Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Komolyan a Szocializmus...

Komolyan a Szocializmus idején Magyarországon volt a "leglazább" az élet?

Figyelt kérdés

Azt mesélte nekem egy idős rokonom, hogy ma lehet szídni, az "Átkost" mondhatják, hogy mekkora szemét volt Kádár, meg minden, de akkor is, Magyarországon volt a "legjobb" a diktatúra.

Az összes többi környező országban sokkal keményebb volt, mint nálunk.

Igaz ez?

Most nem Németországra, meg Franciaországra gondolt, hanem a Szovialista országokra.



2013. jún. 2. 18:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező!

Aki így válaszolt neked,az mesélt. Én is mondok egy mesét:

A tücsök alment a hangyához,s mondt:

Éhes vagyok,adj ennem

- Én adjak enned? Hát te egész nyáron mit csináltál?

- Hát ha muzsikáltál,akkor most táncolj rá.

2013. jún. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
61%
A tücsök válasza valahogy kimaradt: - MUzsikáltam
2013. jún. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 50felett ***** válasza:
De,hogy jön ide a mese?
2013. jún. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező!

Bárki bármi jót mond a kérdezett korról,legalább magadban kérdezz rá: "Akkor ugyan vajon mért volt a forradalom?"

Remélem nem adsz magadnak olyan választ: biztos játszani akartak a fegyverekkel.

2013. jún. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

A forradalom előtt tényleg rossz volt. Utána azonban, Kádár idején, egyre jobb lett. Már nem kellett félni, hogy elvisz a fekete autó, és folyamatosan nőtt az életszínvonal.(Nagyanyámnak még nem volt vezetékes vize, a szüleimnek már volt víz, gáz a lakásban, sőt volt keverőtárcsás mosógépe. A rendszerváltáskor nekem már automata mosógépem volt, és minden családtagomnak volt vezetékes telefonja...)

Persze mai szemmel nézve az elég vacak életszínvonal volt, irigyeltük is a nyugatiakat, de legalább nem volt lézbizonytalanság.

2013. jún. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
1989-ben a magyar rendszerváltás forradalom nélkül ment végbe. Sok kommunista vállalatvezető, tanácsi és pártfunkcionárius átmentette magát, befolyásuk az új érában is megmaradt. Erre mondta Antall József: Tetszettek volna forradalmat csinálni.
2013. jún. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Anyagi értelemben igen, a kultúra terén csak az importot tudtuk illegálisan megoldani, a kulturális szabadság terén még a többi szoci államhoz képest is állati rosszul álltunk.
2013. jún. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 S. Áron válasza:
34%
Valóban a "legvidámabb barakk" voltunk, de ez csak a kommunista országokhoz viszonyítva helyes kijelentés. Az életszínvonal tényleg nem volt alacsony, munkája is volt az embereknek (bár rengeteg felesleges állást tartottak fenn, ez az ún. kapun belüli munkánélküliség), azonban annyi hitelt vettünk fel, hogy azt azóta is fizetjük. Az emberek hülyítését és apolitizálását pedig ma is érezhetjük...
2013. jún. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Azonban azt ne felejtsétek el, hogy Rákosi kényszerhelyzetben volt, mivel romokban hevert az ország.
2013. jún. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Jaj ez a szegény rákosi. Úgy sajnélnám ha lenne időm.



Jaj ez a szegény Rákosi Úgy sajnálnám... Csakhát nem érek rá.

2013. jún. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!