Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért szavaztak az emberek...

Miért szavaztak az emberek még mindig a Fideszre?

Figyelt kérdés
Mert valami miatt rá szavaztak. Nem kéne ezen nagyon elgondolkodni a baloldalnak, a vádaskodás és a bűnbakkeresés helyett.

2014. ápr. 9. 10:29
1 2 3 4
 11/31 Pro Patria ***** válasza:
2014. ápr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
40%

A demagóg pénzügyi transzferek miatt (családi adókedvezmény, rezsicsökkentés, egykulcsos adó). Aztán ott volt a rendkívül aránytalan választási szabályozás. A szinte vállalhatatlanul gyenge és jellegtelen baloldal.


A "fideszreszavazók" között több alfaj létezik:

1; a "mocsár": mindig arra húz, amerre a szél fúj

2; a "fanatikusok": akiket közvetlenül érintett a létező szocializmus (pl. a Wittner Mária-típus)

3; meggyőződésesek: világnézeti és vallási okokból szavaznak a mindenkori jobboldalra.

ezt mások nyilván tovább tudnák analizálni.

2014. ápr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
75%

Valóban nem helyes az a megfogalmazás, hogy "a többség szavazott a Fideszre."


Nem a többség szavazott a Fideszre, hanem az érvényes szavazatok közül messze a Fidesz kapta a legtöbbet.


""28% szavazott rájuk, 32% szavazott ellenük, 40% nem szavazott.......Ez csak a Fideszes matekban többség :D"


Kedves hozzászóló, ha van tudomásod olyan demokratikus országról, ahol a választási rendszerben az otthon maradottak véleményét is figyelembe veszik, akkor írd meg, légy szíves!


Esetleg az lenne a javaslatod a demokrácia jegyében, hogy az ő le nem adott szavazataikat a neked szimpatikus pártra adott voksok közé számítsák be?


Ha eltekintük a választási törvénytől, a Te logikád, vagy igazságérzeted szerint egyébként kinek kellene most vajon Magyarországon kormányt alakítania?


A 2. legtöbb szavazatot kapott pártszövetségnek?


Esetleg a 3. legtöbb szavazatott kapott pártnak?


Vagy a választások előtt kötelezni kellett volna a Jobbikot és az MSZP-Együtt-DK-PM-MLP formációt, hogy lépjenek választási szövetségre egymással a kormányváltás érdekében, a szimpatizánsaikat pedig arra kötelezni, hogy az összeborulásuk után is őket támogassák szavazataikkal?


Őszintén érdekel, hogy Te hogy látod ezt a kérdést, milyen alternatívát látsz, és mit tartanál igazságosnak.

2014. ápr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

".."Úgy értem persze hogy a többség szavazott a Fideszre."..


28% szavazott rájuk, 32% szavazott ellenük, 40% nem szavazott...


Ez csak a Fideszes matekban többség :D"


Ebből is látszik, hogy milyen az értelmi szintjük: [link] .

Szerencsére nem ők vannak többségben, sajnálattal ők mentek el többen szavazni.

2014. ápr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

"Nem a többség szavazott a Fideszre, hanem az érvényes szavazatok közül messze a Fidesz kapta a legtöbbet."

Vajon miért volt a legtöbb érvénytelen szavazat ellenzéki? És pl. Borsodban hogy hogy nem a Jobbik nyert? Mindenki tudja, hogy miért.


""28% szavazott rájuk, 32% szavazott ellenük, 40% nem szavazott......Ez csak a Fideszes matekban többség :D"


Kedves hozzászóló, ha van tudomásod olyan demokratikus országról, ahol a választási rendszerben az otthon maradottak véleményét is figyelembe veszik, akkor írd meg, légy szíves! "


Erre csak egy szót tudok mondani: szövegértés. Folyton azt szajkózzátok magnó módjára, hogy a nép szavazta meg, Magyarország jelentős többsége.

Erre írta a válaszoló, hogy az ország fele el sem ment szavazni, ergó nem szavazhatta meg az ország többsége. És ha már itt tartunk: aki nem rájuk szavazott, az már nem is tartozik a magyar néphez? Nem egy erre irányuló kijelentést olvastam. Mert akkor igen kevés magyar van, az ország kb. negyede.

2014. ápr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

"28% szavazott rájuk, 32% szavazott ellenük, 40% nem szavazott...


Ez csak a Fideszes matekban többség :D"


Ugyanezen gondolatmenet alapján elkészítenéd és megosztanád itt velünk a statisztikát arról, hogy mi a helyzet ilyen szempontból


- az MSZP-Együtt-DK-PM-MLP választási szövetséggel


- a Jobbikkal


- és az LMP-vel?



Köszönöm, ha szakítasz rá időt!

2014. ápr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Kénytelen lesz készíteni, mivel ti láthatóan bajban vagytok a számokkal.

32 % szavazott ELLENÜK. Mindegy, hogy mi az összetétele, ez a lényegen nem változtat. Ebből sehogy sem jön ki népakarat, legfeljebb .. inkább nem is mondom. Hiába nézzük külön-külön a pártok állását, együtt akkoris többen vannak, mint a Fideszre szavazók.

2014. ápr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

#17


és úgy is számolhatjuk hogy a jobb oldalra a választók több mint 2/3a szavazott és akkor már elég furcsa a baloldal nyivákolása...

2014. ápr. 9. 13:57
 19/31 anonim ***** válasza:

"Erre csak egy szót tudok mondani: szövegértés. Folyton azt szajkózzátok magnó módjára, hogy a nép szavazta meg, Magyarország jelentős többsége."


Én ezt se nem mondtam, se nem hallottam vagy olvastam még senkitől ebben a formában, de ettől még könnyen lehet, hogy igazad van abban, hogy van, aki ezt mondja.


Én személy szerint úgy gondolom, hogy csak afelett az értelmi szint felett érdemes bárkivel eszmecserét vagy vitát folytatni, ami már elég ahhoz, hogy ne feltételezze egyik politika oldal szimpatizánsairól sem, hogy teljesen egy kaptafára gondolkodnak, és nem akarja csalódottságában, vagy indulataitól vezérelve egy adott személyen számonkérni több millió másik ember általa kifogásolt gondolkodásmódját, véleményét, értékítéletét vagy döntését és tetteit.


Én nem gondolkozom így, és hogy mondjak erre egy konkrét, és témábavágó példát, pontosan tisztában vagyok vele, hogy amikor Bajnai Gordon, Magyarország volt miniszterelnöke ott mosolygott ezen a megmozduláson, és ilyen módon akart népszerűsége szert tenni, kampányolni, akkor rosszul ítélte meg, hogy a balliberális szavazók körében hány ember értékrendjével, erkölcsi érzékével fér ez össze:


http://www.youtube.com/watch?v=rtkoRInC24k



Nekem egy olyan, a korábbi választásokon az MSZP-re szavazó házaspár, illetve család (egy éppen nagykorúvá, vált, először szavazó ikerpárral) mondta azt ezeket az eseményeket követően, hogy ők ezt mélységesen elítélik, szánalmasnak, és egyszerűen vállalhatatlannak érzik.


Úgy fogalmaztak, hogy amikor meglátták ezt a felvételt Bajnai Gordonnal, - akit a balliberális értelmiség és sajtó nem mellesleg igyekszik úgy beállítani, mint hiteles, tisztességes, nemzetközi színtéren vállalható politikust - azt gondolták, hogy "innen már nincsen hová tovább süllyedni".


Személy szerint nem csak a jelenlegi baloldali szavazók, hanem mindannyiunk, az egész nemzet tragédiájának tartom, hogy a balliberális politikai elit arról tett ezzel a rendezvénnyel tanúbizonyságot, hogy ezt a szintet képviseli értelmi és érzelmi intelligenciáját, erkölcsi értékeit és lelkületét tekintve.


Ugyanakkor nem csak bízom benne, hanem hiszek is benne, hogy az ő szimpatizánsaik között, és szavazótáborukban az emberek túlnyomó többsége egyáltalán nem ezt a mentalitást és értékrendet képviseli.


A megjegyzésedre visszatérve, ha a hozzászólásom alapján úgy gondolod, hogy nekem van szövegértési problémám, akkor megköszönöm, ha megírod, hogy konkrétan miben látod. Ugyanígy szívesen veszem a kritikai észrevételet, ha úgy gondolod, hogy ha valótlant állítottam, vagy elferdítettem a tényeket.

2014. ápr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"32 % szavazott ELLENÜK. Mindegy, hogy mi az összetétele, ez a lényegen nem változtat. Ebből sehogy sem jön ki népakarat, legfeljebb .. inkább nem is mondom. Hiába nézzük külön-külön a pártok állását, együtt akkoris többen vannak, mint a Fideszre szavazók."


Te most konkrétan azt szeretnéd sugallmazni, hogy a népakarat egy MSZP-Együtt-DK-PM-MLP - JOBBIK koalíciós kormányzás, csak nem mered ezt így leírni?


Eltekintve attól, hogy ez mennyire életszerű, a választási törvény erre sem ad lehetőséget utólag, akkor eleve pártszövetségben kellett volna indulniuk a választásokon.


Idézek Török Gábor politikai elemző honlapjáról:


"A tegnapi választást a Fidesz a világ minden választási rendszerében megnyerte volna. Nagyon komoly többsége lenne a korábbi magyar rendszerben is, és a tisztán arányos rendszereket leszámítva minden vegyes szisztémában övé lenne az abszolút többség. Olyan demokratikus választási rendszert nem találtak még fel, amelyben a magát demokratikus ellenzéknek nevező baloldal a tegnapi teljesítményével kormányváltó erő lehetett volna."



Ha valakinek a hozzászólók közül mégis van ilyenről tudomása, megköszönöm, ha megosztják velünk.


És továbbra is kíváncsian várom, hogy érkezzen egy válasz a 13. hozzászólásomban feltett kérdésre, hogy megérthessen a másik oldal nézőpontját arról, hogy szerintük az igazságosság és a népakart jegyében most mégis kinek kéne kormányt alakítania.

2014. ápr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!