Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi jön a kapitalizmus után?

Mi jön a kapitalizmus után?

Figyelt kérdés

Ugye kezdetben vala az ősközösség. Aztán lett feudalizmus, kapitalizmus, kis kitérő a szocializmusra. Meg egy csomó más kisebb lépés.

Mi jön a kapitalizmus után?



2013. ápr. 5. 01:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Apokalipszis
2013. ápr. 5. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kommunizmus.
2013. ápr. 5. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szocializmus jön,a kapitalizmus összeomlóban van.
2013. ápr. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kapitalizmus.
2013. ápr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Őskor
2013. ápr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, ha tudnánk, akkor azt is tudnánk, hogy mit kéne tenni. A nevét majd később kitalálják. Én nem hiszem, hogy csak a kapitalizmusnak csak a szocializmus lenne az alternatívája. Most valahol ott tartunk, hogy a rendszer az utolsó tartalékait éli fel, ami Ázsiában összpontosul. Utána az egész teljesen kimerül, ez szerintem még egy jó 10 év, amikor Kína is visszalassul, nem fogja tudni eladni olyan mennyiségben az olcsó termékeit, de mivel felpörgette a belső fogyasztást is, nyersanyaghiány lép fel.

Szerintem ha ennek vége, a kapitalizmus nem fog megszűnni, csak az a fajtája, ami valamikor a múlt század 60-as, 70-es éveiben (vagy ha máshogy nézzük akkor a XIX. század végén) alakult ki. Egy sokkal erőteljesebben állami kontroll alatt lesz az egész és a jóléti modellnek vége szakad egyelőre.

2013. ápr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A fejlődés korábbi fokain a hitnek (vakhitnek) és a valahová való születésnek döntő szerepe volt, ezt nem nagyon kérdőjelezték meg. A kapitalizmusban a döntő eszme a verseny, amely a darwini elveken alapul és sok (hatalomszerzési) változata alakult ki. A technikai fejlődéssel egyre jobban érvényesülnek torz változatok, amelyek a totális kizsákmányolásra épülnek (emberére, természetére és társadaloméra egyaránt). A lehetőségek kimerülése felé, és az emberi tudat ösztönműködése hatására két út kínálkozik: 1. haladunk a mostani úton tovább, a tartalékok egy bizonyos szintje alá süllyedés után egyre erősödő anarchia és bel-, majd külháborúk során az emberiség kiirtja önmagát. Esetleg az irtás egy bizonyos szintjén elfogy az irtószer, a maradék egy darabig vegetál, aztán kezdi alsóbb szintről a fejlődést ismét. 2. Feléri ésszel, hogy az életben maradáshoz meg kell szüntetni a verseny bizonyos fajtáit, fokozatosan az együttműködés veszi át a főszerepet, és egy szociálisan segítő, anomáliákat megszüntető, élhető világ felé haladunk.

Az ütem a megértés sebességén múlik. Ha az túl lassú, akkor az első változat következik be. De még semmi nem dőlt el. Folyik a harc ezekben az ideológiákban, de már hallatszik a 2. változat hangja is (50 éve még nem).

2013. ápr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A vízözön.
2013. ápr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

A történelem egyes szakaszainak eképpen történő megnevezése, csak hogy tudjon róla, kedves kérdező, Marxista-Leninista találmány. Karl Marx nevezte először például a középkort hanyag módon feudalizmusnak.


Ez a dolgok az abszurditásig történő leegyszerűsítése... Már rég "a kapitalizmus után" vagyunk, de az is lehet, hogy az még meg sem történt. Mint ahogy az igazi kommunizmus sem zajlott le soha... Majd 50-60 év múlva nyisson ki a kérdező egy történelemkönyvet, és nézze meg, hogy hívják a tényeket a végtelenségig leegyszerűsítő "történészek" a mai világot...

2013. ápr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ötvözik a szocializmust és a kapitalizmust. Ezt nevezzük szocialista piacgazdaságnak, ez jellemző az EU tagállamaira. Eredete a háború utáni Franciaország, NSZK, Olaszország, ezekben az országokban nagyon erős volt a baloldal.

A tendencia azt mutatja a világ ebbe az irányba halad.

Például a főleg kapitalista USA-ban egyre nagyobb az állam szerepe, államosítás, ingyenes egészségügy, oktatás stb.

A volt szocialista országokban bevezették a piacgazdaságot. Egyre inkább leépítik a világban a kereskedelmet korlátozó vámokat, viszont egyre több ország próbálja az állami szerepvállalást is növelni (pl. nyugdíj, egészségügy, oktatás kiépítése, bányavállalatok és stratégiai fontosságú vállalatok állami tulajdonban tartása).

2013. ápr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!