Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Egyesek mire alapozzák azt,...

Egyesek mire alapozzák azt, hogy a Jobbik 2014-ben választásokat fog nyerni?

Figyelt kérdés

Nem ismerik az új választási rendszert?

Vagy mi ennek az oka?

Szerintem ez ugyanis absz. esélytelen a média, az új vál. rendszer fényében. Reálisan szerintem 3. hely lehet az ismételt cél.



2014. jan. 11. 23:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
A vágyaikra.
2014. jan. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
^Ennyi.
2014. jan. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem, aki a Jobbiknak országos szinten a győzelmet vizionálja 2014-ben az vagy elvakult vagy nagyon paranoiás,

A realitás a közvélemény, illetve az időközi választási eredmények alapján a második hely. Ennek oka,hogy a különbség a 2010-es választások alkalmával 3 %-ék volt a baloldal és a Jobbik között. Amíg a Jobbik láthatóan erősödött, addig a baloldal pedig láthatóan gyengült. Ez ár Pest megyében is látható pl.: Monoron vagy Dunakeszin szintén megelőzte a hivatalos baloldali jelölteket. Országosan hivatalosan 42 választáson indult a Jobbik idén 10-et megnyert. 8 olyan választáson indult, hol 2010-ben nem tudott jelöltet állítani, 7-ben(mondjuk a média ezeket kapta fel Vác és Szigetszentmiklós esetében) rosszabb eredményt ért el.Igaz ilyen estben a Fidesz azt a trükköt alkalmazta a legtöbb esetben, hogy a választáson azon körletekben kisebb nemzeti szimpátiával rendelkező függetleneket indított. Ez történt Vácon is.

Szigetszentmiklóson ismerőseim szerint az eredményt az befolyásolta, hogy az MSZP a már több, mint 10 éve helyi önkormányzati képviselő(csak 2010-ben bukott) régről is jól ismert jelöltjét indította. Vagyis ott nem párt, hanem karakter győzelem volt.

Míg Jobbik egy teljesen új jelöltett.


42 választásból 16-ban megkétszerezte támogatottságát, 8-ban megháromszorozta.: Ilyen választási eredmény volt pl.: Barcs, Kutas, Ásotthalom, Tuzsér, Kerepes.

2014. jan. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%
Ha a jobbik második lesz akkor én is tűzök innen.
2014. jan. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az időközi eredmények nem a második helyet tükrözik, hanem az utolsót, azaz a 4-et, amiről a jobbik 1 helyet előre tud ugrani, mert az LMP országos támogatottsága elenyésző. De hogy a demokratikus összeizélést megelőznék, én ezt kétlem, sőt ezer %-ban biztos vagyok benne, hogy nem.
2014. jan. 12. 10:36
 6/17 A kérdező kommentje:
És ráadásul még itt a módosult új választási rendszerről nem is beszélek, hisz szerintem ennek épp a Jobbik lehet a nagy vesztese. Az egyéni mandátumok túlsúlya mindenképp megakadályozza azt, hogy ebben a rendszerben, bármikor is, demokratikus körülmények között hatalomra kerüljenek. Jól mutatja az is, hogy 2010-ben is csak listás eredményt tudtak felmutatni.
2014. jan. 12. 10:48
 7/17 A kérdező kommentje:
Az új választási rendszerben nem az a lényeg, hogy megháromszorozta támogatottságát, hanem az, hogy ki nyer az egyéni körzetben, a töredékszavazatok nem igazán számítanak. Önmagában a listás 25-30% a 3. helyre lehet elég, pláne, hogy megnéztem, milyen szépen eltolta a fidesz a hatalma választási körzeteket. Szerintem legalábbis ebből sehogy nem jön ki a 2. hely! Az időköziken is főként fidesz-mszp párharc volt a legtöbb esetben.
2014. jan. 12. 10:52
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Arra alapozzák, hogy kiskorúak. A tizenévesek nagy része nem a realitásokat mérlegeli, hanem álmodozik, és ilyen kérdésekre nem a legvalószínűbb kimenetelt fogja válaszolni, hanem azt, amit ő szeretne. Ezen az oldalon ne várj átgondolt, logikus válaszokat, sokkal inkább számíts 18. életévüket még be nem töltött gyerekek ostoba hozzászólásaira.
2014. jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

# 8 Sajnos a 30 fölötti jobbik-szimpatizánsok is a 20 alattiak szellemi színvonalát képviseli, ez pedig minden, csak nem jó a többi, józan gondolkodású emberre nézve.


Nem kell ide a jobbik, hogy a 4 évük alatt éhen vesszünk, meg összerúgjuk a port az összes országgal tőlünk nyugatra.

2014. jan. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
*k
2014. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!