Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek azzal, hogy a...

Egyetértetek azzal, hogy a devizahiteleseket közpénzből segítsék meg?

Figyelt kérdés
nem az lenne a normális, hogy olyan gazdaságpolitikát kéne csinálni, hogy visszamenjen arra a szintre, ami akkor volt, mikor átvették a hatalmat?
2013. aug. 1. 12:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Azért a svájci frank - forint árfolyam, nem olyan dolog, hogy hoz egy rendeletet a kormány, hogy ezentúl 180 lesz és kész :)

Svájcnak is árt az erős frank, de az ottani jegybank is óvatos.

Az erős forint sem egyértelmű előny, számos hátránya lenne:

- például magas jegybanki alapkamat, ez visszafoghatja a gazdaságot

- az erős forint csökkenti az exportőrök versenyképességét, az import növekedését eredményezheti


És lehet, hogy téged nem érint a probléma, de ha rengeteg hitel bedől, hidd el az neked és az egész társadalomnak is rossz lenne végül, így lehet, hogy inkább megéri az államnak is beavatkozni, segíteni.


Természetesen jobb lett volna eleve betiltani az ilyen hiteleket, de hát ezt elk*rta az előző kormány, most már nehéz változtatni.

2013. aug. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"elk*rta az előző kormány"


persze, mindenki fejéhez tett egy pisztolyt a kormány, és úgy vetették fel a hiteleket

2013. aug. 1. 16:43
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna mindenkire pisztolyt fogni, elég lett volna, ha a kormány hallgat a PSZÁF és az MNB figyelmeztetéseire és betiltja a deviza (főleg a svájci frank, japán jen) alapú hiteleket.
2013. aug. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

# 12:

Már megint ez az ostoba érvelés.... Sok ember nem azért vett fel hitelt, mert plazma tv-re kellett a pénz, hanem azért, hogy végre egy normális házban lakhasson. Mi pedig azért vettük fel, mert "csóró szarok" voltunk és meg kellett csinálni a házunkat, különben összedőlt volna. Akkor, úgy kalkuláltunk, hogy gyönyörűen ki tudjuk fizetni. Árfolyam ingadozás belefér, +- 20-30 forint oké. De nem az, hogy tartósan +100 forint, ott marad és ingadozik.


Meg úgy egyébként elolvastad egyáltalán amit írtam? Gyurcsányék előtt volt egy olyan törvény, ami szerint +30% lehet az ingadozás mértéke. Ő ezt eltörölte, közben nyomatták ezerrel a 0% önerős hiteleket és egyből meg is ugrott az árfolyam. Megismétlem, hogy eljusson a tudatodig: Az emberek nem a tartós közel 100%-os emelkedést írták alá, hanem az árfolyam ingadozást. Ehhez hozzá tartozna, hogy ahogy emelkedik 100 forintot a deviza, úgy csökkennie is kéne. Mégsem teszi. NEM ERRŐL VOLT SZÓ! Érted? Úgyhogy légyszi ne gyere a pisztollyal, mert ez nem érvelés.


Megnézted egyáltalán a grafikonokat, amiket linkeltem? Megnéztél más valutákat, amik nem voltak népszerű hitelező valuták? Láttad, hogy ott tényleg csak ingadozás van? Minden hitelekhez köthető devizánál 2008-ban történt egy hatalmas ugrás, a többinél érdekes módon nem.


# 11:

Nem kellene az árfolyamhoz nyúlni. Egyszerűen rendeletet kell arról hozni, hogy számolják újra a hiteleket és csókolom. Sőt, szerintem sokan abban is benne lennének, ha mostantól elég lenne a régi törlesztő részletet fizetni. Nem várná el senki, hogy visszamenőleg kapjanak jóváírást. A kecske is jól lakna és a káposzta is meg maradna.


Egyébként úgy van ahogy mondod. Sőt, már most rengeteg problémát okoznak a bedőlt hitelek. Nincs vásárlási kedv, minden drágul, építőipar romokban... Kegyetlen az egész.

2013. aug. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha valaki bliccel a Metrón, akkor a pótdíj mértéke a meg nem váltott jegy 50-szerese.


Az igazságérzetem megkívánja, hogy ha egy bank jogellenesen többet követelt, jogszerűtlenül emelte az árfolyamrést vagy a kamatot, akkor Ő is pótdíjat, bírságot, vagy kártérítést legyen köteles jóváírni az ügyfele számlájára.


Ha a Kúria 2013.07.04-én kihirdetett ítélete alapján az OTP BANK Nyrt.-nek mindössze annyi kötelezettsége lenne, hogy vissza kellene fizetnie a jogtalanul beszedett kb. havi 500 Ft összeget a vele perben álló egyetlen ügyfelének, annak nem lenne visszatartó hatása a további jogsértésektől.


Fizessenek a bankok kártérítést a jogtalanságok miatt.

2013. aug. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Van egy másik megközelítési mód. Vannak akik korlátlan mennyiségben bocsájtják ki a pénzt hitel formájában. A rendszer akkor omlik össze, amikor elfogy a hitel felvevő kedv. Akkor kiderül, hogy nincsen annyi pénz a világon, hogy mindenki vissza tudja fizetni a hitelét. Olyan ez, mint egy piramisjáték.


https://www.youtube.com/watch?v=JcbMW5Y5HxY&list=TL8LR5gY3R3Ts

2013. aug. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kérdező!

"fejéhez tett egy pisztolyt"

Ebből látszik, hogy nem ismered az ügymenetet.

Megpróbálom illusztrálni. Nem bankos példán keresztül mutatom be, mert hitelre bizonyára nem szorulsz rá, hanem inkább egy kórházi példán keresztül:


Bemész a kórházba egy látszólag egyszerű vakbél műtétre.

Aláíratnak veled egy 28 oldalas szerződést. A lehetséges szövődmények egy egész oldalon felsorolva említik az impotencia ill. meddőség kockázatát.

Amikor felébredsz a mély altatásból, az operáló orvos széles mosollyal közli veled, hogy az operáció sikerült. Egy dunsztos üvegben megmutatja a golyóidat/petefészkeidet, hogy elbúcsúzz tőlük. A beavatkozást azzal indokolja, hogy a véradónak szüksége van rá.

Tekintsd megemelkedett forrásköltségnek.

Látva a tágra nyíló szemeid, még megkérdezi: Talán valamelyik nővérke az Ön fejéhez tett egy pisztolyt a szerződés aláírásához?

2013. aug. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!