Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jobb vagy bal a jobb?

Jobb vagy bal a jobb?

Figyelt kérdés

az újraelosztásban:


Így szeretnék szerintem:

Baloldal: 100% .........


Jobb oldal: 0%.........



2013. jan. 23. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
10%

Hát, szerintem itt lenne az ideje a parlament selejtezésének:


LMP jött, mehet is, elég gyenge ahhoz, hogy most bent maradjon.

Fidesznek se ártana elmenni a parlamentből de nemfog, max nem lesz vezető hatalmon.

MSZP-t nem hiszem hogy bárki is újra megszavazza.

Milla az jó kérdés, hogy mi lesz. Bajnai eléggé kétoldalú ember (megszorításokban látja a hasznot).

Jobbik, hát ő stagnál, olyan "érveljünk a jobb felé, de mégse leszünk hatalmon" típus. Ő is biztos bent marad.


Én valahogy így képzeltem el 2014-et:


Fidesz: 32%

Jobbik: 30%

MSZP: 20%

?: 18%

2013. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem a baloldal többet akkar államilag elosztani mint a jobb.



[link]

2013. jan. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindketten a néptől nyerik a hatalmukat. Ha nem állnánk egyik mellé sem, akkor még a nevüket is el lehetne felejteni.
2013. jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

2014-ben:


1.Fidesz

2.Jobbik/MSZP

3.Bajnai banda

4. ???

2013. jan. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bumbi02 ***** válasza:
96%

Hát egyértelmű hogy a jobb az jobb, a bal meg bal. A tyúk vagy a kakas a tyúk? ...


Komolyra fordítva. Attól függ hogy nézzük. Ha eltekintünk az aktuálpolitikától, akkor nincs olyan hogy ez jobb, mint a másik. Van akinek baloldali "érzelmei" vannak, vannak akiknek jobb oldali. Ez olyan mint hogy jobb-e a rap zene, mint a rock? Van akinek ez tetszik, van akinek az. Vannak jobboldali becsülendő értékek, ahogy baloldali értékek is vannak.

2013. jan. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Válság idején (amikor sokan csődbemennek, munkanélküliek) a nagyobb újraelosztás a jó, fellendülés esetén pedig a kisebb újraelosztás a jó.

A 100%-os újraelosztás irreális, ez még a szocializmusban sem volt.

A jelenlegi 50-53%-os újraelosztásunk mindenképpen rossz, 40% alatti kellene, főleg, hogy amikor Neked átlagembernek van szükséged állami transzferekre, nem kapsz szinte semmit.

Vagyis a gondoskodó állam másokról, és nem rólad gondoskodik, akkor inkább legyen kisebb állam, és mindenki oldja meg magának, ahogyan tudja.

2013. jan. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 értette pontosan a kérdést.
2013. jan. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
.
2013. febr. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Baloldal? - Nincs.

Liberális van és Jobboldal, mely néha bevállal baloldali elemeket is.

Mindenki a maga bőrén tapasztalja meg, melyik a jobb.

Engem a mostani kurzusban tettek álláskeresővé és most már 2,5 éve nem találok általam betölthető munkahelyet. Ezért kényszerből vállalkozok, csinálok amit tudok.

Viszont érzem azt, hogy nem szállnak el indokolatlanul a rezsi árak, nem kell adóznom a saját ingatlanom után (amit nem tudnék kifizetni, tehát államosítottak volna a libsik, vagy kilakoltatnak? Nem tudom, hogy képzelték.)

Cserébe 2 Ft percenként a telefonadó - ha telefonálsz.

Megnőtt a banki költség havi mennyivel? 300 Ft? 500 Ft?

Nekem ez összesen nem több havi 500 Ft-nál!

Merő önzésből én ez utóbbit választanám!

2013. aug. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!