Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek a kommunizmus...

Szerintetek a kommunizmus lehetett volna egy jó dolog?

Figyelt kérdés
Hogyha helyesen valósították volna meg akkor lehetett volna jó? Ez szimpla feltételezés mert nem lett volna rá esély, de eléggé utópikus lett volna nem?
2013. nov. 3. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Így van.
2013. nov. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk minden embert elkötnénk, aztán célzottan kiválasztanánk a legszerényebbet, legokosabbat, legkedvesebbet, legjószívűbbet és őt klónoznánk le milliószám, hogy aztán 18 éves korukig célzottan neveljük őket valami agymosodában, mindegyiket a megfelelő feladatra a társadalomban és teljes önmegtartóztatásra tanítva őket, akkor teljesen jól működne a kommunizmus.
2013. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, mert az emberi természettel összeegyeztethetetlen.
2013. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gyakran lehet okoskodásokat hallani beszélgetésekben, hogy "jó, jó elkúrták a komcsik, nade az eszme, az jó volt, nem igaz?"

Nem, a kommunizmus eszméje is hazug, kizsákmányoló rendszert festett fel. Az eredeti eszmék "helyes megvalósítása" nagyjából Észak-Korea irányába mutat. Olvasd el a Kommunista Kiáltványt.

És MO-n sose volt kommunizmus, csak az afelé vezető szocializmus.

2013. nov. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mit gondolsz, miért nem sikerült a megvalósítása? Mit gondolsz, véletlen volt, hogy csupa gátlástalan alak akarta megvalósítani (és sok jó szándékú naiv embert megvezetni, hogy segítsen, mert az neki is jó lesz)?


Az emberek sokfélék szokásaikat tekintve, neveltetésük miatt, a születési helyük miatt, genetikailag és még ezer oknál fogva. Ezért közöttük szó szerinti egyenlőséget megvalósítani sem jól, sem rosszul nem lehet.

Nem lehet egyenlőség a munkában sem, hiszen sokféle bonyolultságú munka létezik, nem felcserélhetők. Ha mesterségesen mégis ilyen akarna valaki, az minden motivációt elvenne, és a léhűtés válna a fő tevékenységgé. A munkásság vezető ereje még a XIX.században sem azt jelentette, hogy övék az ország irányítása, ilyent Marx sem írt.


A jó dolog a világ sokszínűségére alapozott rendszer, ahol a hozzáféréshez való lehetőség és jog egyenlő, a javak viszont a képességek szerint oszlanak meg. De ezt csak öntudatos, fegyelmezett, zömében jól képzett tömegek képesek létrehozni. Ha ez nem teljesül, akkor előbb utóbb a simlisség, sunyiság és korrupció lesz a vezető elem, abból jó ki nem sül.

2013. nov. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kommunizmus mint eszme nem hülyeség, csak az azt képviselők voltak telhetetlenek és hataloméhesek.
2013. nov. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
"A kapitlizmus meg egyenesen szemétség." Nem én mondom, az a nő mondta akivel együtt pincérkedtem Máltán, miután megfigyelte a szállodatulajdonos család viselkedését akinek dolgoztunk. (6 db 4 csillagos szállodájuk volt.)
2014. máj. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A baj az, hogy a kommunizmust, mint eszmét Lenin teljesítette ki, és ő a közös tulajdont, valamint a munkavégzés általa elképzelt módjait a kommunizmus alaptulajdonságának tartotta. Lehet, hogy árnyaltabban gondolta, mint ahogy szavait értelmezték (bár elég vaskos kötetekben fejtette ki elgondolásait), de ahogy ma mi értjük, az működésképtelen. Mégpedig azért, mert láthatatlanul elveszi az emberektől az inspirációt, a motivációt, ami előre hajt. Az igazán kreatív emberek öntörvényűek, és nem mindig egyszerű velük együttműködni. Ezt a problémát elvi szinte se kezelték (a gyakorlatban meg katasztrofálisan).
2014. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kapitalizmusnak sokféle formája van. A mai értelmezés alapja a neoliberalizmus, amelynek legfőbb tulajdonsága, hogy nagy tetteket nagy vagyonoktól vár, és ezért elvi szinten nem kívánja ezek kontrollját.

A természet megmutatta, hogy ahol nincs egyensúly, ott előbb utóbb borul a fejlődés. Az egyensúly ebben az esetben az, hogy a nagytőke (ami szükséges) komoly erejének ellenpólusa az egész társadalmat integráló kormányzó erő kell legyen, hiszen annak ereje összemérhető (vagy nagyobb), mint a nagytőkéé. Az egészségtelen működést a kormány hivatott korlátozni törvényekkel. Viszont a kormányok ezt csak akkor teszik, ha szükségét érzik, azaz ha felelős önálló kezdeményezésre képes állampolgárok ellenőrzik őket. Ezért is igyekeznek a kormányok mindenütt először az oktatást gyengíteni.

2014. máj. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!