Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hová tűnt a magánnyugdíj...

Hová tűnt a magánnyugdíj pénztári vagyon?

Figyelt kérdés

A jelenlegi kormány hivatalba lépésekor (2010. június) az ország államadóssága 20 ezer milliárd forint volt. Most (2013. március) az államadósság csaknem 22 ezer milliárd forint.


A Fidesz az államadósság csökkentésének ürügyén, 2011-ben elrabolt 3000 milliárd forintot a magánnyugdíj pénzári tagoktól. Akárhogy is számolom, az adósságnak 2-3 ezer milliárd forinttal csökkennie kellett volna, még akkor is, ha az árfolyamveszteségeket figyelembe vesszük.


Az államadósság azonban nemhogy csökkent volna 3 ezer milliárddal, hanem nőtt is, 2 milliárddal.


Itt valami hatalmas aljasság van, ugyanis nem tudja bemesélni senki, hogy egy forinttal is csökkent volna az államadósság. Ha úgy tetszik, 5 ezer milliárddal nőtt, hiszen az erre fordított pénzzel is tartozik az állam, nekünk.


Hol a pénz?



2013. márc. 22. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Az a pénz bizony elszállt a szélben. Volt, nincs.


Remélem egyszer még büntetőjogi értelemben is felelősségre lesznek vonva ezért a károkozásért azok a fideszes politikusok, akik ezt elkövették.

2013. márc. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

"A jelenlegi kormány hivatalba lépésekor (2010. június) az ország államadóssága 20 ezer milliárd forint volt. Most (2013. március) az államadósság csaknem 22 ezer milliárd forint. "


Azóta "kicsit" nőtt a valutaárfolyam. Az állam jellemzően devizában van eladósodva. Devizában csökkent az államadósság, nem is kicsit.

2013. márc. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Kamat! ilyen egyszerű, ha a jegybank 5-6-7% több pénzt nyomtat és a kormány hiánya 3% alatt van és a gazdaság "csak" 1,7% esik vissza akkor még mindig csökkent az államadósság!

Gdp arányosan kell számolni, mert a forint nem egy svájci frank, ahol nem kamatozik a pénz ...


persze, ezt a számot jelentősen meg tudja emelni a deviza adósságunk, ami árfolyam függvénye ( adósságunk fele) ... illetve, hogy a kormány mikor mennyi pénzt vesz fel hitelként (pl imf hitel visszafizetésre, ami idén 1300-1400 milliárdnak felel meg, de itt is érvényes az árfolyam inga. imf olcsó hitele, így lesz szuper drága, hiszen 180-200 forintért váltottuk a dollárt 2009ben és 230-240ért fizetjük vissza! Jó kis kiegészítő kamat.

2013. márc. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
manyup vagyon eddig is államnál volt, csak minden évben kivették a befektetők a kamatokat. Majd miután megforgatták a pénzeket, újra visszaadták az államnak, amit áttétesen veled fizettetnek ki ... hisz a kamatot valakinek ki kell fizetni! vagy hitelből vagy munkából!
2013. márc. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
Kb 1500 milliárddal csökkent is tavaly júniusban az államadósság (vagy már tavalyelőtt?). Ez volt az, amikor jelképesen összetépték a saját maguk felé fennálló tartozást, a pénztárak ugyanis kötelesek voltak a nekik ajándékozott pénzt visszaadni kölcsönbe az államnak, állampapír formájában. A többi vagyon más befektetésekben volt, egy része van is. A részvények értéke azóta is folyamatosan csökken, ami esetleg ingatlanban volt az szintén. A megnőtt államadósság részben a magas árfolyamnak, részben a magasabb kamattal refinanszírozott korábbi hiteleknek köszönhető. A Fidesz eddig "felélni" csak a MOL-vásárlásra vett fel hitelt (illetve hívta le a bentmaradt IMF-hitelt). Azzal mondjuk nem csinált túl jó üzletet, mivel a MOL-részvények ára azóta rengeteget csökkent.
2013. márc. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2013. márc. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Megjárták a magánnyugdíjpénzárak pohos igazgatói :D

Mostmán innen nemtudnak a semmiért nagyfizetéseket bőszen felvenni.

Az ilyeneket vitetném el fizikai munkára.

Szavazzatok rám.

2013. márc. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Beépült. Hogy hová, találd ki magad, én nem tippelnék.

Az államadósság nem olyan, mint a bukszádban lévő pénz. Megszámolom és tudom. Sokféleképpen lehet számolni, függ attól, mit számolsz bele, hogyan számolod a GDP-t, és mit tekintesz gazdaságnak, meg növekedésnek.

Ha akarod, néhány napos munkával, pontos "hivatalos" azaz KSH és kormányadatokkal alátámasztva, az államadósságot mondjuk 2013 húsvéti hatállyal kihozhatom 3-4 milliárddal többre, vagy kevesebbre. A GDP-t -1% és +2% között, amire akarod. A gazdasági növekedést -2,5% és +1,5% között tetszőlegesen. Nagyobb eltérések is lehetségesek, de ahhoz már kell egy kis csalás, megfelelő idő alatt, akinek van tudása, rájöhet, hogy csaltam. Tehát csak az adott keretek között. Ha mégis csalás, akkor az adatokban lesz a hiba. De az nem az én kompetenciám, én csak számoltam.

2013. márc. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Ez azért volt rossz lépés, mert az államadósság csökkentése közvetlenül nem járul hozzá a gazdaságélénkítéshez. Ez az összeg hiányozni fog nagyon, amikor az emberek nyugdíjba mennek. Ha már volt egyszer az államnak 3000milliárdja, okosabb dolgokra is lehetett volna költeni.
2013. márc. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!