Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Pofátlanság, hogy keveslik a...

Pofátlanság, hogy keveslik a pártok a kampányra fordítható 1 főre jutó 1M forintot?

Figyelt kérdés
Ma reggel hallottam a hírekben, hogy a fidesz és az mszp is fel akarja emeltetni az 1 főre biztosított kampány-pénzeket 5 millió forintra. Felháborítónak tartom, hogy a költségvetésben tervezett, minket érintő juttatások csökkentését azzal magyarázzák, hogy a gazdasági helyzetre tekintettel csak ennyi jut. Akkor hogyan gondolják, hogy erre meg a semmiből milliárdokat kérjenek? Aki indul a választáson, az elégedjen meg annyi pénzzel, amennyit kap. Hogyan bízzunk meg a pártok igéreteiben, ha a kezdetkor csak a saját fényezésükre a mi pénzünkből vennének el? Az előző választáskor is 10szeresét költötték el annak az összegnek, amit kaptak. Kérdem én, hogy csak nekünk nincs semmi?
2010. jan. 24. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:

hagyományos módszereik...


én itt olvastam ezt előszőr és istenigarából már megsem lepődtem rajta

2010. jan. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Minden országban közpénzből finanszírozzák a pártok működését,és kampányait.És mindegyik pártnak vannak szponzorai is.

A Jobbik éppen ezért akarja a párttámogatásokat növelni,hogy ne keeressenek szponzort maguknak,akiktől függenek.

Én szívem, szerint egyetlen pártnak sem adnék egy fillért sem a működéséhez.Éljenek meg a tagdíjakból és a támogatóik pénzéből. Ez sajnos,

csak óhaj marad.

2010. jan. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

08:05

A szívemből beszéltél. Én sem biztosítanék egy fillért sem. A működésükre éppen eleget kapnak, spórolják meg a kampányra fordítandó költségeket. Idegesítő a rengeteg bedobált, mocskolódó szórólap, ami nagyon sokba kerül, és kidobáljuk a szemétbe. Ilyenkor pocsékolunk, de ha rólunk van szó, akkor csak a nadrágszíjat emlegetik

2010. jan. 24. 08:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
De mérget vehetsz rá, amint beiktatják az új kormányt, az első amit megszavaznak, az a saját fizetésük megemelése lesz.
2010. jan. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az 1 főre 1millió Ft-al az a baj, hogy ezt az összeget(ha jól emlékszem) a 90-es években határozták meg, amikor ez az 1millió még jóval többet ért mint ma, ennyiből igazuk van. A problémájuk elsősorban nem is azzal van a pártoknak, hogy több pénzt akarnak kapni az államkasszából, hanem hogy hivatalosan nem is költhetnének ennél többet egy jelölt kampányára semmilyen forrásból, ezért állandóan trükközniük kell.
2010. jan. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!