Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Egyetértetek ezekkel az...

Egyetértetek ezekkel az alapvetésekkel?

Figyelt kérdés

-A gazdasági növekedés csak akkor hasznos, ha a társadalmi jólétet növeli.

-Minden egyes gazdasági intézkedésnek végső soron azt a célt kell szolgálnia, hogy minél több embernek legyen biztos, és méltányos jövedelme, lehetőleg munkából.

A korrupció olyan nagy bűn, hogy teljes vagyonelkobzással, és kitoloncolással is lehet akár büntetni, minősített esetben.

-A pártoknak minden egyes támogatójuktól elfogadott fillérrel el kell számolniuk, amennyiben kiderül, hogy valamilyen forrást eltitkoltak, a párt prominensei tíz évig a politika közelébe se érhetnének.

-Járulékcsökkentésre van szükség, ezért amennyiben egy kormány nem tudja egy előre meghatározott, reális mértékkel csökkenteni az élőmunka terheit, négy évig nem indulhat az országgyűlési választásokon.

-Mindenkinek joga van tanulni, a Magyar Államnak kötelessége ezt támogatni, bármennyibe is kerül, és bármilyen iskolai eredménye született az egyénnek. Lehetőséget kell adni a megfelelő vizsgák akárhányszori újra letételére.

-A művészetnek, és a médiának függetlennek kell lennie a pártpolitikától, ugyanakkor a különböző kulturális ágazatoknak a lehető legmagasabb pénzbeli juttatást szükséges kapniuk, ennek elköltését a kormánytól független intézmények ellenőriznék. Amennyiben bűncselekmény, vagy visszaélés gyanúja lépne fel, az ügyészség, a rendőrség vagy a megfelelő hatósági szervek járnának el az ügyben.

- Az Államnak kötelessége támogatni kötelessége támogatni a létminimum alatt, és a mélyszegénységben élőket, különböző szociális juttatásokkal, és olyan programokat kell nekik előírni, (nem véletlenül használom az előírni szót) aminek segítségével belátható időn belül munkához jutnak, akár tanulás révén, akár másképpen.

- Az ehhez szükséges forrásokat sajnos nem lehet egyszerűen az esetleges gazdasági növekedésből fakadó forrásokból finanszírozni, hiszen az új munkahelyek, és új adózó vállalkozások létrejövetele nem megy egyik napról a másikra. Így a magasabb jövedelműeknek már már irreális mértékben hozzá kell járulniuk a közterhek viseléséhez, amiért később állami garanciával különböző előnyökhöz jutnának. Ilyen lehetne például az adómentesség egy bizonyos ideig, vagy különböző illeték köteles, vagy regisztrációs díj köteles vagyontárgyak vásárlásakor ezen költségek eltörlése. Persze csak a válság megoldása után.

- A független intézmények védelme, egy az Alkotmánynál magasabb rendű okmányban kerüljön rögzítésre. Ez azt jelentse, hogy amennyiben a kormányzó párt bármilyen közjogi testületbe, vagy szervezetbe a korábbi párttársát, rokonát, a pártjához köthető bármilyen szervezet tagját ülteti, vagy látható és érezhető befolyással bír ezekre a közjogi hatalmat birtokló személyekre, akkor a kormányfőnek kötelessége azonnali hatállyal lemondani. Amennyiben ezt nem teszi meg, azonnal eljárás indul ellene. A befolyásolás tényét, egy politikától független, titkos nyomozócsoport határozza meg, melyben civileknek is együtt kell működniük, és a nevek, mint már említettem teljesen titkosak lennének.

- Meg kell határozni a nemzetbiztonsági kategóriába tartozó információkat, hogy kizárólag azokat lehessen titkosítani. Ezt szintén az Alkotmánynál magasabb rendű, megváltoztathatatlan jogi okmányba szükséges beírni. (Ebbe szükség esetén, ha nem mond ellent az előtte lévő szabályoknak, új szabályokat be lehet iktatni, de csak népszavazással, és négyötödös parlamenti többséggel.)

- Teljes szólásszabadságra van szükség, beleértve az értelmetlen zsidózást, és cigányozást. Mindenki mindent mondhat, amennyiben becsületsértés, vagy rágalmazás jogi tényállása valósul meg, vagy bármilyen hasonló bűncselekmény, vagy hírnév rontás, akkor a megfelelő jogi eljárás keretében le kell folytatni a büntetőjogi, vagy polgári jogi pert.



2013. aug. 24. 10:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocs a szóismétlésekért!
2013. aug. 24. 10:19
 2/4 anonim ***** válasza:

Van egy gyanúm, hogy ez egy olyan ötlethalom, ami egy szélsőjobbos annyira jobbra tolódásának az eredménye, hogy körbeölelte a politikai spektrumot és kibukkant a szélsőbalos, még épp nem anarchista, ultraliberális oldalon, csak ő ezt nem vette észre.


Amúgy logikátlanságokat beszélsz mindegyik pontodnál.

2013. aug. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Van egy gyanúm, hogy ez egy olyan ötlethalom, ami egy szélsőjobbos annyira jobbra tolódásának az eredménye, hogy körbeölelte a politikai spektrumot és kibukkant a szélsőbalos"

Erre idézném magamat, ha nem haragszol.

"Teljes szólásszabadságra van szükség, beleértve az értelmetlen zsidózást, és cigányozást." Itt az értelmetlen szót emelném ki. Soha nem voltam szélsőjobbos.

Egyébként melyikkel nem értesz egyet, a járulékcsökkentéssel, vagy a munkahelyteremtéssel, esetleg a közjogi intézmények függetlenségével. Akkor lenne egy pontom logikátlan, ha mondjuk azt írtam volna, hogy:

A korrupció bűn, a megelőzése érdekében átláthatatlanná kéne tenni a közbeszerzési eljárásokat, állami tendereket, és a pályázati rendszert, és minden pályázatot 100 évre titkosítani kellene.

Egyébként én nem tudnám se bal, se jobb oldalinak beállítani magamat. A bal oldaliak azt mondják, hogy egy paternalista államra van szükség, ami megmondja a polgárainak, hogy mit kell tenniük, valamint a piacokon erős szabályozókra van szükség. A jobb oldaliak pedig azt mondják, hogy szabadjára kell engedni a piacokat, és nagy fokú deregularizációra van szükség.

A liberálisok úgy gondolják, hogy az emberi szabadságjogok mindennél előbbre valók, és például a szavazati jog jár annak is, aki három szót nem olvasott életében politikáról, és annak is, aki mindig körültekintően utána néz annak, hogy kire adja le a voksát.

A konzervatív azt mondja, hogy a társadalmi rendet mesterségesen befolyásolni nem szabad, és nem is lehetséges. Egyfajta elitista szemlélettel rendelkeznek a konzervatívok, éppen ezért vetik el általában a szociális háló rendszerét.

Ezzel szemben én viszont azt mondom, hogy holisztikus szemléletre van szükség, például a szociális juttatások önmagukban nem oldanak meg társadalmi problémákat. Mindig oktatási és elhelyezkedést segítő programokkal kiegészülve tudnak csak jól működni, sőt azt is mondom, hogy a szavazati jog nem jár azoknak, akik mondjuk a jogrendszerünk legalapvetőbb vonásaival nincsenek tisztában, nem is beszélve a különböző alapvető pénzügyi fogalmakról. Gondolok itt arra, hogy azért aki szavaz, az tudja már, hogy mi a különbség a kormányfő és az államfő között, és legyen tisztában vele mi az a médiafüggetlenség, és mondjuk az Alkormánybíróság.

2013. aug. 24. 11:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet teljes szólásszabadságról beszélni, hiszen te magad is írod a büntetőjogi és polgári jogi korlátokat. A szólásszabadságnak is vannak határai.
2013. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!