Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nyúlta le a fidesz a...

Miért nyúlta le a fidesz a magánnyugdíjpénztári pénzeket?

Figyelt kérdés
Vannak, akik szerint a magánnyugdíjpénztárban a pénz kevesebbet kamatozott, mint egy sima betétben, míg mások úgy gondolják, hogy addig legalább a tőke megvolt, most meg már semmi sincs helyette.

2013. aug. 9. 10:27
1 2 3
 11/26 Komplikato ***** válasza:
100%

"Ebben a formában muszáj volt elvenni brókeréktől, mert eltőzsdézték vagy eltőzsdézték volna, ..."


Mekkora "szerencse", hogy a megmaradt kemény 880 milliárdot (többi ugye füstbe ment) olyan jól sikerült államnak kezelnie, hogy első évben "eltőzsdéztek" belőle 384 milliárdot, nem igaz? Ez tény adat, tessék utána járni és nem elhinni mert ide van írva.

2013. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Komplikato ***** válasza:
100%

"Az egy adó, amit az államnak kellett volna fizetned."


Nem. 2012 januárig JÁRULÉK volt.

A kettő közötti difi, hogy a járulékért az állam KÖTELES szolgáltatást nyújtani. Azóta valóban adó, na azért meg NEM jár semmi. Tök véletlenül a 2012 januártól életbe lépő Tákolmány szövegéből is kiderült az EÜ ellátáshoz és nyugdíjhoz való alap jog.

A jelenlegi nyugdíjrendszer meg annyira nem működik, hogy úgy kell foltozni a költségvetés egyéb pénzeiből, mert nincs rá fedezet.

2013. aug. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

"A jelenlegi nyugdíjrendszer meg annyira nem működik, hogy úgy kell foltozni a költségvetés egyéb pénzeiből, mert nincs rá fedezet."


Ha a jelenlegi nyugdíjrendszer SEM finanszírozható, akkor vajon jó-e, ha a pénznek a 3/4 része folyik be?

2013. aug. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Fenntarthatatlan volt a párhuzamos rendszer. Ha csak magán rendszer lett volna, akkor pedig nagyon drága lett volna 3000 milliárdra éves kamat rendkívül nagy költséget jelentett nem beszélve azokról, akiknek nincs magánbiztosításuk, így az államnak kell fizetni az ellátását.

A jelenlegi egybiztosítós állami, ami a legtöbb országban működik( jól működik) hiánya kisebb, mint a másik rendszer fenntartása.

Ha ez a folyamat tovább tartott volna, akkor elkerülhetetlenül csődbe megyünk ... hiszen a manyup alap folyamatosan növekszik fizetni kell rá a kamatot plusz az állam nem nyúlhat hozzá ...


Ha csődbe megy az állam, akkor a befektetők vinni fogják aminek még van értéke, és ha manyupot meg is hagyják akkor is a cső miatt egy értéktelen papír ceklin kívül nem sok marad ...

Nem beszélve erról, hogy mi van ha a biztosító megy csődbe, mert az se ritka esett ... akkor is az államtól fog csak segítséget kapni, az újabb teher a költségvetésnek ...

2013. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

EGy is általános tévedés bevétel kiadási oldal hiánya 100 milliárd körüli ...

Ez sok pénz, de nem fenntarthatatlan!

2013. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
2013. aug. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ebben a formában muszáj volt elvenni brókeréktől, mert eltőzsdézték vagy eltőzsdézték volna, de jellemző, hogy a cégek a működési költségeikre, alkalmazottaikra, ügynökeikre eljátsszák és a pénz csak pilótajáték szerűen jelenik meg.

Tehát ez így nem volt ok, ezt meg kellett állítani."


Ja eltőzsdézték volna egy olyan alapot aminek a kétharmadát államkötvényekben kell tartani és elég komoly állami szabályozás is az ő irányukban. Az ÁSZ sem talált semmi kifogásolhatót:


[link]



De zsebrevágták majd az ezerszer kényelmesebb mint bármit is bizonyítani. Bár megpróbálták, de minden módszerrel felsültek, csak ez elsikkadt már a magyar választó fejében, mert a Pártnak nem volt érdeke hogy a kudarca emlékezetes maradjon. Se a PSZÁF se a GVH senki nem talált semmi érdemlegeset a nyugdíjpénztárak esetében.


De loptak vagy ha ez mégse jön össze biztosan loptak volna. Ezen jövőbelátói képességek és kriminológiai ismeretek fényében, amit halkan jegyzek meg az erősen autoriter rendszerek sajátja, körülbelül ekkora magabiztossággal és valóságalappal kijelenthetjük azt is, hogy nagy halomba hordták az államkötvényeket és egy haiti néptánc kíséretében, pernyévé változtatták egy szabadpiaci csereügylet segítségével.

2013. aug. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

ász nem talált semmit. Ugyanígy a deviza hitelt is engedélyezte a pszáf, ugyanazt a konstrukciót az angoloknál már csírájában elfojtották ...

Nem véletlenül voltak személycserék.

2013. aug. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
30%

Mondjuk úgy van egy kis tapasztalatom cégvezetés terén. A megtakarítás soha nem lesz megfelelő mértékű, ezeknél a biztosítós felállásoknál. Ez egyszerű pilótajáték volt. A befizetett nyugdíjpénzekből, irodákat, tévéreklámokat, biztosítási ügynököket, ügyintézőket, telefonközpontokat, weboldalakat, külföldi tulajdonosokat is fent kell tartani, akkor az nem hatékony. USA-ban időnként hatalmasat bukik egy-egy cég, néha lecsuknak egy-egy fejes befektetőt és végül az állam besegít. Ezt a rendszert olyan furfangos közgazdászok találták ki, mint az MLM-et. Úgyhogy én nem akarok ügynököket eltartani a pénzemből, mert az nagyon sokba kerül.

A legbecsületesebb az egyéni, örökölhető számla lenne, állami felügyelettel. ettől függetlenül mindenki választhat magának saját biztosítót, van a piacon elég, vagy szerencséje lesz vagy nem. Én 15 évnél hosszabb futamidőt ott sem ajánlok.

2013. aug. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Már a NER szellemiségében kormányzó párt nevezte ki Domokos Lászlót tudtommal aki a vizsgálat idején hivatalban volt.


A devizahitelekkel is ugyanez a helyzet. A Járai Zsigmond (az I. Orbán kormány pénzügyminisztere később általuk delegált jegybankelnök jelölt ) által levezényelt projektet Szász Károly az akkori PSZÁF elnöke is jóváhagyta, aki mindösszesen annyira tolta a balosok szekerét, hogy a Kulcsár botrány után kishíján agyonverték majd több fontos jobboldali személy jogellenes kirúgása után Meggyesi uralma alatt leváltották a PSZÁF éléről. Ami miatt többek között a kormányok szuverenitását notóriusan semmibe vevő EU is rikácsolt egy sort a Brüsszelbe soha nem rohangászó Fidesz kérésére.


Elég nevetséges mindkét esetben a sátáni ballib hivatalnokoktól rettegni, amikor a kormánypárt felsült valamivel, mert a magas pozícióban lévő állítólagos kormánycsahosok nem produkáltak nekik tetsző eredményt.

2013. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!