Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért az SZDSZ "utódpártja"...

Rémuralom kérdése:

Miért az SZDSZ "utódpártja" az LMP?

Figyelt kérdés
Annyiszor láttam már itt a válaszok között ezt, de megmagyarázni még soha senki nem próbálta. Kiváncsi vagyok, mi teszi az LMP-t az SZDSZ utódpártjává, mert amennyire én ismerem a két pártot, szerintem ha nem is ég és föld, de azért borzasztó sok eltérés van köztük. Minden érv érdekel, csak választ szeretnék végre kapni a kérdésre.

2013. júl. 7. 14:26
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

"Kérdező, te fogyatékos vagy."


Köszönöm. De miért is?

2013. júl. 7. 15:27
 12/23 anonim ***** válasza:
7%
Az én véleményem: az SZDSZ amikor széthullott (mert kiderült sokadszorra, hogy a választók legnagyobb része nem vevő a család- és hagyományellenességgel, idegen-, zsidó- és cigányimádattal kombinált liberális bullshitre), sokfelé szórta el a magjait. Először úgy tűnt, hogy a gazdaságpolitikája (==fényesre nyalni a külföldi befektetők szebbik felét, miközben a magyar dolgozók által megtermelt összes lehető hasznot is hagyni, hogy vigyék haza) az MDF-ben landolt. Ám az MDF-re sem volt vevő senki, a DK viszont kb. ugyanezt a gazdaságpolitikát képviseli, és mögötte sajnos van támogatottság is. (Hiába, Vezírre van igény a baloldalon is.) Ráadásul a DK az ideológiát is viszi, "nem kicsit, nagyon". (Pl. nincs a melegfelvonulással semmi bajom (pedig erősen nacionalista vagyok), ha nem a szexuális magamutogatásról szól, és nem vesznek rajta részt politikusok.) A PM-ről túl sokat nem tudok, de Bajnaiék is ugyanaz a kör, ami az SZDSZ, annak ellenére, hogy a Bajnai csapattal legalább szakmailag nem volt bajom. Az LMP-hez kicsit áttételesebben kerül az SZDSZ: a háttéremberek, az ideológusok, a frontvonalban (képviselők, nyilvánosan szereplők stb.) meg nem jelenő emberekben van erős átfedés. Viszont eszük, az van. Látták, hogy nem jön be az SZDSZ-féle internáci libbantság, most csináltak egy másmilyet, ami egyébként akár egész vállalható is lehet. Hát majd meglátjuk. Én sajnos akkor sem hiszek nekik (sem), ha kérdeznek.
2013. júl. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
9%
Egyrészt mert volt szadeszesek alapították, másrészt mert ugyanolyan nemzetellenes, libsi politikát folytatnak.
2013. júl. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%
Mi az hogy nemzet ellenes
2013. júl. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
78%

A kormánypárt megpróbál lejáratni, bemocskolni minden ellenzéki pártot, és gondolják, hogy az SZDSZ mindenkiben rossz emlékeket ébreszt, akkor ha az LMP-t utódpártnak nevezik, majd megutálják őket.

Az MSZP-t meg kommunistának nevezik, pedig szociáldemokraták. Ha kommunisták lennének, akkor államosítani akarnának, amit épp a fityesz csinál.

2013. júl. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
4%

#16, ha az MSZP szociáldemokrata, akkor egy egykori nyilasokból (tudod, akik zsidókat lődöztek a Dunába) álló párt csak simán jobbközép. Semmi náci. Ugyanazok az emberek ülnek az MSZP-ben, akik 1989-ig a diktatúrát üzemeltették Magyarországon.


Le lehet pontozni nyugodtan, attól sem fog ez megváltozni...

2013. júl. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
22%

Hmmm, mindenesetre úgy látom, pártszimpátia alapján megy a pontozás. Ugye tudjátok, hogy a pontrendszernek nem ez a célja?

(Amúgy sz@rok a százalékomra.)

2013. júl. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
86%

"Ugyanazok az emberek ülnek az MSZP-ben, akik 1989-ig a diktatúrát üzemeltették"


Ja, pl. a pártelnök 15 éves volt 89-ben :)

Olyan öreg, aki még üzemeltetett valamit, nagyon kevés van.

Végül is nem várhatod, hogy a politikusok a Holdról szálljanak alá. A szocializmusban aki mozgalmi munkát vagy politikai karriert akart, az csak a KISZ-ban, majd az MSZMP-ben tehette. Nem volt választék :)

Talán Viktorunk nem KISZ-titkár volt? És még jópáran a csókosai közül?

2013. júl. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
7%

Az MSZP se nem kommunista, se nem szociáldemokrata, csak szimplán magyarellenes.

Amúgy HKHV, mindenki az alapján pontoz, h egyetért-e a válasszal :) Nemcsak itt, az összes kategóriában.

2013. júl. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
35%

"az SZDSZ mindenkiben rossz emlékeket ébreszt"


Volt 1-2 jó intézkedése ,de összességében a legtöbb ismerősömben rossz emlékeket ébreszt.

Szerinted miért tűnt el az SZDSZ?


Ez a párt iszonyat provokáló volt ,cigánytenyésztő dolgaikról nem beszélve.


A végén aztán kiderült, hogy milyen egy "értékrendje" van az SZDSZ-nek és kiknek az érdekeit képviseli.

2013. júl. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!