Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Magánnyugdij pénztári tagok...

Magánnyugdij pénztári tagok visza léptek vagy maradtok?

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 07:44
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Én visszalépek,20 év munkaviszonyom van.

Önként léptem be a magánpénztárba 12 évvel ezelőtt,de nem vagyok vele elégedett,mindig csak annyi volt a hozam mint az infláció,szerintem a többlethaszont meg zsebre tették.

Ha jó dolgokra költi a kormány a közel 3 ezer milliárdot akkor hát tegye,cserébe én havi kb.50 ezerrel többet vihetek majd haza az egy kulcs miatt,nekem ez így megéri.

2010. dec. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

A pénztár szerint akkor érdemes maradni, ha:


"Ha Ön bízik abban, hogy a hazai és nemzetközi jogi fórumokra benyújtott jogorvoslati kérelmek eredményre vezetnek. E jogorvoslati folyamatok egyike sem zárul le a kormány által megadott visszalépési határidőig (2011. január 31.), ám az intézkedések jogtalanságának megállapítása esetén a kormány köteles lesz azokat megsemmisíteni. A Stabilitás Pénztárszövetség és az ING Nyugdíjpénztár jelenleg minden követ megmozgat határon belül és határon túl azért, hogy a tagjaink és a magyar társadalom távlati érdekeit sértő intézkedések ellen jogorvoslatot nyerjünk.


VAGY


Ha Ön 2011 decemberéig legalább 20 éves szolgálati idővel rendelkezik majd, nem idősebb 52-53 évesnél és stabil, a magyar átlagjövedelemnél nem alacsonyabb jövedelmet biztosító állásban van, valamint már 5-6 millió forintos egyéni nyugdíjpénztári megtakarítással rendelkezik."

2010. dec. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"valamint már 5-6 millió forintos egyéni nyugdíjpénztári megtakarítással rendelkezik."

Az olyan bruttó 400ezres fizut feltételez az elmúlt 13 évben. Ezek is szarnak a kisemberre...

Visszalépek az államiba. Gyakoraltilag nincs infláció feletti hozam, ebből soha nem lesz nyugdíjam. Még az államiból is nagyobb az esélye.

2010. dec. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Maradok. Bőven infláció feletti a hozam.
2010. dec. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek ez akkora sületlenség, hogy a nyugdíjpénztárak nem tudtak az infláció felett teljesíteni. Nyilván nem volt minden év ugyanolyan 2008-ban amikor kitört a válság elég siralmasan teljesítettek. De minden egyes évben infláció feletti hozamot produkáltak a pénztárak, neten fent vannak az adatok meg lehet őket nézni. Megfelelő szabályozással (amit a drága szocik elfelejtettek megejteni) akár jól is működhetett volna a dolog. De megint a fürdővízzel öntjük ki a gyereket..... ÉS mi lesz helyette??????? Ti tudjátok? Mert az egyéni számlás rendszer még nincs készen, a kormány deklarálja, hogy folyó kiadásokra fogja költeni a 3000 milliárdot, azaz a ti pénzeteket, (még az is elképzelhető forgatókönyv, hogy 1 2 év múlva megint járulék emelés lesz) a kormány gazdaságpolitikáját nem csak az ellenzéki pártok, hanem az összes független elemző is bírálja. Akkor honnan fogják visszatermelni azt a pénz??? Miből lesz zsíros nyugdíj amit a fidesz ígér??
2010. dec. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!