Egyetértetek azzal, hogy a devizahiteleseket közpénzből segítsék meg?
nem fogják közpénzből megsegíteni a deviza hiteleseket! Majd a bankok kifizetik a felelőtlenségüket. Angliában vagy más európai országokban nem is engedték ezt a fajta hitelezést ilyen mértékben ...
mellesleg 2-3 millió deviza csapdába esett magyart nem lehet út mellett hagyni, mert mindig visszafognak húzni ...
"Majd a bankok kifizetik a felelőtlenségüket."
Nem, az emelkedő számlavezetési és hasonló díjak, a betétek infláció alatti kamatja és a nem-deviza/nem-lakás hitelesek fogják állni a segítség árát...
Továbbra sem értek egyet vele, aki hülye, haljon meg.
Betétek infláció alatti kamatja? Ember nézz már kürül a világban! Angliában németeknél svájcban szlovákiában lengyeleknél mindenhol infláció alatt kamatoztatják a házi valutát! Miért? Azért, hogy hitelezzenek a bankok és ne abból szedjék meg magukat, hogy államnál tartják a pénzt.
Máskülönben, ha a plusz adókra tranzakció adó meg ilyneket is ide vesszük, akkor érdemes BANKOT váltani. Én is megtettem, emelni akarták, mondom akkor elmegyek! Erre mondtak egy kedvezőbbet, de végül így is ott hagytam őket, most jóval kisebb pénzintézetnél vagyok, de jóval kedvezőbb és valóban megbecsülnek!
Aki hülye az pedig fizeti a 0,6% tranzakciót, más meg oda megy, ahol ahol ez is ingyenes!
Senkinek sem érdeke, hogy bedőljenek a hitelek.
A válságban a jelzálogot is nagyon nehéz értékesíteni a banknak.
Az árfolyamgát szerintem nagy segítség, jó megoldás, hogy az árfolyamkülönbség 1/3-1/3 arányban a bankra, a hitelfelvevőre, az államra hárul, mivel a felelősség is közös.
Nem tudom, hogy van-e, de szerintem valamilyen haladék is kellene, például valaki elveszíti a munkáját és csak egy év után talál másikat, azért közbe a bank ne kényszerértékesítse a lakást.
Valamilyen szinten én egyetértek vele. Egyrészt az emberek az árfolyam INGADOZÁST írták alá és nem a tartós árfolyam emelkedést. Másrészt asszem pont a nagy emelkedés előtt törölték el Furcsányék azt a limitet, ami csak 30%-os emelkedést engedett meg.
Eltörölték és szinte azonnal duplája lett az árfolyam. Szóval, igen. Segítsék meg szépen, mert nem a devizahitelesek hibája az, hogy kibabráltak velük a kormány és a bankok.
Egyébként az a széthúzás ami megy ezzel kapcsolatban az emberek között nevetséges. Így is kis ország vagyunk és mi tényleg utálunk mindent és mindenkit. Ha meg most tényleg az lesz, amit rebesgetnek, hogy csak a nemfizetőket segítik ki, akkor még ennél is nagyobb balhé lesz. Mintha itt szándékosan valaki az emberek megosztására törekedne ezerrel...
A szerződésre hivatkozóknak küldeném!
"kölcsönszerződés, amelynél a szerződésben nincs leírva az adóst terhelő minden költség"
"Az árfolyamgát szerintem nagy segítség, jó megoldás, hogy az árfolyamkülönbség 1/3-1/3 arányban a bankra, a hitelfelvevőre, az államra hárul, mivel a felelősség is közös. "
az állam alatt ugye magadat érted? hiszen az a te adódból történik
de ha belegondolsz miután Orbánék átvették a hatalmat, akkor szállt el az árfolyam, és nem csak a frank drágulása miatt, hisz máshol ez nem olyan probléma, mint nálunk
szóval nem az volna az értelmes, ha a svájci frank árfolyamát kéne visszatornázni a kormánynak a 2010 tavaszi szintre?
miért a mi torkunkon kell ezt lenyomni?
Kérdező:
Légyszíves nézz már el erre az oldalra:
Írj be induló dátumnak valami régebbi időt (én 2006-ot írtam) és akkor láthatod, hogy független az emelkedés bármelyik politikustól. Már a Fletóék idején elkezdett emelkedni és a Vityánál csak tetőzés volt... (Nem, nem fideszes vagyok, csak maradjunk már a tényeknél, ha lehet)
# 8:
Sőt, most 2002-t írtam be és egyértelműen látszik, hogy tényleg csak ingadozott az árfolyam egészen 2008-ig, amikor mélyponton volt (gondolom akkor vették fel a legtöbben ezt a hitelt), aztán egyszer csak elszállt; és azóta megint ingadozik, csak 100 forinttal magasabb szinten. Csak nekem furcsa ez az egész?
# 9:
Még valami és nem szemetelek tovább:
Közben megnéztem a lengyel zloty és a horvát kuna árfolyamot és érdekes módon azoknál nem volt tapasztalható ilyen mértékű és rövid idő alatt bekövetkező emelkedés.
Ugyanakkor az euró árfolyam is érdekes módon pont 2008-ban emelkedett meg egy százassal, amikor a svájci franké. Egyértelmű manipuláció van a háttérben, úgyhogy kutya kötelessége az államnak valamit segítenie.
Az árfolyam pedig csak akkor fog "magától" csökkeni (ami nagy segítség lenne), ha majd akarják kivinni a sok bezsebelt forintot, pontosan azért, hogy több devizát kaphassanak cserébe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!