Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A pártok oktatáshoz való...

A pártok oktatáshoz való hozzáállásával szerintetek is gond van?

Figyelt kérdés

Szerintem a baloldal tudás helyett kreativitást erőltető emberközpontú módszere inkább rontja az oktatás színvonalát, mint javítaná. A módszer azon alapszik, hogy ha a gyereket nem kényszerítjük tanulásra, akkor az magától is tanulni fog. Ez igaz, csakhogy az így szerzett tudás kevés lesz(a gyerek mindenből csak egy kicsit tanul), és nem lesz elég mély ahhoz, hogy később az egyetemen a gyerek jól teljesítsen. Persze emiatt az egyetemen is csökkenteni kell a színvonalat.

A baloldaliak azt hajtogatják, hogy ennek a modern oktatási formának a hiánya okozza a lemaradásunkat. Szerintem fordítva van. A liberális oktatás megjelenése az egyik oka a színvonalcsökkenésnek. És aki azt írja, hogy a dolog nyugaton működik, nincs igaza, mivel a fiatalok ott is egyre rosszabbul teljesítenek. (Csak nálunk a színvonal gyorsabban esik, mivel más problémáink is vannak)


És akkor mi a helyzet a jobboldal válaszával? Szerintük a reál, tehát valóságalapú tárgyak túlzott hajszolása okozza a gyerekek tanulási hajlandóságának csökkenését. Megoldásként a már liberalizált oktatás átalakítása helyett az újabb felesleges órák, a hittan és a testnevelés erőltetését preferálják(a liberalizáció megy tovább, annak ellenére, hogy jobboldali kormány van). Persze ők meg azt mondják, hogy régen is ezt tanították a gimnáziumban és ez működött.

A gond csak az, hogy régen az ment rendes gimnáziumba, aki vagy egyházi személyként, vagy a tudományos életben akart elhelyezkedni. Ma viszont a gimnázium egy átlagember számára, akit régen arra bíztattak, hogy ne olvasson bibliát(még félreértelmezi), gyakorlatilag alapkövetelménnyé vált. Manapság például egy autószerelőnek is tudnia kéne deriválni és integrálni, hiszen az autók alakját egy függvénnyel írják le(régen kocka autó volt). Nem árt a programozói ismeret se, hiszen például a Tesla egy "két keréken guruló szerver".


Mind a baloldal, mind a jobboldal baromságokat beszél, ha oktatásról van szó. Szerintem egy Porosz rendszerhez hasonló, de ahhoz képest meglazított, a reál tárgyakat előtérbe helyező, tehát a valóság tényleges megértetésével a kreativitást valóban fejlesztő oktatásra lenne szükség.



2015. jún. 16. 13:19
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Újabb mérnök-komplexusos egyed, aki szerint a mérnöki diploma egyenlő a minden tudományok professzor emeritusa címmel. Félreértés ne essék, nem leszólni akarom a szakma képviselőit, de a festő maradjon a teddi hengernél, a kőműves a téglánál, a mérnök meg a tervezőasztalnál, és a társadalmi kérdéseket majd megoldják az azzal tudományos igénnyel foglalkozók, illetve ők kidolgozzák a megoldást, a politika meg rászarik a fejükre és csinál valami hülyeséget.
2015. jún. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

"Újabb mérnök-komplexusos egyed, aki szerint a mérnöki diploma egyenlő a minden tudományok professzor emeritusa címmel."


Ez a nap aranyköpése eddig nálam! Nem mellékesen nagyon jól összefoglalja egy egész munkaerőpiaci csoport mentalitását arról, hogy a világ körülöttük forog!

2015. jún. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

A kritika igaz, ténypeg vam egy kis mérnök -komplexusom.

Az, hogy nem értek hozzá, azt eredményezi, hogy nekem semmiképpen sem szabad oktatási kérdésekben döntéshozói pozícióba kerülnöm.Ha ez előfordulna, most kérek mindenkit, hogy ne szavazzon arra a kormányra, amelyik odatett, attól függetlenül hogy igazat ad -e nekem vagy nem. Ugyanakkor szerintem az oktatással kapcsolatos véleményemet népszerűsíteni, illetve ezzel kapcsolatban kérdéseket feltenni nekem is jogom van. Egyébként egy demokráciában szerintem az is fontos, hogy a civilek, akik nem értenek hozzá, kritikát gyakorolhassanak a vezetésre.


Egyébként a válaszokból úgy tűnik, ezt a kérdést még korán tettem fel. Még kell legalább 10 év, mire a mérgezett gyümölcs beérik. Ha majd a jövő automatizált világában az újfajta szellemű egyetemekről kikerült kreatív transzvesztiták nem tudják felvenni a versenyt az agyonképzett kínaiakkal a szűkülő munkaerőpiacon, majd újra előkerül a kérdést. Akkor majd természtesen továbbra is gondolkozás nélkül, birkacsorda módjára mindenki nekem fog igazat adni.

2015. jún. 16. 15:50
 14/29 A kérdező kommentje:

#9: Amit írtam mindegy minek nevezzük, akkoris a régi 19. Századi liberális oktatásötletek egy megvalósítása. Egyébként meg simán nevezhető liberálisnak, mivel most is a libsik terjesztik.

Szerintem a reál tárgyak fogalmával tisztában vagyok, de ha nem, akkor is gondolom pontosan tudjátok, hogy mely tárgyakról beszélek(gondoltam, hogy írok felsorolást is de inkább nem teszem).

2015. jún. 16. 16:02
 15/29 A kérdező kommentje:

#10: Az, hogy északon nem esik a színvonal, nekem is furcsa. Szerintem ennek az is lehet az oka, hogy a szülők otthon tanítják/taníttatják a gyereküket. Mindenesetre Amerikában már látszik a színvonalcsökkenés, egyelőre főleg férfiaknál.


[link]

2015. jún. 16. 16:06
 16/29 A kérdező kommentje:
De az angol egyetemeket is bevándorlók lepték el, ami számomra azt jelenti, hogy az őslakosok a jobb életkörülmények ellenére se tanulnak sokkal jobban.
2015. jún. 16. 16:09
 17/29 anonim ***** válasza:
88%
Nem is azzal van a probléma önmagában, hogy véleményt fejtesz ki a témáról. De látható, hogy a legalapvetőbb szakirodalmat nem ismered és közben úgy adod elő az álláspontod, mintha mindenki hülye lenne (az is, aki 20+ éve publikál az adott tudományterületen) és csak neked lehetne igazad. Ha némileg több alázattal fordulnál a dologhoz akkor minden bizonnyal intelligens társalgás keretében lehetne érveket és ellenérveket ütköztetni, de így mindenkinek csak a stílusod és a hozzá nem értésed tűnik fel, ezért arra reagál. És végül senki sem lesz okosabb, csak idegesebb.
2015. jún. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
54%

Libsizés, transzvesztitázás, és az "énmegmondomafrankót" mentalitás, az meg, hogy egy a posztadoleszcenciáról és a változó nemi szerepekről szóló Zimbardo cikket így kiforgatsz az jobb esetben szándékos, rosszabb esetben nem érted, miről szól! Ezek után ne csodálkozz, ha finoman fogalmazva fenntartásokkal kezeljük a "szakértelmedet".


"Akkor majd természtesen továbbra is gondolkozás nélkül, birkacsorda módjára mindenki nekem fog igazat adni."


Hát ha ennyire biztos vagy magadban öreg nem értem mit bohóckodsz itt egy semmi kis kérdezz-felelek oldalon. Mondjuk én meg biztos vagyok benne, hogy nem lesz így tíz év múlva...

2015. jún. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

# 15/18 Időpont ma 16:06


Az amerikai közoktatás mindig is gyenge volt. Északon pedig nem taníttatják nagyobb mértékben a gyerekeiket otthon, mint egyéb országokban.


Az angol egyetemek pedig drágák.


Egyéb hülyeség, vagy kiadósat libsiztél már végre?

2015. jún. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Bibliát nem lehet félreértelmezni. Egy teljesen átlagos ember is megérti.

Én inkább a kötelező meditáción akadtam ki, amire -nem keresztyén- pszichológusok is azt mondták, hogy ártalmas lehet.

2015. jún. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!