Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Van olyan oldal ahol össze...

Van olyan oldal ahol össze vannak foglalva a nagyobb pártok programjai?

Figyelt kérdés

Egy táblázatban esetleg..? Csak hogy valamilyen összefoglalást kapjak róla. Még fiatal vagyok és szeretnék tájékozódni.


Köszönöm!


2013. dec. 25. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
16%

Nem, az túl demokratikus lenne. Szavazz a fideszre vagy az mszp-re. Ahogy eddig is 24 év alatt. Ez kell a magyarnak. Kétpártrendszer.


*facepalm

2013. dec. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi van?
2013. dec. 25. 21:23
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Az van kérdező, hogy teljesen felesleges bárkire is x-elned, ha az ország 90%-a megrekedt azon az agyi szinten, hogy csak az mszp meg a fidesz képes vezetni ezt az országot. Számukra nem létezik olyan, hogy TEMP, vagy X párt, vagy bármi másik.


Hiába 24 éve nem működik a dolog, az ország lakossága szerint igen. Nem tudom, hogyan képesek elvégezni egy összeadást vagy bármit, de én valahogy mindig arra jutok, hogy ez így nem működik. A demokrácia nem erről szól, hogy 2 párt...


De ezt is felesleges leírnom, úgyis lepontoznak a fidesz és mszp szolgák. SZOLGÁK. Nem magukért, hanem a pártért vannak...

2013. dec. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én nem csak a Fidesz vagy az MSZP programját szeretném megismerni. De amúgy lehetne valaki olyan segítőkész, hogy válaszol is a kérdésemre!
2013. dec. 25. 21:42
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Az első szavammal válaszoltam már a kérdésedre. Figyelj kicsit jobban.
2013. dec. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem igazán válaszoltál mert nem ez volt a kérdésem. Akkor is meg akarom tudni, hogy mit ajánlanak a pártok! Mit nem lehet ezen felfogni?? Szeretnék a politika területén is művelődni, tájékozódni egy kicsit. Olyan hihetetlen lenne?
2013. dec. 25. 21:59
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Miért, hogyan válaszoljak amikor NINCS?!


Első válasz első szava: "Nem"


Nincs olyan, ahol táblázatba van szedve, meg összefoglalva.


Külön külön kell megkeresgélned, már ha találsz egyáltalán pártokat a "celeb" pártokon kívül.


Irány a google.

2013. dec. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ha azt írtad volna, hogy "nincs", akkor értettem volna a válaszod. Mivel az nem értelmes, hogy "van olyan oldal.." --> "nem".


De köszi!

2013. dec. 25. 22:14
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Minden párt nyilvánvalóan csak a saját programjával foglakozik. A te táblázatodhoz szükség van (legalább) egy emberre, aki összevadássza az összes párt programját, kihagyja belőle a sallangnak vélt hosszú részeket, és saját szavaival megfogalmazná az egyes pártok "fontos" téziseit. Csakhogy ez az összefoglalás az illető véleményét tükrözné, mert nyilván a saját elképzelései (és ismeretei) szerint döntené el, mi fontos, mi nem. Vagyis te nem a pártok, hanem annak az embernek a nézőpontját olvasnád.

Bele kell törődnöd, hogy magadnak kell annyira önállónak lenned, hogy minden párt programját elolvasd és értékeld. Sőt, még abban is magadnak kell döntened, milyen pártokat tartasz fontosnak, vagy jelentősnek. Mert a választások közeledtével a magukat tökéletesnek tartó pártok száma nőni fog.

Annyit tudok segíteni, hogy előbb olvass bele néhány nagyobb párt programjának fő címeibe. Abból megállapíthatod, miféle gondolatokat találsz szimpatikusnak. Onnantól főleg e szempont alapján vedd kézbe a pártok programját. Ha az első 10 címben nem sok szimpatikusat találsz, lapozhatsz, a részletek se lesznek azok.

2013. dec. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Rendben, akkor magamtól utánanézek! Csak reménykedtem, hogy valaki objektívan össze tudta foglalni.
2013. dec. 26. 00:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!