Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem tudunk kultúráltan...

Miért nem tudunk kultúráltan beszélgetni a politikáról?

Figyelt kérdés
Nem értem miért húzza fel magát az ember azon, ha másnak más a véleménye? Tényleg ennyire hagyjuk, hogy a politikusok ennyire egymás ellen forditsák az embereket? Tudjunk már egymással beszélgetni, érvelni, mert itt is sok helyen csak fröcsögést látok, meg személyeskedéseket, minden oldalról :(

2014. febr. 10. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
A probléma onnan indul hogy nálunk nem azért szavazna mert egy pár meggyőzi őket érvekkel hogy ők a legalkalmasabbak, hanem mert itt hívők vannak és ők mindenből hitviták. Na már most ahogy egy keresztény szektással sem tudsz vitázni a föld keletkezéséről úgy egy fideszessel jobbikossal mszp-sel sem lehet mert nem tudnak egy észérvet felhozni így érdemben vitázni semmiről, ilyenkor meg marad a fröcsögés meg az elmútnyócévezés/rezsikamuzás és a többi.
2014. febr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Mert ilyen az ember. Ember embernek farkasa.
2014. febr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Ugyanazt akartam irni, mint az elso! Az emberek nem a jozan eszükre hallgatnak, hanem hinni akarnak es varjak a megvaltot!
2014. febr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
A poltikában is sokkal több az érzelem, mint az ésszerűség. Nálunk meg különösen igaz, hogy csak az érzelmek, az indulatok felszításával lehet hatni a kedves választópolgárra, az észérvekhez tudni is kéne néha csodát tenni rövid idő alatt. Ehhez meg nem értenek, vannak persze próbálkozások, vagy marad a hazugság.
2014. febr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Azert mert mindket/mindharom oldalnak megvan a maga axiomarendszere es ez osszeegyeztethetetlen.


Vitazni akkor lehet, ha kozos axiomakrol indulsz el valakivel.


Nade amig egy balosnak axioma az pl hogy a fidesz alatt nincs jogallam, egy jobbosnak axioma az, hogy baloldali politika csakis nemzetronto lehet, esatobbi, addig nincs ertelmes vita: mivel az ugy kezdodik hogy lefektetitek a kozos axiomarendszert.

Namost ha a masik ugy kezdi hogy induljunk ki abbol (tehat semmi erveles csak ezt igy fogadd el kiindulopontnak) hogy OV diktator es a fidesz alatt nincs jogallam, akkor erre a fideszes nyilvan ugy valaszol hogy menjanyadba.

2014. febr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

kedves kérdező!


az előttem kommentelők tök igazakat írtak


nekem csak egy-két kiegészítésem van


még az itt kommentelők legtöbbje is apolitikus, pontosabban nem követi a közéletet, maximum csak egy számára szimpatikus oldalát, ebből fakad, hogy közéleti vakságban szenved, nincsen fogalma az őt körülvevő világról, ezért nincs is saját véleménye és saját elvárása sem a közélettől


a fröcsögők ráadásul protest szavazók, én például állítom, hogy ebben az országban egy darab fideszes sincs, csak a bukott baloldal elleni szavazók, hogy egy darab jobbikos szavazó sincs, csak anticigány szavazók (bocsánat, én még olyan jobbikossal nem találkoztam aki ne a cigányokat látná az ország fő problémájának), és nincs egy összefogás szavazó sem, csak anti-orbán-simicska rezsim szavazó


továbbá a fenti két dolog miatt az itt fröcsögők abban a felfordult állapotban vannak, hogy ők képviselik a pártjukat, pedig eredetileg pont fordítva kéne, de nem, ők védik az ellennel szemben, pedig basszus nem érti meg, hogy egy országban élünk, egy nemzet van, nincs fideszes meg mszp-s, egy magyarság van, és ráadásul ugyanazt akarjuk, a haza javát, a nemzet javát, de az itt kommentelők azt hiszik, hogy a fideszes egy maffiát akar hatalmon, hogy az mszp-s utálja a nemzetét, stb., stb.


ez itt a gond

2014. febr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert nem kulturált a közélet sem. Alapvető szemléletváltásra lenne szükség, de ahhoz idő kell illetve a kormány lehetőleg ne nyíltan forduljon szembe vele.
2014. febr. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az tényleg baj, amit fentebb irt valaki, hogy az emberek azt se tudják kikre szavaznak, látnak valamit a tévében, és teszik is az ikszet, sőt a saját rokonaikkal és barátaikkal is összevesznek miatta :(


Amerikában a republikánus kormányzó, bizonyos Schwarzenegger egy demokrata, ráadásul Kennedy leszármazott nőt vett el, hol lenne ez itthon elképzelhető? Orbán megkéri Szili Katalin kezét mondjuk? :D

2014. febr. 10. 17:30
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Álljanak itt ezek az általánosítások:


jobbikosok: véresszájú, aluliskolázottt taplóparasztok, Volnerrel neg a trombitabuta Novákkal az élen, valójában nem is a magyar átlagember érdekeit képviselik amióta '10-ben bekerültek a parlamentbe


MSZP: 8 évig lopták a pénzünk, az élő húst is leszopogatták a csontjainkról, ha valaha is visszakerülnének, maga az Armageddon jönne el


Fidesz: Orbánisztánt hoznak létre a 2/3-asjukkal szép fokozatosan, ha hatalmon hagyjuk őket, úgy bebetonozzák az érdekeiket, hogy a következő 12-20 év meghatározó politikai ereje lesz, és lassan a fideszes rokonoké (Vitézy "dumbó" Dávidka) lesz minden, ami pénzben mérhető, kifejezhető.


Na EZÉRT nem lehet vitatkozni politika témában, sajnos mindennek, amit leírtam, komoly valóságalapja van.... :(

2014. febr. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9-es ez ok, de ha ez mind igaz (márpedig igaznak tűnik sajnos), akkor miért ez a 3 párt viszi el előreláthatóan a szavazatok 90-94%-át (Ipsos)
2014. febr. 11. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!