Fideszesek, Orbán Viktor szimpatizánsai! Mit gondoltok a tandíjról? Mit gondoltok arról, hogy a miniszterelnök véleménye milyen gyorsan változik?
"A helyzet úgy áll, ha tandíj lett volna, akkor én ma nem állnék itt. Ha tandíj lett volna akkortájt, Önök közül nagyon sokan nem ülnének ma itt. Beszéljünk is
mét egyenesen: a tandíj a magunkfajtákat kirekeszti az egyetemekről." (Orbán Viktor 2008. február 13-án a Syma Csarnokban.)
"Egyre többen tanulnak tovább külföldön (a valami való szakokat választó ismerőseim mind külföldön tanulnak tovább,"
Már nem azért, de aki külföldön ki tudja fizetni a megélhetése költségeit, meg az esetleges tandíjat, az itthon is kitudná. Külföldre sem a szegény réteg megy tanulni!
"Már nem azért, de aki külföldön ki tudja fizetni a megélhetése költségeit, meg az esetleges tandíjat, az itthon is kitudná. Külföldre sem a szegény réteg megy tanulni!"
Magyarországon nem mindenki él abban a városban, ahol továbbtanul, így Magyarországon is ott vannak azok a költségek sok esetben. Nem mindenkinek biztosított a kollégiumi elhelyezés, így albérlet, rezsi, bérlet (Bp-n például kell ugye), hazautazás költségei, étel, ital, ha valamit kell venni az egyetem miatt (pl. könyv), és azért a fiatalnak, ha nem is valami flancos helyen vagy nagyon rendszeresen, de a szórakozásra is igénye van + még ugye tisztálkodási, egyéb szerek. Tehát nem csak külföldön, de hazánkban is vannak ilyen költségek, ahogy jó magas árai is ezeknek a dolgoknak. Pluszba még ehhez adódik a nem éppen alacsony tandíj. Ezeket így összevetve nem biztos, hogy jobban megéri neki itt maradni... Amennyiben ezek közül valaki csak tandíjtól megszabadul, az már nagy könnyebbség.
Szép gondolat egyébként az, hogy az ember keressen magára már az egyetem alatt, ad nyilván egy kis talpraesettséget, élettapasztalatot, önállóságot, önellátási képességet, de a fent említett dolgokra egy napi 8 órában végzett állandó, nem diákmelóhelyen megkeresett fizetés is kevés lehet sok esetben.
20:31!
Mert aztán külföldön nem kell étkezni, utazni, szállást fizetni? A megélhetési költségek magasabbak külföldön, magyar aki magyar fizetésből Nyugaton tanítattja a gyerekét, az ne szóljon inkább semmit. Alsó hangon egy diáknak Németországban kell 650-700 €! Angliában ennél még több, plusz ott a nagyon magas tandíj is mellé. Magyarországon 70.000-80.000 Ft-ból elvan.(Persze ha éjjel nappal bulizik, akkor több kell.)
"Én mindig is tandíj párti voltam, pedig Fideszes vagyok. Egyszerűen minőségi felsőoktatást csak így lehet elérni."
Azért kíváncsi volnék, szerinted az északi, skandináv államok felsőoktatása is színvonaltalan? Csak azért, mert ott nem fizetős...
"A Fidesz által kedvezményezett népszavazás csak szimpla népbutítás volt, semmi több."
Akkor most kérdezd meg magadtól és a többi fideszestől: miben különb Orbán a sokat utált Gyurcsánynál erkölcsileg?
"Mellesleg sokan azt hiszik, hogy aki gazdag, az hülye, aki meg szegény, az csak okos lehet."
Szerintem nem hiszik ezt sokan, csak az egysíkú emberek.
"A diákhitel pedig egy jó konstrukció, csak sok a pénzügyi analfabéta, így ők nem értik a törlesztés lényegét, pedig ha valaki az előírt minimális összegnél többet törleszt, akkor a felvett összegtől függően relatív hamar vissza tudja majd fizetni a képzése költségét."
Mint az amerikai "diákhitel", mi?
"Az átlagos éves tandíj mostanra meghaladja a 8 ezer dollárt, azonban egy jobb magánegyetemen ez már bőven 30 ezer dollár felett van. Bár különböző kedvezményes kölcsönök és némi ösztöndíj azért természetesen elérhető, mégis azt lehet látni, hogy aki nem egy tehetős családból jön, az aligha jut el jó egyetemre vagy egy életen keresztül nyögi oktatásának költségeit. Emblematikus példa az utóbbira, hogy az Egyesült Államok második fekete legfelsőbb bírája beiktatását követően tudta csak kifizetni az akkor már vagy 25 éve torlódó Harvard-tandíját és annak kamatait."
Unalmas már ez a hihetetlen nagy Amerika-majmolás! Egyesek azt hiszik, hogy attól, hogy valami fizetős, meg privát attól megnyílik az ég és minden úgy megy majd, mint a karikacsapás! Fenéket! Semmi bajom a kapitalizmussal, de az amerikai verziója nagyon visszatetsző: fizess egészségügyért, ha nem dögölj meg (évente az USA-ban 50.000-en halnak meg, mert nincs v. nem megfelelő a biztosításuk); ha nem fizetsz, akkor nyugodtan meg is halhatsz, magyarán ez az amerikai rendszer mottója. Sőt ott van a legnagyobb szakadék a szegények és a gazdagok között.
Az biztos,hogy most "trendi" külföldön tanulni.Ezek a fiatalok nem nagyon fognak hazajönni,mert ha egy kis egzisztenciát teremt valaki,akkor már nem tud hazajönni.
Az is biztos,hogy ha nem jobb nevű külföldi egyetemen végez valaki,akkor ott is egyre nehezebben tud jó munkát kapni.
Valóban egyre többeket hallok,hogy csak mosogatni,meg pultosnak tudnak menni,mert minden tele van,egy pár éve sokkal könnyebb volt.Egyszerüen ott is nehezebb.! ! Persze,majd nyugdíjra mindenki hazajön akkor már nagyon kellünk nekik.
"Azért kíváncsi volnék, szerinted az északi, skandináv államok felsőoktatása is színvonaltalan? Csak azért, mert ott nem fizetős... "
Az északi országokban igenis brutális árat kérnek az oktatásért, csak éppen adó formájában! Ez a fajta brutális adóztatás, a közös érdekek jegyében, számomra elfogadhatatlan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!