Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Jobbik reálisan hány db...

A Jobbik reálisan hány db mandátumot szerezhet 2014-ben a 199 helyből?

Figyelt kérdés
Reálisan! Nem fanatikus jobbikosokra vagyok kíváncsi, hanem olyan szimpatizánsokra, akik nem rugaszkodnak el a valóságtól.Átalakított választási rendszer stb.
2013. nov. 27. 16:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
180-190 körül.
2013. nov. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
160 körül.
2013. nov. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Én 15-20 között. Ez úgy jön ki, hogy egyéniben legfeljebb 1-2 mandátumot szerezhetnek. Listán eleve csak 94 helyet osztanak ki, de még ebből is kaphat valamennyit az egyéniben győztesek pártja. De ha ettől eltekintünk, akkor is, ha 16 % szavaz rájuk listán (nekem ennyi tűnik reálisnak), az 94X16% = 15. Még ha kicsit alul is mérik a Jobbikot, és ha nyer is 1-2 egyénit (egyik se biztos), akkor se lépheti túl a 20-at.
2013. nov. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, szerinted is az a helyzet, hogy az 1. 2 válaszoló értelmi fogyatékos ?? :-) Neked köszönöm a válaszod.. :-)
2013. nov. 27. 17:09
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Én nem tudnám megmondani, de a jövő év nagy meglepetése lehet a jobbik.
2013. nov. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

A reális a 12 körül, a 15 már extrém jó teljesítmény lenne.

Egyéniben 0 helyet fognak szerezni, a listás helyek elosztása meg nem egészen úgy működik, ahogy fentebb írták, kicsit bonyolultabb a számítás, bár nagyon eltérő eredmény nem jön ki.. Én egy 15-17%-os eredményre számítok tőlük, az töredékszavazatokkal szerintem 12 és 16 közötti mandátumokra elég.

20 irreális.

2013. nov. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocs. A százalékokra nem 15-17, hanem 12-17-et akartam írni.
2013. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Marha nagy meglepetés lehet ... Miután most is minden időközin mindenki lehagyja a nagyobb települèseken..mèg az lmp is..
2013. nov. 27. 18:01
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb településeken korábban sem volt erős a Jobbik. Kivéve Észak-Észak-Kelet Magyarországot. Borsodban valószinűleg 30-35% körül lehet a támogatottságuk, néhol a 40-et is megközelítve. Én úgy gondolom, hogy Heves-Borsod-Szabolcs megyékben 2-3 helyet, és emellett lehet országosan 17-20% körüli támogatottságuk. Korábbi választásokon is általában 15% alatt mérték, és 2010-ben 17%-ot értek el. Az ő szavazótáboruk valószinűleg nem csökkent, sőt a biztos szavazó táboruk inkább növekedett (darabra), míg a Fideszé és MSZP-é csökkent, de új pártok jöttek a képbe.

Ezzel számolva 16-20 listás és 2-3 egyéni hellyel összesen 18-23 képviselőjük lehet 2014-től.

2013. nov. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Borsodban valószinűleg 30-35% körül lehet a támogatottságuk"


Nagyot tévedsz. Borsodban a Szegedi ügy óta csak építkezik a Jobbik, az alapszervezetek nagy részét szélnek eresztették, jöttek Pestről a megmondóemberek, akik életükben vagy háromszor voltak Borsodban és tették be a csókosokat. Emellett Borsodban van a Jobbikon kívüli és azzal ellenséges radikális szervezetek legnagyobb támogatottsága. Ha megnézed az utóbbi másfél évben Borsodban milyen megmozdulásokat szerveztek és milyen eredménnyel, akkor az eredmény kiábrándító. Az utóbbi időben az volt a taktika (pl. legutóbb Ózdon), hogy a civilek szerveztek egy tüntetést valamiért, majd amikor látták, hogy lesz érdeklődés, rászervezték a sajátjukat és később úgy állították be, mint ha az ő kezdeményezésük lett volna. Már nem is nagyon mernek semmilyen tüntetést szervezni, mert 1. félnek az érdektelenségtől, 2. attól is tartanak, hogy a volt jobbikosok megzavarnák.

Egyéniben a Jobbik nem is számol senkivel, ez nyílt titok. Az egyéni körzeteknél tarolni fog a Fidesz, leszámítva mondjuk Szegedet, meg Budapestet, de ezeken a helyeken nem a Jobbik fog labdába rúgni.

2013. nov. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!