Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szükségszerű, hogy az emberek...

Szükségszerű, hogy az emberek mindig csalódnak a megválasztott kormányban?

Figyelt kérdés
Úgy tapasztalom rengetegen csalódtak a Fidesz kormányban, pedig a megválasztásuk után egy nagy bizakodás volt megfigyelhető. Obamát is nagy többséggel, csodaváró hangulatban választották meg és most valószínű meg fog bukni. Szükségszerű, hogy az emberek csalódnak a kormányokban 4-8 év után? Miért gondolják, hogy a következő jobb lesz? Van rá példa a történelemben, hogy egy demokratikusan újraválasztott párt például több évtizeden keresztül vezessen egy országot vagy maximum 8-12 év amit egy párt teljesíthet?

2012. aug. 29. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon igen. Mindig azt várják el (mert ezt is ígérik), hogy majd ők elhozzák azt, amiről csak álmodnak. Aztán persze ez nem úgy működik, hogy álmodunk egymillió munkahelyet meg pannon pumát, esetleg másoktól független Magyarországot. Szóval a politikusok elb*sszák az ígéreteikkel, az emberek meg a naivitásukkal.
2012. aug. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyen az emberi természet


Ha jobb lenne a kormányunk akkor is panaszkodnánk miatta.Németországban mérföldekkel jobb az életszínvonal mégis panaszkodnak ott is az emberek.Ez egy ilyen alapvető emberi tulajdonság,a folyamatos elégedetlenség

2012. aug. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sz1u ***** válasza:
100%
Megváltozna a helyzet, ha a politikusoknak anyagi felelősséget is kellene vállalniuk! Addig mindenki (mint legutóbb Viktor) kolbászból kerítést ígér.
2012. aug. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jöhet bármilyen kormány, sz**ból nem lehet várat építeni. Soha nem másoktól kell elvárni, hogy megváltozzon az életünk. Ha egy jó párt is kormányozná az országot, attól még nem fognak előléptetni a munkahelyeden. Lehet, hogy akkor majd kevesebbet kell csekkekre befizetni, de attól még nem fogsz osztályt ugrani. Ha valaki kirúgnak, az egyből a kormányt hibáztatja, de abba bele se gondolt, hogy azért pont őt, mert talán ő volt a leggyengébb láncszem.
2012. aug. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem szükségszerű, és van rá példa a történelemben, nem is kevés. Azok az emberek csalódnak csak a kormányokban, akik ismeretek híján bedőlnek gátlástalan emberek szirénhangjainak, nem a tényeket és lehetőségeket nézik. Az ilyen emberek elhiszik a lehetetlent, elhiszik a sült galambot és a kolbászból kerítést is, csak azt nem hiszik el, hogy ez nem igaz. Amikor pedig se galamb se kolbász, felháborodnak.

De aki felelősséggel dönt, többnyire nem csalódik. Én például nem csalódtam sem a mostani sem az előző kormányban. Mindkettőről tudtam, hogy hibás választás, mert az oda kerülő emberek alkalmatlanok arra a feladatra, amit ott kellene végezni. ebből a szempontból elégedett vagyok, de abból a szempontból, hogy lehetett volna jobb is, nem. De ehhez meg kellene győznöm embertársaimat a felelősségteljes lépések szükségességéről (most is ezt próbálom sugallni).

2012. aug. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért vannak politikusok, hogy azok folyton korrigálják a rendszert, hogy az jó legyen.

Ha egyszer jó lenne a rendszer, akkor ahhoz többet nem kéne nyúlni, a rendszer állandóban menne örökké, nem kéne többé politikust választani.

A kiábrándulás és a nagy reményekkel teli választás egy állandó ezekben a társadalmakban.

Kicsit én is bíztam a fityiszben jobbikosként, mondván a komcsik után csak helyre hoznak valamit. Hát nem tudom, nem vagyok elszállva.

Amúgy soha egyetlen társadalom se volt még békében önmagával, legyen az gazdag vagy balkáni. Holland ismerősöm is mondta, ott is mindig nyavalyognak valamin, habár gazdagok mint a fene.


MO.-t tekintve a jelenlegi gazdasági és társadalmi körülményeket figyelembe véve nem várhatunk felépülést 20-30 éven belül. És itt a probléma nem csak azon múlik, hogy lopnak-aszemét-politikusok. Természetes hogy lopnak, maguknak bőven mérnek a kondérból, ez még bele férne. Nagyon sok dolog siklott itt félre, amiről könyveket lehetne regélni.

A politika megígéri, hogy majd a választás után svájci élet köszönt ide is, csak dolgozzunk keményen pár évet.


Emlékezzünk vissza csak a fityisz meg a komcsi időszakokra, hány megszorításos-fellendüléses-újmagyarországos szöveggel bolondítottak már minket. Egyedül egy dolog maradt meg ezekből, a megszorításoknak nevezett adóterhek.

2012. aug. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A 98-as fidesz-kormányban nem csalódtam, akkor úgy éreztem, kezdenek jóra fordulni a dolgok. A Meggyesi- és Gyurcsány-kormányban csak azok csalódtak, akik rájuk szavaztak. Én semmi jóra nem számítottam tőlük. A mostaniról még nem tudom, mit gondoljak. Van egy csomó intézkedésük, amivel nem értek egyet, de azt is tudom, hogy amit 8 év alatt elkúrtak, azt nem lehet 1-2 év alatt helyrehozni. Szarból nem lehet várat építeni. Másrészt pedig egyik kormány sem azt ígéri, hogy 1 év alatt váltja be az ígéreteit, azok legtöbbje a ciklusra vonatkozik.

Harmadrészt pedig a nemzetközi környezet is folyton változik, ami nehezítheti vagy könnyítheti egy ország gazdasági helyzetét. Legtöbbször nehezíti.

2012. szept. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!