszokat. Az elsővel és a harmadikkal is sok dologban egyet tudok érteni, alapvetően liberálisnak tartom magam, de a bevándorlást pl. én sem támogatom. Bár ez elsősorban ugyan nem minket érint, hanem a Nyugatot. A szociáldemokráciának is vannak számomra szimpatikus célkitűzései, támogatom az esélyegyenlőséget és bizonyos fokig a társadalmi szolidaritást is. Ez az egykulcsos adó például, amivel itthon is meg vagyunk áldva, szerintem nevetséges.
Akármennyire is szidja mindenki manapság Gyurcsányt, én örültem, mikor feltűnt egy új baloldali-liberális párt a magyar politikai palettán. Fiatal koromból adódóan az 'elmúltnyolcév' során nem sokat tudtam még a politikáról, így próbáltam a jelenlegi kínálatra koncentrálni. El is olvastam a DK-programot, aztán szembesülnöm kellett a "mindenki fizessen tandíjat" és hasonló, tőlem idegen gondolatokkal. Nem tudtam volna nyugodt szívvel erre a magát összefogásnak hívó, de közben egymással is vitázó szétaprózódott baloldalra szavazni. A konzervativizmus, nacionalizmus szintén elég távol áll tőlem. De kötelességemnek éreztem, hogy éljek az évszázadok alatt kivívott jogommal, miszerint legalább egy szavazattal alakíthatom a sorsomat, ezért jobbhíján maradt az LMP.
Ebben a második válaszolóval tudok azonosulni, de azért azt megkérdezném, hogy szerinted hogy működne egy magánkézben lévő rendőrség? Elég furcsán hangzik.
A demokráciáról, ha már szóbakerült:
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés az átlagos szavazóval."
Churchill szerint, és szerintem is. A magyar társadalom nagy része jelenleg éretlen a demokráciára. Személyes tapasztalat alapján a legtöbben meg sem hallgatnak észérveket, nem gondolkodnak, csak érzelmi alapon döntenek mindenféle ellenségképet maguk elé képzelve.
"szerinted hogy működne egy magánkézben lévő rendőrség? Elég furcsán hangzik."
Elöljáróban annyit, hogy nem értek különösebben a bűnüldözés és igazságszolgáltatás működéséhez. Nyilván lesz néhány hülyeség abban amit írok. Csak azt írom le, hogy szerintem milyen rendszer alakulna ki állam nélkül, aztán a valóság sokszor rácáfol az elképzeléseinkre. Szeretném hangsúlyozni, hogy én nem azt támogatom, hogy az itt leírt rendszert kialakítsák, hanem azt, hogy az emberek megkapják a szabadságot. Aztán amilyen rendszer kialakul, olyan lesz.
Egyrészt egy rendfenntartó, polgárőrséghez hasonló része lenne, amit a helyi közösségek finanszíroznak. Attól függően, hogy mekkora problémának tartják a mindennapos bűnözést. Nagyon sok helyen az országban egy csomó ember rászánna havi pár 1000 forintot egy jobb rendfenntartó szerv létrehozására, csak az állam teljesen elnyomja az ilyen kezdeményezéseket. Más helyeken meg semmi ilyen probléma nincsen, és az emberek inkább másra költenék a pénzüket.
Tehát a helyi közösségek finanszírozzák a felszerelést, meg a járőrök fizetését. A munkaerőt egyrészt egyszerű emberek adják, másrészt viszont nyilván felvehetnek képzettebb munkaerőt is, ha szükségesnek tartják. Sokkal jobb lenne a kommunikáció az ilyen szervek és a közemberek között. Ha valami baj van, akkor nem 6 hivatalnokon át hívnál egy rendőrt, aki majd valamikor jön, hanem a polgárőr haverodat hívnád fel. Olcsóbb (nincs közvetítő), jobb a kapcsolat, jobb a morál, eredményként jobb a közbiztonság.
Emellett a mainál sokkal kiterjedtebb magán nyomozó hálózat létezne. Ők foglalkoznának a bonyolultabb bűnügyekkel, gyilkosságok megoldásai, ilyenek. Mivel a teljesítményük alapján lennének bérezve, sokkal motiváltabbak lennének a jelenlegi nyomozóknál. És a sikeres magánnyomozók sokkal gazdagabbak is lennének, vagyis jobb eszközöket is megengedhetnének maguknak. Gondolom ha lenne rá igény, alakulnának cégek, amik biztosítják az egyes embereknek, hogy jó (~drága) magánnyomozót biztosítanak szükség esetén, ha havonta fizet x pénzt, mint ahogy most van a TB-vel. De ez persze teljesen opcionális lenne.
Talán nyilvánvaló abból amit írtam, hogy én abszolút szabadságpárti vagyok -> teljes drog és fegyverliberalizációt vezetnék be. Vagyis az ezekkel foglalkozó ágak egyszerűen megszűnnének. Nem tilos drogozni, csak ha másokat zavarsz, akkor elkap a helyi polgárőrség és bedugnak egy cellába az estére.
Amit még kiemelnék az az, hogy az igazságszolgáltatást nem tenném magánkézbe. A bíróság és a törvényhozás azok, amiket meghagynék állami irányítás alatt. Bár persze ez a fajta állam teljesen más lenne, mint a mostani. Kezdetnek pl. nem a gazdasággal töltené az ideje nagy részét, hiszen abba semmi beleszólása nem lenne. Nem is lenne szükség akkora apparátusra, és főleg nem lenne szüksége annyi milliárdra amennyit elnyelnek.
Szóval gondolom lenne egy központ, ahol be kell jegyeztetni a polgárőrséget meg a magánnyomozókat, akik így kapnának némi extra jogot hogy el tudják végezni a munkájukat. És ha elfogtak valakit, akkor lenne egy bíróság, ami kb úgy működne mint jelenleg, és ami felmentené vagy elítélné a vádlottakat.
Remélem a konkrétumok mellett, amikkel kapcsolatban egész biztosan sok helyen hatalmas tévedésben vagyok, annyi átjött, hogy a rendszer teljesen az egyszerű emberek irányításával működne. Attól függ a közbiztonság, hogy TE mennyit áldozol rá. Attól függnek a gyilkossági nyomozások, hogy TE hogy szeretnéd. A nyomozó munkája meg úgy fog működni, ahogy Ő megtervezi és kivitelezi. Attól függ minden, hogy az egyes emberek és kis közösségek hogy állnak a dologhoz.
Nem pedig úgy, hogy fizetsz egy csomó adót, aztán majd valaki tőled jó messze, egy meleg szobában eldönti, hogy abból mennyi menjen a rendőrségnek. Egy másik ember valahol máshol eldönti, hogy a rendőrség pénzéből mennyi kell nyomozásra, mennyi járőröknek, stb. Egy harmadik ember pedig beosztja, hogy a te körzetedbe ebből mennyi jut. És az eredmény az, hogy fizettünk 3 közvetítőt (a valóságban általában jóval többet), csak hogy megmondják, hogy te mennyit szeretnél költeni a közbiztonság javítására.
Szerintem az ideológiai háttér mellett szükség van meggyőző karakterekre és tehetséges szónokokra is egy párt élén, ahhoz hogy érdemben vitatkozni tudjanak és hogy kiálljanak az állampolgárok érdekeiért. Az a ló túloldala, hogy most a politikusok leginkább csak a választók felé kommunikálják a saját propagandájukat, a kampány után meg semmi párbeszéd. Persze csak ha a nemzeti konzultációt nem számítjuk annak...
A demokrácia hibáit talán el lehetne kerülni ha műveltségi cenzushoz lenne kötve a választójog, de én ehhez a XIX. századi gyakorlathoz sem szeretnék azért visszatérni. Nem tűnik fairnek, azért valamilyen beleszólása mindenkinek kell, hogy legyen az ország ügyeibe. Kár, hogy egy minőségi, kritikus gondolkodásra képes állampolgárokat kibocsátó közoktatás ma utópiának tűnik...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!