Semmilyen rendszer sem kell?
A római módszer kiváló volt, azt kellene visszaállítani és állandósítani.
Ha az uralkodó nem úgy viselkedett, ahogy a népnek tetszett, rossz intézkedéseket hozott, nyúlta a lóvét stb., akkor nem volt mentelmi jog meg sztárügyvédecske meg befolyásos haverok meg kiskutyafäsza karikára vágva....fenéket. Fogták, megölték ott helyben, és újat választottak helyette. Az új császár pedig, okulva elődje példáján, sokkal bölcsebben próbált uralkodni. Ha neki sem jött össze, hát őt is felkoncolták, és jöhet a következő.
Hidd el, ezek után a politikus férgek ezerszer is meggondolnák, mit mernek megcsinálni a néppel.
Vegyük sorra.
Kedves kérdező! A köztulajdont ki kezelje, hogy eredményesen működjék? Ami próbálkozás volt, az a gyakorlatban nem erre irányult.
... kell egy erős központi hatalom... Tud valaki egyet is, amely azt a bizonyos népérdeket szolgálta? Nme manapság, hanem az egéasz történelem során. De a legendákkal ne foglalkozzunk.
A római rendszerben az uralkodó tanult elődje példájából... nyilván Kaligula is ezért gyújtotta fel Rómát, ezért nevezte ki a lovát - a ló nem öl, legfeljebb farba rúg.
No akkor mi lehet jó ötlet? Például az, hogy néhány ember nem lehet soha képes milliók jólétét megteremteni. Milliók jólétét csak milliók tudják megteremteni, amihez persze kell néhány jó szervező. Voltak és vannak helyek, ahol ez a módszer elég jól bevált, bár van még mit tökéletesíteni rajta.
Nagy tömegek eredményes együttműködéséhez jó munkamegosztás mindenképpen szükséges. Kellenek akik a nehéz fizikai munkát elvégzik, kellenek akik monoton unalmas tevékenységet kibírnak, kellenek jó tervezők akik meghatározzák, mik az aktuálisan legfontosabb feladatok. ÉS kellenek emberek, akik mindezt szervezik irányítják. De ez az egész nem ér semmit, ha minden részét nem ellenőrzi valaki, mert az ember esendő, és szeret akár indokolatlan előnyöket szerezni, ha lehetősége van rá. Ami ma zajlik, az éppen ennek az ellenőrzésnek a teljes kiiktatása. ÉS kik az ellenőrzők? A nagy tömeg, természetesen itt is megfelelő munkamegosztással. Ezt a módszert részvételi demokráciának hívják, ami azt jelenti, aki nem vesz részt az ellenőrzésben, elveszti jogát a többiek ténykedését kritizálni. meg még sok mást is jelent, amibe most nem mennék bele.
Olyan rendszer sose lesz,ami mindenkinek tetszik.Ez tény.
Ahhoz hogy mindenki becsületesen elvégezze a munkáját,az önérdekek félresöprésével,komoly felügyelet kellene,de a mai mohó pénzéhes világban,ahol lassan már a levegővételt is megadóztatják,hol találsz egy olyan felügyeleti szervet,akiben 100%-ban meg lehet bízni és nem önös érdekeket nézve dönt minden egyes kérdésben?
Itt kezdődnek a gondok.És ebben igaza van Orbánnak (bár nem szeretem az ipsét,de ebben igaza van),hogy rengeteg a spekuláns,tehát tisztességes munka nélkül akarnak (és sajnos tudnak is) meggazdagodni.Az már kétséges,hogy ő nem tartozik közéjük,de ezt most hagyjuk.
Szia!
A kommunizmus nem lett volna rossz megoldás,csak kifelejtették belőle az emberi egót!És az összes struktúrából kihagyják,pedig mindet ez teszi tönkre!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!