Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szavaznátok egy olyan pártra,...

Szavaznátok egy olyan pártra, ami társadalom egyenlőségi okokból CSÖKKENTENÉ az életszínvonalat?

Figyelt kérdés

Kijelentené egy párt, hogy lehetetlen elérni azt, hogy azáltal legyen társadalmi egyenlőség, hogy mindenkit gazdaggá tesznek, ezért úgy fog egyenlőséget teremteni, hogy mindenkit szegénnyé tesznek. A gazdagtól elveszik a vagyonát, és minimálbéressé teszik, az így befolyt pénzből pedig a hajléktalanoknak lakást és minimálbéres munkahelyet adnak.


A pénz maradék részéből az állami médiában olyan vallási és politikai műsorokat adnának, amik azt hangsúlyozzák ki, hogy erkölcsi és morális okokból jobb szegénynek lenni, mint gazdagnak.



2013. jan. 12. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Volt már nekünk hasonló!
2013. jan. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem, mert ilyen nem létezhet. A Kádár-rendszerben sem szegénnyé tettek mindenki, hanem mindenki meg tudott élni. Csak nem volt ekkora vagyoni különbség, mint most.
2013. jan. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Miért kellene az államnak olyat pénzelnie aki nem dolgozik?


Lehetetlen azonos fizetést adni mindenkinek , egy utcaseprő meg egy nőgyógyász nem kaphat egyforma fizetést.


A hajléktalanok miért kapnának ingyen lakást?


Akkor én kapok ingyen autót?Mert ha a hajlékony kapott házat akkor a többiek miért ne kapnának valamit mást?


Így igazságtalan lenne.

2013. jan. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Az egyenlőtlenséget nem így kell feloldani. Gondolj csak bele, ha ezt valaki bevezeti, akkor a határokat le kellene zárni, mert aki többet keres mint a minimálbér az menekülne. Ennél hasznosabb volna,

1. ha azt akadályoznák meg, hogy valaki azzal keressen még több pénzt, hogy sok pénze van.

2. ha az oktatás teljesen teljesítmény arányos lenne. Pl.: nem lennének plusz pontok annak aki kisebbség, stb. Nem lenne fizetős képzés, hiszen így a hülye, de jómódú családból származók is tudnának tanulni. Nem lennének büfészakok.

3. ha a tömegközlekedés ingyenes volna mindenkinek, és nem utolsó sorban gyors, mert pl.: Békés-megyében ha valaki nem Békéscsabán, vagy Orosházán lakik, akkor a napja rámegy arra, hogy 100 km-t megtegyen.

4. a munkahelyhez járjon ingyen lakhatás, akár olyan áron is, hogy attól veszik el akinek több van, hiszen ez amúgy is ütközik az első ponttal.

5. a családok vagyonát egy szervezet kezelné, aki megakadályozná, hogy azok a családok, akik többet keresnek autót, motort vegyenek a gyerekeiknek stb. hiszen ez is jogtalan előny.

Lehet szélsőségesnek tartani a pontokat amiket mondtam, de ez tényleges egyenlőséghez vezetne, még ha sokaknak nem is tetszene.

2013. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem. A kommunizmust nem kérjük vissza. Volt már ilyen, és mindenki menekült belőle, mindenki le akarta verni, mert ez egy természetellenes állapot. Az emberek nem egyformák, a képességeik sem egyformák, és nem lehet a fűnyíró elvet alkalmazni. Az ősemberek idejében is, aki ügyesebb volt, több vadat ejtett el, annak több jutott.


Morális szinten nincs még ott az emberiség, hogy le tudjon mondani önnön mohóságáról, a kapzsiságáról. Ha tegyük fel, mindenkit egyenlővé teszel, néhány év múlva megint megjelennek a különbségek, mert van, aki tud gazdálkodni a pénzzel, és van, aki nem. Adj mindenkinek 1 millió forintot, és lesz aki 1 év múlva megduplázza, lesz aki elkölti az utolsó fillérig, és lesz, aki ugyanekkora adósságba kerül. Tehát az egyenlősdi működésképtelen!

2013. jan. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
" Az ősemberek idejében is, aki ügyesebb volt, több vadat ejtett el, annak több jutott. " Kétség kívül igaz, csak azóta el telt pár ezer év, és lettünk még pár milliárdan, és tekintve, hogy nem végtelen a bolygónk, nem lehet mindenki kapzsiságát kielégíteni. De persze amíg hullik az emberek egy jó részének a kapitalizmus gyümölcseiből, addig idilli az állapot, csak hogy egyre többen vagyunk egyre több materialista vággyal.
2013. jan. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 rémuralom ***** válasza:

Ugye nem gondolod komolyan, hogy nem nyílna ki az embereknek a kezében a bicska, ha papok meg öltönyös politikusok ecsetelnék, hogy miért jó a szegénység?


Nem. Semmilyen pártra nem szavaznék, amely egyenlőséget akar. Egyenlő esélyei legyenek mindenkinek, és boldoguljon mindenki úgy, ahogy ezekből az egyenlő esélyekből tud és akar. Ezt is nehéz ugyan kivitelezni, mert aki gazdag családba születik, az nagy vagyont örököl, aki nem, az meg nem, és itt borulnak az egyenlő esélyek.

Egy ilyen rendszer (nevezzük nevén a gyermeket: kommunizmusnak hívják, ha vannak benne papok, ha nincsenek) életképtelen lenne. A kapitalizmus azért tud összehasonlíthatatlanul jobban működni, mint bármely korábban kipróbált rendszer (kommunizmus, feudalizmus, rabszolgatartás stb.), mert érvényesíthető benne az önérdek. Ha a munkád gyümölcsét saját magad arathatod le, akkor sokkal szívesebben dolgozol, mint ha a szomszéd naplopó kényelmesen megél abból, amit az állam elszed tőled, szorgalmastól, és neki adja.

2013. jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

NEM!!!

Én nem vagyok gazdag. Tanultam, aztán dolgozni kezdtem, építettem a karrieremet, dolgoztam reggeltől estig, nem herdáltam el a pénzemet, nem jártam szórakozni. A férjem ugyanígy. Vettünk házat (kevés hitellel, amit már vissza is fizettünk rég), van két autónk, mindenünk megvan, amire szükségünk lehet. Mindezt két kezünk becsületes munkájából értük el, úgy hogy alkalmazottként adót is fizettünk. És akkor most jönne egy párt, és azt mondaná, hogy túl nagy ez a ház nekünk, adjuk át három szegényebb családnak, mi meg költözzünk egy panelba? Hát inkább gyújtanám fel a házat mindennel együtt, minthogy átadjam olyanoknak, akik semmit sem tettek érte!

2013. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. jan. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És azt mégis, hogy gondoltad, hogy egy jogász vagy egy orvos, aki még a 4 éves gimnázium után 5 évig kőkeményen tanul ,és "szív mint állat" ugyanannyit keressen mint aki 8 általánossal az utcát sepri? ez vicc, senki nem tanulna, senki nem képezné magát merthát minek? ígyis úgyis annyit kapok.... Régen a parasztoktól elvettek mindent, a kondásokat és egyéb tudatlan embereket meg betették vezető pozíciókba, csodálkozunk, hogy ide kerültünk? most is ezeknek a barmoknak az ivadékai vezetik az országot, akik más emberek kirablásán és megnyomorításán kapaszkodtak fel....
2013. jan. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!