Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A liberalizmus jobb, vagy...

A liberalizmus jobb, vagy baloldali "eszme"?

Figyelt kérdés
2012. dec. 21. 01:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Hmm. Én magamat többnyire egy liberális embernek szoktam deklarálni, ezért csak ezt a nézőpontot tudom veled megosztani. Mi többnyire azt mondjuk, hogy az emberek csináljanak, amit akarnak, amíg nem sértik meg mások alapvető jogait. Az állam csak éjjeliőrként legyen az emberek felett, tegyen rendet, ha jogsérelem van, de ne játsszon erkölcscsőszt, mert az mindenkinek a maga dolga, hogy mit gondol erkölcsösnek és mit nem.

Magyarán: mindenki csinálja a maga dolgát úgy, ahogy tudja, de ne ártson másoknak közben.

2012. dec. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Liberalizmus lenne jobb, de az az igazi, mint Hollandban

Sajnos ami nálunk van azt nemlehet megfogalmazni, bal oldalnak túl enyhe, liberalizmusnak túl kevés a renszer

Olyan semmilyen

20/F

2012. dec. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
A liberalizmus balos.
2012. dec. 21. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A wikipédia szerint egy liberális párt lehet balközép, közép és jobbközép párt is.
2012. dec. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem zárja ki egyik oldalt sem, éppen ezért liberalizmus. Kivéve persze a két szélső végletet.

Az más kérdés, hogy a kialakuláskor a mai értelemben vett baloldaliság dominált.

2012. dec. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 bumbi02 ***** válasza:
100%
A liberalizmusnak is sok ága van. Van például konzervatív liberalizmus, ami más néven jobboldali liberalizmus. Szóval nem feltétlenül baloldali.
2012. dec. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A liberalizmus középen van a palettán. Mint már mondták többen, hogy lehet jobboldali liberális párt is, csak nálunk elképzelhetetlen dolog ez, holott több országban is van ilyen. Én egy picit liberálisnak mondom magam az eszmék és jogok tekintetében, de a magánéletben konzervatív vagyok sok mindenben, pedig a húszas éveim elején járok.
2012. dec. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

"Magyarán: mindenki csinálja a maga dolgát úgy, ahogy tudja, de ne ártson másoknak közben."


És ki dönti el, hogy mi árt másnak és mi nem?

2012. dec. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%

A liberalizmus is baloldali gondolkodás része.

Nem véletlenül voltak együtt kormányon többször is.

Úgy néz ki a világban most leáldozóban van a liberalizmus,

mert nagyon"megvezették" ezzel a nagy szabadsággal az embereket.Csak anarchiát hozott,az állam leépült,és mindenki a zavarosban kezdett halászni.Így nem mehet tovább.

A baloldal eszméje erős mindenhol,az emberek kívánják hogy a társadalmi egyenlőtlenségek lehetőleg kicsik legyenek. Ez még elfogadható is lenne,csak korrekten

kellene a társadalmat irányítani,nem mindíg manipulálni.

2012. dec. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. dec. 22. 00:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!