Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért csak a Jobbik meri...

Miért csak a Jobbik meri felvetni az adósságok átütemezését és elengedését?

Figyelt kérdés
Pedig ez az igazi lényegi kérdés ,mert jövőre a költségvetésünk kb.20%-át kellene törlesztésre fordítanunk,valóságos szociális katasztrófa állhat elő hiszen így újabb brutális megszorítások jönnek majd a választások után.
2010. febr. 26. 08:54
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Na ez már fáj... Arról van szó, hogy átütemezzük az adósságot, amit nem mi, hanem a komcsik és a parazita korrupt balliberális "vezetőink" vettek fel, és szépen el is tapsolták. De látom még mindig nem fogod el, hogy nem a teljes adósság elengedéséről van szó, hanem az átütemzéséről. Néhány hete Haitinak engedték el, pár éve Szerbia-Montenegrónak (akkor még úgy hívták), 1991 tavaszán a lengyel adósságok mintegy felét eltörölték, és Bulgáriában is volt. Lengyelországhoz hasonlóan Magyarország is rengeteget szenvedett a kommunizmus alatt, 1956-ban fegyverrel szállt szembe a Szovjetunióval, és a szovjet birodalmi rendszer összeomlásában is fontos szerepet töltött be (német határnyitás elősegítése, Varsói Szerződés megszűnésében játszott szerep, stb.), tehát van alapunk hozzá. De a zárt ajtók mögötti tárgyalásokon csak az érdekekről lesz szó, nem érdekük, hogy összeomoljunk, ugyanis könnyen bekövetkezhet. Hazánk (bár neked gondolom nem ez a hazád) bruttó adóssága majdnem 19 400 milliárd forint.
2010. márc. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

Akkor lassan mondom, hogy megértsd :)))


"Arról van szó, hogy átütemezzük az adósságot, amit nem mi, hanem a komcsik és a parazita korrupt balliberális "vezetőink" vettek fel, és szépen el is tapsolták."


1. Minek átütemezni pont most, amikor semmivel sem magasabb a kamatköltség évente, mint az elmúlt 5-6 évben átlagosan? Te csak KÉPZELED, hogy adósságválság van, mert utoljára 2008 őszén figyeltél oda a gazdasági hírekre, amikor tényleg felszöktek a kamatok és nehéz volt elpasszolni az államkötvényeket. Az átütemezés rontja a kormány hitelességét, ezért csak akkor szabad meglépni, ha égető szükség van rá. Magyarországon nincs szükség rá (mindössze a GDP 4%-a az éves kamatkiadás, a 90-es években 10 fölött is volt, nem haltunk bele abba se, ebbe se fogunk).


2. Az lehet, hogy a ballibsik vették fel, de őket a tisztelt választók választották meg demokratikus úton 2002-ben és 2006-ban. A tisztelt választóknak kellene sürgősen elgondolkodniuk, hogy érdemes volt-e Szerelmetes Ferire és Jóképű Péterre szavazni. Nem pedig majrézni, hogy a külföld mentsen meg mindket.



"De látom még mindig nem fogod el, hogy nem a teljes adósság elengedéséről van szó, hanem az átütemzéséről."


Amire nincs szükség. Érted? Nincs-szük-ség.


"Néhány hete Haitinak engedték el, pár éve Szerbia-Montenegrónak (akkor még úgy hívták), 1991 tavaszán a lengyel adósságok mintegy felét eltörölték, és Bulgáriában is volt."


1. Magyarország szerinted egy kategória Haitival és Szerbiával? Nagyon nem érthetsz a gazdasághoz...


2. Lengyelország 1991-ben olyan adósságok eltörlését és átütemezését kérte, amiket nem demokratikus kormányok vettek fel. Lehet, hogy Magyarország is megtehette volna 1990-ben, de erről fölösleges ma vitatkozni. A mai magyar adósságállományban egyetlen fillér olyan adósság sincs, ami 1989 előtt keletkezett.


"Lengyelországhoz hasonlóan Magyarország is rengeteget szenvedett a kommunizmus alatt... tehát van alapunk hozzá."


Jogcímekről beszéltem, nem erkölcsi alapokról. Amúgy ha a "szenvedés" szerinted feljogosít arra, hogy ne fizesd ki az adósságaidat (magyarul: arra, hogy fogd a mások pénzét és fuss), azzal lényegében azt a logikát alkalmazod, amivel a liberálisok mentegetik a megélhetési bűnözőket, mert "szegínykík hátrányos helyzetűek". Ezt végiggondoltad már?


"nem érdekük, hogy összeomoljunk, ugyanis könnyen bekövetkezhet."


NEM következhet be könnyen. Fogalmad sincs a pénzügyekről, az a baj.


"Hazánk (bár neked gondolom nem ez a hazád)"


Elembeteg, buta kommunista vagy.

2010. márc. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Te tényleg ilyen hülye vagy? Honnan veszed, hogy nem kell? Az meg már kommunizmus ha szeretem a hazámat? Lövésed sincs a pénzügyi dolgokról, a felhozott példák ellen meg nem tudsz mit mondani. A demokratikus választás meg úgy zajlott, hogy Kóka másnap bejelenti, hogy gondok vannak. (Nem a választás előtt, nehogy "befolyásolja" az eredményeket!) Aztán az is demokratikus volt, ahogy a médiával egyeztett Fletó. (Ezt is bevallotta az öszödi beszédben) Kretén...
2010. márc. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

16:15


"Honnan veszed, hogy nem kell?"


TUDOM. Ha Magyarország átütemezésért folyamodna, azzal többet ártana a saját hírnevének, a vállalkozói bizalomnak és ezen keresztül a saját gazdaságának, mint amennyit használna az az 1-2%-kal nagyobb költségvetési mozgástér. Mit ér 1%-kal nagyobb mozgástér a ktgvetésben, ha mondjuk közben kiesik 2-3% adóbevétel? Ez az, amire meg sem kísérelsz válaszolni, mert analfabéta vagy a gazdasághoz, azt sem tudod, mi az az államadósság, hogyan keletkezik, milyen a szerkezete, mekkora, és ezt a méretet mihez kell viszonyítani, és milyen fontos paraméterei vannak még stb.


"Az meg már kommunizmus ha szeretem a hazámat?"


Az a kommunizmus, hogy félsz a vállalkozóktól, félsz a piactól, félsz a tőkétől. Azt hiszed, az államadósság egy gonosz démon. Egy frászt. Államadósság pl. az a csomó államkötvény is, amit az elmúlt hónapokban én vásároltam, mert én spórolok, nem flancolok. Én hitelezem az államot, miközben mások meg hitelre vesznek autót és tévét pusztán azért, mert fegyelmezetlen hedonista prolik... egészségükre. Szóval én nem vagyok képes az államadósságban a sátánt látni, mert pénzügyi szempontból vizsgálom.


Amúgy meg nem szereted a hazádat, hanem gyűlölöd. Ellensége vagy. Mert aki kommunista gazdasági programot akar Magyarországra kényszeríteni, az Magyarország ellensége. A Jobbik Magyarország ellensége. Aki a jobbikra szavaz, az vagy buta, vagy hazaáruló. Sajnálom, ezt dobta a gép.


"Lövésed sincs a pénzügyi dolgokról, a felhozott példák ellen meg nem tudsz mit mondani."


Már elmondtam az ellenérvet. Közgázon az első vizsgáról páros lábbal rúgnának ki, ha előhozakodnál egy Magyarország-Haiti párhuzammal. Baromság. Akkora baromság, mint az, hogy a Föld lapos. Egyszerűen nem értem, értelmes embernek hogy juthat az eszébe.


"A demokratikus választás meg úgy zajlott, hogy Kóka másnap bejelenti, hogy gondok vannak."


Aki résen volt, az tudta, mi jön. Az emberek 43%-a jobboldali pártokra szavazott 2006-ban. Vagyis lehetett 2006-ban jól dönteni, nem volt kötelező beleszerelmesedni a bájgúnár Fletóba, mint ahogy a mai jobbikosok 2/3 részével megtörtént.


Nem a jobboldali szavazók hibája, hogy 55% pedig annyira hülye volt, hogy bedőlt Fletónak. De ők, a fletóisták a többség. Ők legitimálták ezt a kormányt. Ez a kormány legitim, és sehol a világon nem fogadják el azt, ha valaki sír, mert hülyeséget csinált. A magyar népnek, miután 2006-ban hülye volt, semmi jogcíme nincs arra, hogy a saját ostobasága költségeit másokra lőcsölje rá.


Nincs olyan, hogy te kölcsönkérsz 100 ezer forintot, aztán az utcán hugyozol, a rendőr meglát, megbírságol 90 ezerre és amikor legközelebb találkozol a hiteleződdel, akkor sírsz neki, hogy sajnos hülye voltál, engedje el a tartozásodat. Amit te propagálsz, az pont az, mint amit a köreidben cigány mentalitásnak neveznek.


Amúgy gondolom, te is Fletóra szavaztál, szóval vegyél vissza a buta jobbikos pofádból.

2010. márc. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
Ne Haitin lovagolj, nem párhuzamba állítottam Magyarországgal, hanem felhoztam egy példát Lengyelország és Bulgária mellet. Utóbbiakkal viszont párhuzamba lehet állítani. Abban pedig nincs igazad, hogy egy átütemzés vagy az adósság egy részének elengedése miatt kimennének a vállalkozások, erre nagyon jó példa Lengyelország, jót tett a gazdaságuknak. Egyébként nem félek a vállalkozásoktól sőt kifejezetten támogatom a kis- és középvállalkozásokat, én támogatom a piacgazdaságot, csak nem tartom igazi versenynek, ha a multik leigázzák a kkv-kat. Mellesleg te vegyél vissza a buta fityeszes pofádból, ugyanis én nem szavaztam az mszp-re. Az a választás nem volt legitim, bárhogy játszod a demokratát.
2010. márc. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

"Lengyelország és Bulgária mellet. Utóbbiakkal viszont párhuzamba lehet állítani."


A 2010. évi Magyarországot semmilyen szempontból nem lehet "párhuzamba állítani" az 1991-es Lengyelországgal. Magyarországnak egyetlen fillét 1989 előtt keletkezett adóssága sincs.


Hányszor mondjam még el, hogy végre bejusson a kis csökött jobbikos agyadba ez az információ?


"Abban pedig nincs igazad, hogy egy átütemzés vagy az adósság egy részének elengedése miatt kimennének a vállalkozások"


Egy szóval sem mondam olyat, hogy "kimennek a vállalkozások". Azt mondtam, hogy menekülhet a tőke. Ez pedig nem valami rejtélyes: te sem finanszíroznál embert, céget vagy országot, aki bármelyik pillanatban kijelentheti, hogy "bocs, a tartozásaimat nem egyenlítem ki, mert jobbikos vagyok, úgyhogy a te pénzed mától az enyém".


"nem félek a vállalkozásoktól sőt kifejezetten támogatom a kis- és középvállalkozásokat"


1. De igen, félsz a vállalkozásoktól, félsz a piactól. Ezért van az, hogy a polgári jogot semmibevevő, illegális és erőszakos állami beavatkozások híve vagy (azt akarod, hogy az állam LOPJA EL az őt kívülről finanszírozók pénzét, mert nem bízol abban, hogy legális módon is működhet).


2. Bemagoltad valamelyik jobbikos brosúrából, hogy kákávé kákávé kákávé, de ez kb. annyit ér, mintha egy papagáj mondaná, hogy "gyurrrika tááámogatja a piacgazdaságot".


"én támogatom a piacgazdaságot, csak nem tartom igazi versenynek, ha a multik leigázzák a kkv-kat."


Nem ártana, ha most már tényleg vennél egy bevezetés a közgázba könyvet és egy kicsit művelődnél. Mert 3-4 vonista frázist puffogtatni, ez nem érvelés.


"Mellesleg te vegyél vissza a buta fityeszes pofádból, ugyanis én nem szavaztam az mszp-re."


Akkor az eszdéeszre szavaztál? Hülyegyerek. Most van 20% jobbikos, 2006-ban volt 2%. 18% jött valahonnan. Nem a fideszből, ami 43%-ról 55%-ra hízott azóta.


Minden hülye jobbikos, aki egy éve még az MSZP-ben szidta a fasiszta Orsós Viktort, most a Jobbikban szidja a zsidóbérenc Orsós Viktort, de persze ezt kínos bevallaniuk és azt állítják, hogy mindig jobbikosok voltak. Amit az elemi matematika megcáfol.


"Az a választás nem volt legitim, bárhogy játszod a demokratát."


Szerezz már egy szótárat, és nézd meg, mi az a "legitimitás", jobbikos hülyegyerek.

2010. márc. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

"Szerezz már egy szótárat, és nézd meg, mi az a "legitimitás", jobbikos hülyegyerek."


Akkor szólj a fideszes politikusoknak, ők hajtogatják (jogosan) folyton, hogy a választás nem volt legitim, vagy a saját politikusaidra sem figyelsz fityeszes hülyegyerek? Már te sem bírod a komcsi csintalant? :)


"Akkor az eszdéeszre szavaztál? Hülyegyerek. Most van 20% jobbikos, 2006-ban volt 2%. 18% jött valahonnan. Nem a fideszből, ami 43%-ról 55%-ra hízott azóta.


Minden hülye jobbikos, aki egy éve még az MSZP-ben szidta a fasiszta Orsós Viktort, most a Jobbikban szidja a zsidóbérenc Orsós Viktort, de persze ezt kínos bevallaniuk és azt állítják, hogy mindig jobbikosok voltak. Amit az elemi matematika megcáfol. "


Bizony sokan jöttek át a fityesztől, bármennyire is fáj neked, ez tény. Egyébként tudtad, hogy a Jobbiknak 9 olyan tagja van, aki volt az mszp tagja, de több mint 500 aki a fidesznek volt? A friss szavazókat (akik először szavaztak életük során, mert eddig lesz*rták) meg sem említem, ugyanis nem mindenki szokott szavazni hülyegyerek, 70% alatt volt a részvétel 2006-ban is.


"Nem ártana, ha most már tényleg vennél egy bevezetés a közgázba könyvet és egy kicsit művelődnél. Mert 3-4 vonista frázist puffogtatni, ez nem érvelés."


Te nem tudsz érvelni, úgy látszik szerinted így van rendben a piacgazdaság. Vagy ez a multi-terv gazdaság?


"A 2010. évi Magyarországot semmilyen szempontból nem lehet "párhuzamba állítani" az 1991-es Lengyelországgal. Magyarországnak egyetlen fillét 1989 előtt keletkezett adóssága sincs.


Hányszor mondjam még el, hogy végre bejusson a kis csökött jobbikos agyadba ez az információ?"


Ezt remélem csak viccből mondtad. 1984. dec. 31-én Magyarország bruttó adóssága 11 117 millió dollár. 1989. dec. 31-én 20 700 millió. Az ország 1984-ig kb. 7000 millió dollár kamatot fizetett ki.


"Egy szóval sem mondam olyat, hogy "kimennek a vállalkozások". Azt mondtam, hogy menekülhet a tőke. Ez pedig nem valami rejtélyes: te sem finanszíroznál embert, céget vagy országot, aki bármelyik pillanatban kijelentheti, hogy "bocs, a tartozásaimat nem egyenlítem ki, mert jobbikos vagyok, úgyhogy a te pénzed mától az enyém".


Persze majd egy átütemzés vagy az adósság egy részének elengedése miatt menekülni fog majd a tőke. Ne viccelj már :)


"1. De igen, félsz a vállalkozásoktól, félsz a piactól. Ezért van az, hogy a polgári jogot semmibevevő, illegális és erőszakos állami beavatkozások híve vagy (azt akarod, hogy az állam LOPJA EL az őt kívülről finanszírozók pénzét, mert nem bízol abban, hogy legális módon is működhet).


2. Bemagoltad valamelyik jobbikos brosúrából, hogy kákávé kákávé kákávé, de ez kb. annyit ér, mintha egy papagáj mondaná, hogy "gyurrrika tááámogatja a piacgazdaságot".


Nem félek tőle, bár ez is frusztrálhat téged. Tudod változnak az idők, változik a piac is, a vadkapitalizmus ideje lejárt, ne védd a védhetetlent.

2010. márc. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

18:04


"Akkor szólj a fideszes politikusoknak, ők hajtogatják (jogosan) folyton, hogy a választás nem volt legitim"


Kampányduma. Hülyeség a részükről. Amúgy nem vagyok fideszes politikus, szóval nem érdekel. Sajnállak, amiért te olyan hülyeségeket, amiket ők kampányból mondanak, te saját véleményként adsz elő. Micsoda nyomor.


"Bizony sokan jöttek át a fityesztől, bármennyire is fáj neked, ez tény"


Kicsit se fáj. Örülök, hogy a hozzád hasonló gyűlölködő idiótáktól megszabadult a fidesz. Így sokkal szimpatikusabb.


"Te nem tudsz érvelni, úgy látszik szerinted így van rendben a piacgazdaság. Vagy ez a multi-terv gazdaság?"


Szólj, ha lesz érved, aminek van köze a közgázhoz. Akkor majd vitázhatunk. Vonista jelszavak =/= közgazdaságtan. Bocs.


"Ezt remélem csak viccből mondtad. 1984. dec. 31-én Magyarország bruttó adóssága 11 117 millió dollár. 1989. dec. 31-én 20 700 millió. Az ország 1984-ig kb. 7000 millió dollár kamatot fizetett ki."


Tovább is olvastad, analfabéta jobbikos? :))))))


Az utolsó, 1989 előtt felvett hitelek visszafizetése 2006-ban fejeződött be vagy 2004-ben (nem emlékszem pontosan). A jelenlegi adósságállományban egy fillér 1989 előtti eredetű adósság sincs. (Talán van 1-2 M Ft értékű népszövetségi kötvény, de azt nem Kádárék adták ki).


Mi lenne, analfabéta jobbikos, ha nem ideírnád az első számot, amit a neten találsz, hanem AZT próbálnád cáfolni, amit mondtam?


"Persze majd egy átütemzés vagy az adósság egy részének elengedése miatt menekülni fog majd a tőke. Ne viccelj már :)"


Nem érted még mindig, hogy nem létezik olyan, hogy "elengedés"? Ha kölcsönkérsz tőlem 5000 Ft-ot, és nem adod meg, akkor nem "engedem el" és kész. Magyarországnak sem engedi el senki az adósságát. Ha egy vonista kormány bejelentené, hogy nem fizet, akkor menekülne a tőke az országból, amely csődöt jelentett (nem fizet = fizetésképtelen). Azt nem vagy képes felfogni, hogy olyan emberrel senki sem köt üzletet, aki a hitelezői pénzével egyszerűen elfut. És olyan országgal sem. Lengyelország 1991 különleges eset. Magyarország 2010-ben nem teheti meg.


Ti jobbikosok csodákban hívő szerencsétlen prolik vagytok, azok, akik még mindig abban reménykednek, hogy jön a sültgalamb, vagy a jó tündér, vagy egyszer csak előkerül az amerikai nagybácsi, vagy aranyat találtok elásva a kertben (csak dolgozni kelljen, ugye). Hogy egyszer csak el lehet törölni valahogy az adósságállományt, és ettől majd minden rendbe jön. Közlöm, hogy (1) nem lehet egyoldalúan eltörölni adósságokat, és (2) a +8% mozgástér a költségvetésben, amit ez létrehozna, nem lenné elég nem hogy csodákhoz, de sokkal kevesebbhez sem.


"a vadkapitalizmus ideje lejárt, ne védd a védhetetlent."


Várom a "vadkapitalizmus" definícióját :)))))

2010. márc. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

"Kampányduma. Hülyeség a részükről. Amúgy nem vagyok fideszes politikus, szóval nem érdekel. Sajnállak, amiért te olyan hülyeségeket, amiket ők kampányból mondanak, te saját véleményként adsz elő. Micsoda nyomor."


Nem. Végre valamiben igazuk volt.


"Szólj, ha lesz érved, aminek van köze a közgázhoz. Akkor majd vitázhatunk. Vonista jelszavak =/= közgazdaságtan. Bocs."


Míg két évvel ezelőtt az állam 1,434 milliárd eurónyi (mintegy 391 milliárd forintnyi) közvetlen támogatást nyújtott, ami a bruttó hazai össztermék 1,42 százalékának felelt meg, addig tavaly a támogatások összértéke elérte a 2,5 milliárd eurót, csaknem 682 milliárd forintot, vagyis a GDP 2,38 százalékát.

Az EU-ban egyik állam sem ilyen bőkezű a közpénzekkel: a ranglistán tavaly második helyet szerzett Máltán is csak a GDP két százalékát teszi ki a cégeknek adott közvetlen támogatás mértéke. [link] meg más oldalak. Ez is vonaista? Már a magyar nemzet is a dicső demokrata-multi-piacgazdaság ellensége? :)


"Mi lenne, analfabéta jobbikos, ha nem ideírnád az első számot, amit a neten találsz, hanem AZT próbálnád cáfolni, amit mondtam?"


Ne beszélj hülyeségeket. Már hogyne lenne.


"Várom a "vadkapitalizmus" definícióját :)))))"


Hogy valaki ennyire sötét narancsproli legyen. :)


A többi sületlenségedre: létezik olyan, hogy az adóság egy részének elengedése. Olyan is, hogy átütemzés. Ne gyere folyton emberi példákkal, mert egyrészt nagyon vicces, másrészt közgazdaságtan. Mégis, hogy jön ide, hogyha tőled kérnek kölcsön stb. duma? Másrészt a Jobbik tárgyalni fog, senkinek sem érdeke, hogy Magyarország összeomoljon, a helyzetre jobban rálátnak a közgazdászok, mint te. A jobbikosokról egyébként felesleges narancsproli szempontból jellemrajzot csinálnod, lökésed sincs a jobbikosokról, csak lököd amit csintalan műsorában hallasz.

2010. márc. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

ma 16:08


Amíg nem írod ide, mit értesz vadkapitalizmuson, addig nem hiszem el, hogy a szó mögött fogalom is van, valami sötét indulat helyett.


Amúgy meg folyamatosan terelni próbálsz.


Az állításom az volt, hogy ma nincs Magyarországnak 1989 előtt keletkezett adóssága. Erre te bemásoltál egy szöveget arról, hogy 1989-ben mekkora volt a magyar államadósság. Ez semmilyen módon nem cáfolta az állításomat, és ezt szóvá is tettem. Mire bemásolsz egy szöveget arról, hogy a magyar állam támogatásokat nyújt cégeknek.


Mondd, a magyar nyelvvel vannak problémáid, vagy valami egyéb értelmi képességed szenved zavart?


"Mégis, hogy jön ide, hogyha tőled kérnek kölcsön stb. duma?"


Úgy, hogy Magyarországnak ugyanannyi jogalapja lenne bejelenteni, higy nem ismeri el az adósságait, mint neked, ha kölcsönkérnél tőlem egy ötezrest, és aztán közölnéd, hogy nem vagy hajlandó kifizetni, pl. mert hátrányos helyzetű buta jobbikos vagy. Nincs ilyen jogalap.

2010. márc. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!