Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Honnan lett ennyi Jobbikos...

Honnan lett ennyi Jobbikos hirtelen?

Figyelt kérdés
Persze tudom, hogy eddig is itt voltak ezek az emberek, csak más pártra szavaztak. Arra lennék kíváncsi, hogy ki hogy "világosodott" meg. Melyik volt az a pont, amikortól Jobbikosnak vallja magát? Mi, vagy ki győzte meg? Kire szavaztatok eddig, és most mért a Jobbikra?

2014. ápr. 2. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Fideszre előtte, mert sokkal becsületesebbnek látszottak. Aztán kiderült annyira nem jók. Az mszp alapból korrupt. Az lmp kicsi ráadásul egy két tagja lepaktált bajnaival úgyhogy a jobbik aki szintén nem tűnik rossznak és még nem mutathatta meg mit tud.
2014. ápr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Te valami időutazó vagy? A választások csak vasárnap lesznek.
2014. ápr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Úgy lettek, hogy van egy rakás ostoba, olvasni is lusta ember, aki azt hallotta a szomszédtól, hogy a jobbik jó és arra kell szavazni.De hogy utána nézne, valójában mit takar a programjuk és milyen szélsőségek is jellemzik, arra már nem képes.Sok a buta ember.

Nem csak a jobbik létezik, van még bőven miből választani, most sok párt indul , volna alternatíva bőven.

Sokan maguk ellen is dolgoznak ezzel a jobbik mániával, de

sajnos későn fogják megérteni.

2014. ápr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
A Jobbik már nem vállalja nyíltan a szélsőségeit. Azok az emberek akik meg nem ismerték előtte a Jobbikot, el is hiszik, hogy ők demokratikusak.
2014. ápr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem tartom magam butának, gazdasági szakemberként dolgozom, viszont vannak olyan dolgok, amiket, csak a Jobbik hoz fel.

Én találkoztam a cigány problémával, nem Borsodban lakom, hanem Bp. és nem a VIII. kerületben Ettől függetlenül a cigányok, és ahogy annak a népségnek 90% viselkedik gusztustalan.

Haverom barátnőjét molesztálta 4 cigány. A barátom csak később ért az áruházba, ahol a biztonsági őr nem tett semmit.

Lényeg a lényeg elkapta őket, akik egyből rátámadtak, viszont ő 12 év boxol. Na gondolhatod, nem maradt semmi a 4 cigányból. És most súlyos testi sértésért- miután felvétel van róla, hogy ők támadtak rá - őt akarják lesittelni. Ugye itt megállna az önvédelem, 4 az 1 ellen, de nem a fideszes bíróságon.

A Jobbik látja ezt a problémát.


https://www.youtube.com/watch?v=tzm0ihIGEqU


Ajánlom figyelmedbe ezt a videót, ahol a Cigányvajda azt mondja, hogyha tőle is 4x lopnának, ő is beállna a gárdába.

Orbán meg ott ül mellette. De ő szerinte nincs cigány bűnözés.

2014. ápr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom, hogy jelenleg a fidesznek vagy a legnagyobb esélye a győzelemre. De azért érdemes lenne a dolgok mögé nézni egy picit.


Mit akar a jobbik? Erre csak azt tudom mondani, hogy olvasd el a választási programjukat, mert ezt egyedül csak náluk teheted meg. Sem a fidesz, sem az mszp nem tisztelte meg a választóit azzal, hogy írjanak egy programot (vagy nem tudtak).


Számomra ez alapkövetelmény lenne. A nagyképű fidesz elintézte annyival hogy "folytatjuk".


Nagyon trükkösen elintézték a rezsicsökkentést, amivel nagyon sok embert meg lehet bolondítani, általában azokat, akiket négy évente eddig is meg lehetett. Senki sem gondolkodott el azon, hogy a fidesz kormányra kerülése idején (4 éve) miért nem volt fontos az, hogy mennyit fizetek az áramért, a gázért? Akkor annyira nem volt fontos, hogy még emeltek is rajta. Ezt mindenki elfelejti. Emberek! Négy évente mindig belesétáltunk a csapdába, nem? Miért tesszük ezt idén is? Az egy dolog, hogy mit publikál a kormány, az pedig egy másik dolog, hogy mit tapasztalunk.


Például Pintér Sándor azt mondja, Magyarországon rend van. Most őszintén, önök, ti mit érzékeltek ebből? A sajtó által elhallgatott bűnözésekről nagyon sokan nem tudnak ám. Mindenki csak szidja a szélsőséges kuruc.info hírportált, de ott kendőzetlenül beszámolnak napi szinten a vidéken élő öregemberek agyonveréséről, kifosztásáról. Ott tehetetlenek az emberek, nagyon sokan egyedül élnek. Semmi reményük, csak a rettegés. És azt merik állítani, hogy az országban rend van? Sok mindenben én sem értek egyet a kuruc.info-n megjelent hírekkel, stílussal, de azért egyet tisztázzunk: cig*nyozni ne csak akkor lehessen, amikor sorban kell állni a segélyért.


A jelenlegi kormány jelentősen támogatja a cig*nyságot. Ti érzékeltek abból bármit is, hogy a milliárdokkal támogatott kisebbségi felzárkóztatási program hatására integrálódni látszanának?


Körül kell nézni reggel munkába menet a héven, buszon, villamoson. Hány munkába igyekvő cig*nyembert láttok? Vajmi keveset. Ezeken elgondolkodott bárki is?


20-30 év múlva többségben lesznek az olyan emberek az országban akik nem fizetnek adót, akiket a mi adónkból kell eltartani. Nem lesz finanszírozható, ennyire egyszerű Össze fog omlani az ország ha ezt a folyamatot nem állítjuk meg.


Egy szónak is száz a vége, késésben vagyunk, de még van remény. Én pont ezek miatt támogatom a jobbikot, mert azt szeretném, ha a jelenleg 5 éves lányomnak jobb lenne az élete, mint amilyen az enyém volt. Eddig mindig csak bíztuk a fideszben, bíztunk az mszp-ben, de a 4 évente idedobott falat kenyérnél nem kaptunk többet.


Adjunk esélyt egy olyan pártnak, akit a fidesz uralta média jelentősen eltorzított. Higgyék el, hogy aki egy picit is utána jár, kellemesen fog csalódni a jobbikban. Nem az RTL klub és a Hír tv-n hallottakból kell megítélni őket. Egyértelmű, hogy ott az a cél amit sajnos sokaknál el is értek: a megtévesztés.


Akik úgy gondolkodnak, hogy az "én egy szavazatom ugyan nem számít" az nagyon is téved. Ha az a több száz ezer ember, aki így gondolkodik elmenne és a jobbik mellé tenné az ikszet, talán megváltozna az, ami huszonéve változatlan.


Szavazzunk az új erőre, szavazzunk arra a pártra, aki egyes egyedül rendelkezik azzal, ami elengedhetetlen: választási programmal: a jobbikra.

2014. ápr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem koránt sincsen annyi jobbikos, és nagy pofára esés lesz a végén, meg üvöltözés a választási csalások miatt, ezt már most borítékolom.

Hogy miért ellenzem a Jobbik politikáját?

1. Ki akar lépni az EU-ból, ami által tönkremenne az ország

2. A "Multikat" arra kötelezné, hogy EU átlag minimálbérhez igazítsák az itthoni minimálbért.

Kérdés: Hány multi marad itt? Mind megy ki Ukrajnába, vagy akárhova, mert a versenyképesség a nullára - sőt a negatívba redukálódna. Mekkora lesz akkor a munkanélküliség, mennyi pénzük lesz az embereknek, amit el tudnak költeni? Ezzel a többi már nem multikat, hanem magyar kis és középvállalkozásokat is tönkre vágnák.

Az is fontos szempont, hogy az export-import is megdrágulna, hiszen kilépve az EU-ból vámköteles lesz minden.


Ami a roma problémát illeti, elismerem, hogy van. Azt is elismerem, hogy rengeteget költöttek rá és "nem sok" eredménnyel. Ennek oka azonban nem az elsősorban, hogy rohadtak a cigányok, és kevés ostorcsapást kóstoltak eddig, kicsi a gárda, nem elég a szélsőség...

Az a baj, hogy a felzárkóztatásra fordított pénzt éppúgy tisztességtelenül és ezért hatástalanul használták fel, mint általában más, pl. környezetvédelemre vagy akadálymentesítésre fordított közpénzt.

Első körben a felhasználást, elosztást, és felhasználást kell átláthatóvá tenni, nem megvonni és ütni, vágni. Eddig a megfelelő célra csak a töredék pénz jutott.


A Jobbik cigányprogramja azért is rossz, mert nem integrál, felzárkóztat, ösztönöz, hanem a többségi társadalom részéről kirekesztésre buzdít. Ahhoz pedig nem kell sok ész (most is így van, de ez tovább erősödne), hogy a kirekesztett társadalmi rétegek (ti. cigányok) saját szubkultúrát szokásokat és értékrendeket, "törvényeket" követnek. Az elfojtás társadalmi feszültséghez, majd robbanáshoz vezet, és minél kevesebb valakinek a vesztenivalója, minél elkeseredettebb valaki, annál könyörtelenebb lesz.


"Az lmp kicsi ráadásul egy két tagja lepaktált bajnaival"


A Jobbik sem lesz most kormányváltó párt, az is biztos. Azok a tagok, akik "lepaktáltak" a Bajnaival, már rég kiléptek az LMP-ből, és a Párbeszéd Magyarországért tagjai, tehát az LMP ebből a szemszögből "tiszta".

2014. ápr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%
Főként a közbiztonság miatt szavazok a Jobbikra. Az oké, hogy a Jobbik szerint ha munka van akkor minden van, de én hozzátenném, hogy mit érek azzal ha van munkám, hogyha ki sem tudom tenni a lábam a lakásból, mert nagy a valószínűsége annak, hogy egyes hátrányos helyzetűek megállítanak? Sokan kényszerülnek nagy kerülőket, mert kialakultak olyan pontok a környéken, amit ajánlatos elkerülni. Szóval nekem magyarázhat itt bárki, hogy a Jobbik rasszista (bár ezt sosem tudták hivatalos adatokkal bebizonyítani), ha a Fidesz állítólagos rejtett erőforrásai az én erőforrásaimat csapolják meg. Lefogadom, hogy lepontoz néhány toleráns :)
2014. ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!